Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Autobusy RegioJet budú jazdiť aj bez licencie. Rozhovor s Radimom Jančurom o korupcii a klientelizme - VIDEO

200

Na Slovensku zatiaľ neotestovanú metódu vo veľkom štýle použil majiteľ RegioJet Radim Jančura pre boj s korupciou a klientelizmom v dvoch krajoch Slovenska.

Na základe osobných a medializovaných skúseností objednal asi 50 billboardov v Nitrianskom a Trnavskom samosprávnom kraji a priamo na billboardoch prezentuje svoje podozrenie nakoľko podľa neho mu je volenými zástupcami občanov protizákonne blokované vydanie licencie na prevádzkovanie autobusovej linky Banská Bystrica - Nitra - Bratislava.

Dnes v popoludňajších hodinách sa v jednom z bratislavských hotelov konala tlačová konferencia, ktorá sa tešila podstatne väčšiemu záujmu médií ako tlačovka bežného slovenského politika. Radim Jančura na nej vyhlásil: "Nedotované spojenie Bratislava- Nitra - Banská Bystrica môže byť prevádzkované tisíckami autobusových dopravcov. A jediný kto rozhodne o existencii daného spojenia je zákazník, teda trh, nie politici Frešo, Belica alebo Dvonč."

Podľa Radima Jančuru neexistuje právny dôvod, aby licencia jeho spoločnosti nebola vydaná. Jančura tvrdí, že konanie predmetných volených zástupcov občanov je ukážkovým prípadom klientelizmu. RegioJet pôvodne chcel autobusovú linku na trase Banská Bystrica - Bratislava začať prevádzkovať už 3. novembra 2014. Ako povedal Jančura, za každý deň vzniká spoločnosti škoda 4000 Eur, čo do dnešného dňa činí asi 250 000 Eur. RegioJet má totiž zamestnaných potrebný počet zamestnancov, ktorí však svoju prácu vykonávať nemôžu. Zamestnanci sú prevažne z uvedenej oblasti a preto Jančura nechápe, ako môže niekto brániť fungovaniu "závodu so 40-timi pracovnými miestami", ktorí v tomto regióne spoločnosť vytvorila.

Radim Jančura očakáva, že Banskobystrický samosprávny kraj rozhodne o vydaní prepravnej licencie do 14. januára. Ak sa tak stane, budú mať možnosť cestujúci využívať najluxusnejšie autobusy v Európe a to za polovičné ceny, ako platia v súčasnosti. Podľa jeho slov má RegioJet pripravených 8 nových autobusov, z ktorých každý je v hodnote 350 000 Eur.

V prípade, že v januári licencie Radimovi Jančurovi resp. spoločnosti RegioJet (súčasť českého holdingu Student Agency ) je rozhodnutý od februára na uvedenej trase prevádzkovať tzv. osobitnú prepravu pre uzavretú skupinu ľudí s objednávkami prepravy cez internet.

Z tlačovej konferencie prinášame kompletný videozáznam. Zároveň prinášame rozhovor s Radimom Jančurom, v ktorom sa mimoriadne kriticky vyjadril nielen na adresu županov Freša a Belicu, primátora Nitry Dvonča, ale aj predsedu vlády SR Róberta Fica.

Možnosť vyjadriť sa ku kampani Radima Jančuru sme telefonicky ponúkli aj primátorovi Nitry Jozefovi Dvončovi, ktorý považuje za vec ním ukončenú podaním trestného oznámenia.

Prípad budeme ďalej sledovať.

( v rozhovore je publikované vyjadrenie Radima Jančuru, ktorého obsah sa nemusí stotožňovať s názormi vydavateľa, média, či jeho ďalších tvorcov )

 


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign