Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

A bude horšie...

Miloš MajkoDátum11. 01. 2012 21:13:01TémaBezpečnosť

"Vykradnuty kamion FM a dnes rano rozbity a vykradnuty vyklad na obchode na AS. Tomuto hovorim bezpecne mesto."  - takýto príspevok sa dnes objavil od čitateľa  SOL na  chate. Nedá mi nenapísať -  a bude horšie...  Zhoršovanie  bezpečnostnej situácie  je logickým vyústením celkového stavu, v akom sa nachádza spoločnosť. Ľudia chudobnejú a razantnými opatreniami   PZ - koniec koncov prezident PZ s ministrom vnútra niečo sľúbili a treba povedať že aj splnili -  prišli o veľké príjmy i tí, ktorí na prácu  za pásom výrobnej linky vo fabrike zvyknutí teda neboli. Odkiaľ peniaze na život zoberú? Nuž, netreba dlho rozmýšlať.

Už pred niečo viacej ako rokom som uverejnil článok  s nadpisom  niečo ako  "Stane sa práca predavačky rizikovým povolaním?, v ktorom som predpokladal nárast  násilnej trestnej činnosti - sú skupiny obyvateľov, ktorí sa k peniazom budú snažiť dostať za každú cenu. A k tomu dochádza. A znovu - bude horšie.

Nenamýšľajme si, že sme na tom najhoršie. Kriminalita je bežným javom všade vo svete a na celom Slovensku. Sereď síce hrá  "prvé husle", no neznamená to  že iné mestá do orchestra nepatria. Máme nevýhodu v tom, že na mesto o veľkosti  Serede  je negatív príliš veľa. Stačí sa pozrieť na už spomínané tlačové správy - keď sa hovorí o drogách, dosť pravdepodobne je reč o našom meste alebo jeho okolí. Keď sa hovorilo o bankomatoch, znovu sa hovorilo o Seredi. Keď bola a je reč o kradnutých autách, nuž ...

Počítajme so zvyšovaním drobnej kriminality, bežných krádeží, vykrádania záhrad, garáží a podobne. Mnohí vedia, o čom hovorím - aj blízkym známym zo záhrady  úroda zmizla už niekoľkokrát. Trestné oznámenie nepodávali - mali. Dnes to už predsa nie je o dobrej alebo zlej štatistike...

Ako ďalej? Irónia s pojmom Bezpečné mesto nepomôže. Znovu - je to aj na obyčajných ľudoch. Na nás všetkých. Všímajme si okolie, pohyb neznámych a podozrivých osôb, všímajme si obšmietanie sa feťákov pri vchodoch do činžiakov, pri autách na parkoviskách. A podozrivé veci hláste na polícii. Dôverujte tým, ktorí tu musia byť pre všetkých slušných ľudí.

Spomenňe si na ohlas materiálu o kradnúcich cigáňoch pred Kauflandom. Zásadne nič od nich nekupujem, zásadne ich ignorujem a zásadne sa snažím nedať im šancu. Aj to je cesta. Jedna z viacerých možných. Ísť po nej znamená dnes svojou ostražitosťou pomôcť susedovi a zajtra možno on pomôže mne. V žiadnom meste nemôže byť polícia stále a všade. Včasná informácia od občana však môže pomôcť  jej prácu výrazne zefektívniť.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign