Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Archív S-KLUBU mládeže objavený po 27 rokoch - časť 1.

Miloš MajkoDátum16. 10. 2014 13:01:30TémaTak to vidím ja...
200

Je to už dávno, čo som sa rozhodol v meste urobiť niečo nové pre deti a mládež. Fakt je, že bez  SZM (pre tých mladších Socialistický zväz mládeže)  by to nešlo. Boli nutné priestory a aspoň základné technické vybavenie. Cez kontakty v práci a to najmä novinárske, som sa rozhodol založiť  S-KLUB mládeže.

Písal sa rok 1988 a začali sme makať v priestoroch objektu NOVA. Vchod do klubu bol cez dvere súčasného podniku Fontána a po schodišti (dnes zastavané a vchod zvonka) na prvé poschodie, kde bola vpravo malá a rovno zo schodišťa veľká zasadačka.

Začali sme skromne, muzika s kazetových magnetofónov. Diskotéky úplne nefajčiarske a zásadne bez akéhokoľvek alkoholu. To bola moja zásada, ktorú som nikdy neporušil.

Postupne sa v klube začali stretať viacerí mladí ľudia, dnes o niečo mladší odo mňa, prípadne rovesníci. Kultúrne akcie, zábavné akcie a aj návšteva 1. celoštátnej MISS vtedajšieho ČSSR  (Československej Socialistickej Republiky)   Ivany Christovej.

Boli to neopakovateľné roky a väčšina z mladých ľudí všetko robila bez nároku na odmenu a to vrátane mňa. Boli sme hrdí na nové technické vybavenie postupne zakupované cez zväz mladých a neskôr aj na videorekordér používajúci  VHS kazety. Videokamera ako inak tiež na  VHS kazety bola jednou z prvých v krajine, nepochybne prvá v obdobnom mládežníckom klube.  Všetko vybavenie sme naozaj vybavovali zložito a bolo doslovne zaslúžené mnohými akciami, ktoré sme každý víkend poriadali. 

Robenie poriadku veľmi dobrej známej v skladových priestoroch prinieslo objav  priam historický. Farebné  DIA pozitívy so zachovanými fotografiami z roku 1988. Som nesmierne rád a ďakujem.

Včera som si prevzal diaky od pána Jaroslava Hrušovského, ktorý ich pre budúce generácie zosnímal do digitálnej podoby. Tiež veľká vďaka.

No a už len prvých zopár fotografií, na ktorých možno niektorí z čitateľov spoznajú aj svojich rodičov... ;-)


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign