Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Bezpečnosť je prvoradá. Prezentujú nám médiá situáciu v okolitých krajinách pravdivo?

Miloš MajkoDátum02. 08. 2015 20:33:37TémaTak to vidím ja...
200

Ukrajina    Nemyslím si, že by som musel intenzitu a štýl svojho cestovania po rokoch publikovania cestopisov momentálne predstavovať. Ako každý človek, aj ja vnímam spravodajstvo ako našich TV tak tých zahraničných citlivo a to hlavne vo veciach, ktoré ma zaujímajú.

Cestujem naozaj pomerne hodne a hlavne cesty za posledné roky vzbudili pozornosť mnohých ľudí a  - dostal som veľa, veľa otázok práve na tému bezpečnosť a práve v súvislosti s destináciami, ktoré sú u nás zakorenené ako od základu nebezpečné. Niekedy názor ľudí pochádza z histórie, inokedy z počutia (väčšinou úplne neoverených a neserióznych zdrojov), no asi najviac z informácií sprostredkovaných médiami.

Expedícia  BALKÁN 2014  bola asi perličkou. Cestu vzhľadom na zvolenú trasu cez  Srbsko, Kosovo, Macedoniu, Albánsko a Bosnu a Hercegovinu vyhodnotili aj najbližší známi ako mimoriadne rizikovú. http://www.seredonline.sk/expedicia-balkan-2014/   Niektorí dokonca hovorili priamo o hazarde najmä preto, lebo sme ju absolvovali ako rodina, teda so šesť ročným synom. Výsledok - výborná expedícia po neskutočne poučnej trase cez mimoriadne zaujímavé krajiny. A bezpečnosť? Nuž, ako krajina ktorá si o sebe myslí mimoriadne veľa, máme čo dobiehať. 

Už dlhšiu dobu ma lákalo znovu len tak vybehnúť na Ukrajinu. V apríli som síce v rámci expedície  Modlavsko - Podnestersko - Ukrajina prešiel oblasť od Odessy po Izmail, teda popri Čiernom mori, no Zakarpatská časť Ukrajiny - to je územie, ktoré s nami priamo susedí. http://www.seredonline.sk/expedicia-moldavia-2015/

Iba nedávne udalosti v Mukačeve spustili aj u známych reči - už to je tu, vojna sa blíži. Podľa ich rečí - väčšina z nich žiaľ ďalej ako v Banskej Bystrici poťažne v Košiciach nikdy nebola - za hranicami sa nám preháňajú tanky a Donbas sa presúva takpovediac do našej predzahrádky...  Áno v Mukačeve sa strieľalo - rozmýšla však bežný človek kto, po kom a prečo strieľal? Alebo proste prijme streľbu ako fakt a vo svojej fantázii si ju premení na vojnu a z dôvodu vyššieho záujmu  kolegov v krčme Zakarpatskú Ukrajinu bez najmenšieho mrknutia okom premení na vojnovú zónu?

Pred minulým víkendom som si povedal - poďme sa na tú "vojnou zmietanú Ukrajinu" pozrieť osobne.

Auto sme naplnili bez problémov - záujem prevyšoval možnosti. Lívia, Dušan, Marek a ako inak - môj dnes už sedem ročný syn Denis a ja. Vyrazili sme z Bratislavy nočným autovlakom do Humenného (reportáž prinesiem neskôr) a následne už po vlastnej osi do Užhorodu. Ešte v ten deň do Mukačeva - nik nám neodtrhol hlavy, nik nás neobťažoval a kludne sme si pozreli ako mesto, tak hrad nad ním a večer do Vinohradiva. Dva nocľahy v 4* hoteli za sumu rovnajúcu sa obedu v našej reštaurácii a jeden deň kúpanie v soľných jazerách v Solotvine na Ukrajinsko-Rumunských hraniciach.

Predĺžený víkend ubehol až príliš rýchlo a z pondelka na utorok sme sa znovu autovlakom vracali domov.

Takže ako s tou bezpečnosťou?

Za prakticky štyri dni sme policajtov na Ukrajine videli  2 x a aj to na stanovišti pri hlavnej ceste, kde sú od čias bývalého Sovietskeho zväzu stále. Zato na ceste medzi Ubľou a Humenným sme tých našich počas asi hodinového presunu stretli 4 x. Ako inak, tí naši číhali na vodičov a vyberali pokuty... 

Počas celej cesty, nocľahov ani odstavenia auta  kdekoľvek v mestách sme nemali žiaden incident či konflikt a to s úplne nikým. Skúste však odstaviť auto s cudzou  ŠPZ viditelne plné batožiny v Bratislave pred ktorýmkoľvek nákupným centrom. Uvidíte, v akom stave ho nájdete po krátkom nákupe...

To, čo sa deje u nás nie je dobré a správne. Väčšina médií účelovo skresľuje situáciu v iných štátoch, čím mediálne chtiac-nechtiac robí zo Slovenska raj na Zemi. Nie je to pravda. Moje dlhoročné preukázateľné skúsenosti hovoria o niečom úplne inom. Neokradli ma ani v Kosove, ani v najchudobnejšej favele v Riu, ani v Albánsku - vlastne nikde v Ázii, Afrike a dokonca ani teraz na Ukrajine. Zato 4 x v Bratislave. Priatelia, na základe vlastných skúseností teda hodnotím Bratislavu ako najnebezpečnejšie mesto na svete. A to napriek tomu, že policajtov  som hustejšie ako v Bratislave zažil už iba na  demonštrácii v Taliansku a na Times Square v New Yorku - ale tam žije viac ľudí, ako na celom Slovensku. Čím to asi tak bude?  ;-)


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign