Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Ako sme dostali lekciu z demokracie

Miloš MajkoDátum10. 11. 2013 03:09:56TémaVoľby do VÚC 2013
200 Miloš Majko

Voľby do VÚC  týkajúce sa poslancov a župana, sú práve za nami a záme sú konečné výsledky. 

Úplne na začiatku mi prináleží milá povinnosť - zo srdca ďakujem všetkým   1741 občanom, ktorí mi svojim hlasom vyjadrili svoju dôveru.  Ako de facto nezávislý kandidát bez podpory akejkoľvek známej a silnej politickej strany, si tento výsledok cením a som na neho hrdý. Srdečne ďakujem aj  Jánovi Budajovi, ktorý sa svojou autoritou a kreditom postavil na stranu nás  ľudí  túžiacich po skutočnej zmene.

Hrdí však ani pri najväčšej snahe, nemôže byť ani jeden občan nášho regiónu, nakoľko tabuľka po zrátaní  100%  hlasov neklame. Za  náš región (Sereď a okolie), sa do parlamentu  VÚC nedostal ani jeden kandidát.

Evidentne sa prepočítali aj kandidáti kandidujúci za najsilnejšiu stranu v súčasnosti  SMER-SD. Je to škoda, i keď do naozaj poslednej desať minútovky to vyzeralo, že  Sereď bude zastupovať  Vladimír Vranovič, ktorého následne preskočil  kandidát za jednu z maďarských strán. Do poslednej minúty a posledných desatiniek percenta sčítaných hlasov sa v parlamente držal aspoň  Ľuboš Šúry. Toho následne žiaľ  tak isto preskočil kolega z južnej časti okresu.

Práve teraz je asi na mieste otázka, či sme niečo priatelia nepokazili. Je dobre, že tzv. slovenská časť okresu zostane na 4 roky bez zastúpenia vo  VÚC? Nuž, je to demokratické a to je najpodstatnejšie.

Iste  mnohí práve teraz pochopili, čo presne znamená obsahovo slogan    "Ľudia netušia, akú majú moc...".  Pre tých čo prehliadli tento banner na titulke  SOL pripomeniem ešte jeden dizajnom podobný, ktorý tam tróni tak isto už asi mesiac - " Najhoršia je mlčiaca väčšina..."   Na tento čas výstižné, nie?

Len iróniou osudu môžeme nazvať skutočnosť, že nám práve obsah týchto dvoch  mojich obľúbených  bannerov  (inak obetoval som na ne najlukratívnejšie miesto v médiu - škoda že to nepomohlo)     v praxi dokázali práve občania, ktorí považovali svoje právo ísť voliť za dôležitejšie, ako možno nákupy v niektorom nákupnom centre.

A vyšlo im to dokonale. Naložili nám to ukážkovo ako malým,  sopľavým deckám. Myslím si, že tieto voľby sa pre nás zapíšu do análov histórie veľmi, veľmi tmavým atramentom.

Dnes vidíme v plnej nahote, čo to je  Slovák za somára. Ale, neskoro je plakať nad rozliatym mliekom.  Je čas, hodne vecí prehodnotiť. A prehodnocovať budem aj ja. Aj v súvislosti so  SOL. Práve teraz totižto cítim, že sa niekde dlhodobo deje chyba, na ktorú doplácame všetci.  A vyzerá to tak, že ešte aj budeme. Problémom totiž je, že sa nevieme spojiť. Posledných  24 hodín nám ukázalo, ako to následne všetko dopadne tam, kde sa jedni bijú...

Výsledky volieb do poslaneckého zboru sú jedno a výsledky volieb na župana druhé. Čo si myslíte, kto si zasúťaží v druhom kole o toto kreslo? Nuž, hádajte. A skúste si hodiť šesták, ako to dopadne, ak konečne väčšina nepochopí obsah tých dvoch hesiel, ktoré ešte stále na titulke  SOL sú.

Čo Vy na to, nechám ich tam ešte chvíľu, aby nad ich významom mohli ľudia rozmýšlať?

Priatelia, prajem Vám príjemný zbytok víkendu. A ešte raz, srdečná vďaka za Vašu dôveru.

S úctou,   Miloš Majko


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign