Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Ako vyzerá realita poslední znovu pochopili politici

Miloš MajkoDátum30. 10. 2015 09:57:26TémaTak to vidím ja...
200

Téme migrantov som sa naposledy venoval pred niečo viac ako mesiacom. Ešte bolo teplo a ešte predstaviteľka nemeckej vlády Merkelová desiatky

tisíc imigrantov vítala s otvorenou náručou a presviedčala všetkých naokolo ako je to tak dobre, ako to inak nemôže byť.

V tom čase som  mimo iné napísal. Citujem:

"Je smutné, že politici a úradníci EÚ nie sú schopní pochopiť, že nie všetko sa dá riešiť teoretickými papierovými reguláciami. Téma migrantov je predsalen o niečo odlišná od určovania tvaru uhoriek, veľkosti rajčín, či regulácie výšky poplatkov za roamingové hovory mobilných operátorov."

Máme koniec októbra a migrantom naučeným žiť nielen v subsaharskej Afrike ale aj na blízkom východe začína byť zima. Stále viac informácií prichádza zo severských krajín o odmietaní imigrantov byť sústreďovaní tam, kde je zima - problémom je, že na severe Európy je v zime zima vždy, dokonca aj na naše pomery veľakrát aj počas leta.

Medzičasom Maďari dostavali svoj plot, Rakúsko ohlásilo postavenie vlastného, samotní Nemci vyhlásili, že migrantov neúspešne žiadajúcich o azyl budú do ich krajín deportovať lietadlami - na tom som sa pobavil naozaj špeciálne - a teraz pani Merkelová dostala dokonca ultimátum zo strany Bavorska. Jednoducho tak vysoká imigrácia nie je akceptovateľná a nie je ju možné v súčasnej dobe zvládnuť bezpečne ako pre domácich ľudí tak samotných imigrantov.

K čomu teda došlo?

Otvorená pozvánka Merkelovej na prijatie neobmedzeného množstva imigrantov zo Sýrie spôsobila neskutočnú imigračnú vlnu, ktorou dosiahli akurát problémy v samotnom Nemecku no neporovnateľne väčšie v krajinách, cez ktoré imigranti prechádzali. Konkrétne na Balkáne je možné hovoriť o rozsiahlej humanitárnej kríze. Na túto primitívnu, nepremyslenú a chorú politiku žiaľ najviac doplácajú samotní imigranti, ktorí mnohokrát s deťmi na rukách a pešo prechádzajú vzdialenosti, ktoré bežný Slovák počas roka neprejde autom a to v cudzej zemi, s vidinou lepšieho života. Ten sa však nekoná, práve opačne, vysoké percento, ak nie väčšina z nich sa sklamane bude musieť vrátiť späť odkiaľ prišli. S návratom to však také jednoduché nebude, nakoľko sprostredkovatelia a pašeráci imigrantov veľakrát vyžmýkali o veľké mnohokrát požičané peniaze a ak doteraz tam kde boli mali aspoň niečo, po návrate sa môže stať, že budú ešte väčšími chudákmi a deprimovanými ľuďmi ako pred falošnou solidaritou od reality odtrhnutých politikov.

Vo svojich predchádzajúcich príspevkoch som jasne a zrozumiteľne písal, že v princípe nie som proti imigrantom, musia byť ale dodržiavané základné pravidlá s ohľadom na bezpečnosť a nesmú do Schengenského priestoru vchádzať po desiatkach tisíc, bez dokladov a vstupných víz. Hovoril som o nevyhnutnosti riešenia tohto problému nie v Nemecku, Rakúsku, Maďarsku či krajinách Balkánu, ale najlepšie v krajinách odkiaľ sa migranti vydávajú na cestu, no najneskôr tam, kde vstúpia na pôdu prvej krajiny EÚ. Pýtam sa, ako je možné, že takto základné veci dlhé mesiace neboli schopní pochopiť mimoriadne dobre platení a bezpečnostnými zložkami informovaní politici, pýtam sa, ako je možné, že napriek blížiacej sa zime pozývali stovky tisíc migrantov na cestu neporovnateľnú so žiadnou púťou, ba dokonca ťažko porovnateľnú s presunmi bežných ľudí za vzdialenými dovolenkovými destináciami počas leta?

Politici dostali Európu do stavu, kedy sa začínajú búriť už nielen vlastní ľudia, ale aj samotní migranti. Keď sa búria v stovkách, je možné prejavy nevôle eliminovať bezpečnostnými zložkami. Pri desiatkach tisíc ľudí idúcich na základe pozvánky a tým v podstate aj politickej objednávky, no v nedôstojných podmienkach a bez istoty normálnej budúcnosti sa väčšia vzbura, či odpor zvládnuť bude dať ťažko aj tvrdšími prostriedkami. Áno, ozbrojené armádne zložky budú schopné potlačiť akýkoľvek prostest a odpor. Znovu je však na mieste otázka. Toto snáď bolo účelom a takto si majú pamätať Európu stotisíce ľudí, ktorí v nej hľadali lepší život?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign