Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

„chodia tam veľmi drahé súkromné vozidlá a majú nízky podvozok a chytajú tam výfuky" - vidí starosta Šintavy ako dôvod na opravu cesty

Miloš MajkoDátum01. 05. 2016 23:54:37Témaobec Šintava
200

Šintava  |    Konečne teplo v zasadačke počas rokovania  obecného zastupiteľstva - je smutné, že až po kritike  SOL a nie logickej úvahe a úcte k občanom zo strany zvolávateľa rokovania najvyššieho orgánu obce.

Diskusné príspevky obyvateľov obce kritizujúce pripravené  VZN týkajúce sa cintorínskeho poriadku evidentne prispeli v podstate k stiahnutiu  VZN a k tomu platnému bol poslancami OZ schválený cenník služieb. Občania svojou verejnou aktivitou na  SOL teda v podstate rozhodli.

Do materskej školy poslanci schválili šiestu učiteľku, čo znamená, že od septembra 2016 budú môcť všetky prihlásené deti  v MŠ  zostať po celý deň a nie iba v dopoludňajších hodinách. Veľmi rozumné rozhodnutie poslancov vychádzajúce v ústrety najmä mladým rodinám.

A teraz niečo bolestnejšie.  Zo správy kontrolórky je zrejmé že v roku 2015  nebolo obcou zverejnených na oficiálnej stránke obce  viac ako 60 faktúr. Zverejňovanie faktúr a zmlúv je mimoriadne účinným prostriedkom kontroly vynakladania verejných financií vedením obce. Preto logická otázka: "Prečo neboli faktúry zverejnené?  Bol  to úmysel, alebo nedbalosť konkrétnych ľudí? O aké faktúry sa jedná? Bolo úmyslom nezverejnenia faktúr snáď zatajenie "zaujímavých výdavkov" obce?

Na toto sme sa priamo po rokovaní OZ, ale aj dodatočne v súlade so zákonom  211/2000 Z.z. spýtali vedenia obce.

Za pozornosť nepochybne ešte stojí nezaradenie vypracovanej správy hlavnou kontrolórkou na  rokovanie OZ, čo zákon priamo ukladá. Napraviť stav musel znovu až poslenec Šimulčík, ktorý bol za to príslušne verejne napádaný.

V interpeláciách sa poslanec  Ján Šimulčík   spýtal na vyjadrenie starostu na OZ z decembra 2015 vo veci nákladov obce  vložených do realizácie  Námestia S. Krčméryho a V. Jukla z obecných, teda verejných prostriedkov. Starosta obce  Miroslav Holička  verejne tvrdil na rokovaní OZ, že sa jedná o čiastku 5000 Eur. Treba znovu zdôrazniť, že starosta hovoril o verejných financiách obce, čo potvrdzuje aj zápisnica z OZ: „keď sa robil pamätník Krčméryho a Jukla obec investovala 5000,- €,“  Poslanec ho ešte v decembri 2015 verejne vyzval, aby svoje tvrdenie doložil. Na ďalšom zasadnutí OZ poslanec pripomenul verejnú výzvu, kde mu starosta odpovedal, že dokumenty pripravuje. Keďže sa nič nedialo, poslanec podľa info zákona požiadal obecný úrad o informácie. Obecný úrad mu odpovedal, že z verejných zdrojov obce bolo použitých na zaplatenie dvoch faktúr 355,8 Eur. Teda žiadnych 5000 Eur ! Síce tomu úplne nerozumiem, ale zdá sa mi, že tu niekto verejne klame a ja to nie som. Kto a prečo, možno ozrejmí odpoveď na moju žiadosť, ak sa ovšem starosta Holička opätovne nerozhodne zákon úmyselne porušiť neodpovedaním na otázky občana položené v súlade s príslušným zákonom.

Na rokovania  OZ v Šintave chodím už takmer rok  a tak pozorujem, že taktika starostu  Holičku je zrejmá. Keď starosta nevie alebo nechce odpovedať, povie, že odpovie na ďalšom zasadaní OZ.  To sa stalo už niekoľko krát, a aj mne teraz, nakoľko na priamu otázku týkajúcu sa výsledku vyšetrovania vedeného voči mojej osobe vo veci trestného oznámenia podaného Miroslavom Holičkom, neodpovedal, resp. povedal, že si nepamätá. Takže občania, ak váš starosta verejne prisľúbi odpoveď  "nabudúce", dosť určite sa načakáte, dokonca nie je isté, čo pod týmto pojmom starosta chápe.  

Už v nadpise tohto článku citujem starostu Šintavy  Miroslava Holičku vo vyjadrení k potrebe opravovať cesty v obci: „chodia tam veľmi drahé súkromné vozidlá a majú nízky podvozok a chytajú tam výfuky". Pán Holička, oprávnené dlhoročné požiadavky a autá úplne bežných obyvateľov vás nezaujímajú?

Za potrebné považujem pochváliť občana  Endela, ktorý verejne starostu upozornil na nedostatky v novej web stránke obce. Jeho kritika padla na úrodnú pôdu a niektoré z nich boli do napísania tohto článku odstránené. Takto má vyzerať nábeh na otvorenú samosprávu.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign