Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Ako je to s koncoročnými odmenami pre poslancov MsZ a hlavnú kontrolórku ? - AKTUALIZOVANÉ

200

V diskusii pod programom rokovania Mestského zastupiteľstva sa objavilo niekoľko príspevkov polemizujúcich o koncoročných odmenách, ktoré si údajne mali schváliť poslanci MsZ pre seba a hlavnú kontrolórku.

Keďže v tomto roku prišlo k zvýšeniu viacerých poplatkov pre občanov a tí istí poslanci MsZ iba pred mesiacom odsúhlasili zvýšenie daní, vyjadrujeme presvedčenie, že sa jedná o fámu a pokus anonymných diskutujúcich uškodiť našim voleným zástupcom. Túto úvahu umocňuje aj fakt, že v materiáli publikovanom na oficiálnej stránke mesta Sereď   http://www.sered.sk/data/2_samosprava/volene_organy/hlasovanie_poslancov/20131210/index.xml    o žiadnych odmenách spomínaných v anonymných diskusných príspevkoch nie je žiadna zmienka.

Z dôvodu objektívneho informovania verejnosti sme sa preto rozhodli požiadať vedenie mesta o nasledovné informácie:

Ziadost v sulade so zakonom 211/2000 Z.z.

 
reporter24
23:44 (Pred 7 minútami)
 
komu: primator@sered.sk, viceprimator@sered.sk, prednosta@sered.sk
 

V diskusii na seredonline anonymni diskutujuci – citatelia media - vyjadrili zaujimave postrehy, ktore vsak nie je mozne relevantne overit na oficialnej stranke mesta Sered.

 

odmeny poslancov | 18-12-2013 22:27:48 |

Zaujímavé, že vo výpise z hlasovaní, na mestskej stránke tam hlasovanie o odmene pre kontrolórku a poslancov nemôžem nájsť. Alebo zle hľadám?

sered | 18-12-2013 22:19:29 |

tak to uz je sila ze odmena 2000evr a mi dochodci zijeme na pokraji chudoby aj mi chceme odmeny a budu pekne vianoce a pani kontrolorka si moze uzit pekne vianoce

smer pre občana | 18-12-2013 21:37:19 |

Kontrolórka dostala odmenu 2000 euro a poslanci 450 euro.
Hádam by si nechcel, aby to bolo v programe rokovania. Veď by si to niekto mohol všimnúť.

 

Z dovodu zamedzenia sirenia pripadnych nepravdivych informacii a  korektneho informovania obcanov o rozhodnutiach volenych zastupcov – poslancov MsZ, by sme radi informacie v diskusii uviedli na pravu mieru.

Preto v sulade so zakonom o slobodnom pristupe k informaciam Vas ziadame o odpovede na nasledujuce otazky:

- boli na decembrovom rokovani MsZ navrhnute a odsuhlasene odmeny pre poslancov MsZ? Ak ano, kto menovite navrhol rokovanie a hlasovanie o odmenach a v akej vyske boli odsuhlasene?

Ano, boli navrhnuté odmeny pre poslancov. Procedurálny návrh predniesol Ing. L. Kyselý, odmeny boli pre poslancov vo výške 450,00€

- Ak odmeny boli schvalene ziadame uviest vysledky hlasovania poslancov menovite – za, proti, zdrzal sa.

Výsledok hlasovania je na webstránke mesta – je to hlasovanie č. 12: http://www.sered.sk/data/2_samosprava/volene_organy/hlasovanie_poslancov/20131210/0012.xml

– boli na decembrovom rokovani MsZ navrhnute a odsuhlasene odmeny pre hlavnu kontrolorku? Ak ano, kto menovite navrhol rokovanie a hlasovanie o odmenach a v akej vyske boli odsuhlasene?

Ano, procedurálny návrh predniesol to Ing. N. Kalinai vo výške 2.000 €

-  Ak odmeny boli schvalene ziadame uviest vysledky hlasovania poslancov menovite – za, proti, zdrzal sa.

Výsledok hlasovania je na webstránke mesta – je to hlasovanie č. 11: http://www.sered.sk/data/2_samosprava/volene_organy/hlasovanie_poslancov/20131210/0011.xml

- z akeho dovodu vo vysledkoch hlasovania na zasadnuti c. 201309 zo dna 10.12.2013 uverejnenom na oficialnej stranke mesta nie je informacia o udeleni odmien zverejnena? Uvedte prosim konkretny dovod.

Keďže odmeny pre poslancov a kontrolórku neboli ako samostatný bod rokovania – ich konkrétna výška bola v hlasovaní pri bode 8 – VI.úprava rozpočtu 2013, kde z peňazí z položky vyčlenených na odmeny pre členov komisií a poslancov navrhli spomenuté odmeny

-  ak boli odmeny schvalene, kedy budu (boli) – ziadame uviest datum , uhradene na ucty prijemcov?

Úhrada prebehla do nasledujúceho pracovného dňa: 11.12.2013

- z decembroveho rokovania MsZ neboli online zverejnovane informacie o prerokovavanych bodoch. Z akeho dovodu?

Neumožnil nám to nový komunikačný systém zavedený na MsÚ, ktorý sme inštalovali deň pred rokovaním MsZ.

 

Odpovede na predmetne otazky ziadam zaslat elektronickou formou v zakonnej lehote na e-mail: seredonline@seredonline.sk.

Dakujem, s uctou

Milos Majko, Trnavska cesta 867/53    926 01 Sered

- - -

Odpoved vedenia mesta samozrejme uverejnime.

- - -

AKTUALIZOVANÉ

Odpovede na otázky sme dostali od prednostu úradu  Ing. Tibora Krajčoviča hneď v ranných hodinách. Vložené sú priamo pod otázkami a sú zvýraznené červenou farbou.

Za odpovede v mene čitateľov  SOL, občanov mesta a aj voličov poslancov  MsZ - ďakujeme.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign