Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

„Mimoriadne“ zasadnutie obecného zastupiteľstva v Šintave bude dňa 13. 3. 2017 (pondelok) o 17.30 hod. v zasadacej miestnosti obecného úradu.

Miloš MajkoDátum10. 03. 2017 22:40:25Témaobec Šintava
200

Ing. PhDr. Ján Šimulčík, PhD., poslanec  OZ v Šintave    /     Dňa 20. 2. 2017 sme traja poslanci (Holbíková, Režnáková, Šimulčík, čo je 1/3 poslancov OZ) podľa zákona požiadali o zvolanie „mimoriadneho“ zasadnutia obecného zastupiteľstva. Podrobnejšie som o tom písal: http://www.seredonline.sk/clanky/-mimoriadne-zasadnutie-obecneho-zastupitelstva-v-sintave-zatial-nezvolane/

Zákon ponecháva zvolanie zasadnutia „mimoriadneho“ obecného zastupiteľstva na starostovi obce. Dáva mu však podmienku, že to musí uskutočniť do 15 dní. Lehota uplynula dňa 7. 3. 2015 (utorok). Poslanci OZ do tohto dátumu neobrdžali žiadnu pozvánku na OZ. Obecný úrad nedistribuoval poslancom žiadne dokumenty týkajúce sa OZ.

Do dnešného dňa poslanci, ktorí požiadali o zvolanie „mimoriadneho“ OZ, neobdržali žiadnu informáciu, prečo nebolo OZ zvolané na dňa 7. 3. 2015.

Zákon stanovuje, že ak OZ nezvolá starosta obce, poslanci OZ sa musia zísť na pätnásty pracovný deň od podania návrhu poslancov na „mimoriadne“ OZ. V tomto prípade sa poslanci „samozvolávajú“ dňa 13. 3. 2017 (pondelok) o 17.30 hod., v zasadačke Obecného úradu v Šintave.

Dňa 8. 3. som písomne požiadal pána starostu obce ako aj obecný úrad o vyhlásenie programu OZ a jeho organizačné zabezpečenie.

Dňa 9. 3. som rozposlal všetkým poslancom OZ informáciu o „mimoriadnom“ zasadnutí OZ, ktoré sa má konať dňa 13. 3. 2017 (pondelok) o 17.30 hod. v zasadacej miestnosti Obecného úradu v Šintave. Miesto a hodinu „mimoriadneho“ OZ určuje rokovací poriadok OZ.

Aj keď je zasadnutie OZ „mimoriadne,“ je verejné a prístupné pre všetkých občanov. Celý priebeh OZ je skoro identický s inými zasadnutiami OZ.

Tešíme sa na stretnutie v pondelok.

 

Ján Šimulčík, poslanec OZ


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign