Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Bolo uznesenie obecného zastupiteľstva v Šintave týkajúce sa výstavby bytovky sfalšované?

Miloš MajkoDátum30. 03. 2016 18:16:42Témaobec Šintava

Šintava   |   Vo všetkých v médiach publikovaných materiáloch sa snažíme byť maximálne objektívni a v našom záujme je zverejňovanie  stanovísk zúčastnených strán, ktoré sa k nám dostanú. Je pravdou, že po niektokrých musíme intenzívne pátrať a dokonca konkrétne starosta obce  Šintava   Miroslav Holička  nami ponúknutý priestor na jeho vyjadrenie vytrvalo odmieta.

Na obecnej webovej stránke Šintavy sme našli niekoľko mimoriadne zaujímavých materiálov. Napríklad stanovisko obce k diskusnému príspevku poslanca na protokol NKÚ. Podľa našich informácií doteraz nebolo zvykom komunikovať s občanmi a poslancami  OZ týmto spôsobom. Na druhej strane, nebolo ani veľmi zaužívaným pravidlom poslancov pýtať sa podrobne starostu na tak citlivé témy, akou napríklad sú financie obce a nakladanie s nimi.Každopádne v súvislosti s hľadaním pravdy je komunikácia a zverejňovanie  odborných stanovísk a dokumentov na internete výborným posunom vpred.  Predmetné stanovisko viď. v prílohe k tomuto článku.

Onedlho po zverejnení tohto stanoviska obcou, sa nám ozval obyvateľ obce  Šintava, ktorý nám poskytol závažný a ťažko spochybniteľný dokument svedčiaci o možnom falšovaní uznesenia OZ, na ktorom bola výstavba bytov pred 5 rokmi prerokovávaná.

Poďme priamo k najzaujímavším informáciám:

Na obdržanom videu   rokovania obecného zastupiteľstva z dátumu   17. januára  2011  je možné vidieť a počuť za akú sumu mala byť postavená predmetná bytovka.  Podľa videozáznamu malo ísť  o  20% dotáciu z  MVRR SR vo výške 147 827 €. V uznesení  o bytovkách č. 13 z 17. 1. 2011  nie je cena uvedená. Získaná dotácia bola vo výške   149 730 Eur. (viď stanovisko obce pripojené v prílohe)  Prečo je cena prerokovávaná na OZ rozdielna s tou, ktorá je v stanovisku obce?

Ďalšou vecou ktorú je možné vo videu vidieť a počuť, je  výška percent -  75% úveru z ŠFRB  a to vo výške 554 353 €. V uznesení je však napísané niečo úplne iné. A to že úver zo ŠFRB  je vo výške   80%  z obstarávacej ceny stavby a teda,  vo výške 560 695,65 €. (viď uznesenie OZ priložené k článku v prílohe)
Prečo sú údaje jasne a zrozumitelne dohladateľné na videu rozdielne od uznesenia? Falšoval snáď niekto uznesenie? Alebo nespresne informoval poslancov OZ a obyvateľov obce? Ak áno, aký mal na to dôvod? Chcel snáď niečo zakryť?

Predposlednou zaujímavou vecou  je údaj hovoriaci o vlastných zdrojoch obce na výstavbu bytovky. (Pre veci neznalých ide o peniaze  obce na dofinancovanie projektu)   Na videu sa hovorí o výške 5% vlastných  zdrojov  čo by bolo  36 956 €. Uznesenie však  nespomína vlastné zdroje, ale spomína úver na, realizáciu technickej vybavenosti“ vo výške 38 237,94 €.  (viď priložené uznesenie OZ)    Znovu sa priam natíska otázka - ako sú možné  takéto rozdiely v realite na obecnom zastupiteľstve a v oficiálnych výstupoch  Obecného úradu Šintava  v tak závažných veciach, akými verejné financie nesporne sú?

Posledným dôležitým momentom zaznamenaným  na videu je, že náklady na projekty výstavby bytovky boli  18 000 Eur, no podľa stanoviska obce mali byť iba   9 520 Eur.   Rozdiel činí skoro  90% - opätovne teda, ide o zámer, alebo fatálnu chybovosť v informovaní poslancov OZ a obyvateľov obce?

Malá interaktívna súťaž hlavne pre obyvateľov obce Šintava:

- ak na videozázname nájdete akúkoľvek  zmienku o navýšení ceny oproti vysúťaženej sume o  37 046,99   Eur, alebo nájdete zmienku o navýšení ceny bytovky kvôli balkónom ako bol informovaný  Najvyšší kontrolný úrad pri vykonávaní kontroly na Obecnom úrade v Šintave - neváhajte a kľudne sa  nám ozvite! 

Ak tam zmienku o uvedených závažných faktoch nenájdete, odporúčame ozvať sa obecnému úradu a pýtajte si vysvetlenie. Ide totiž o vaše peniaze, nie moje. Informácia pre ľudí  ktorí zabudli prerátavať na staré dobré  korunky - jedná sa o viac ako jeden milión  Sk.  ;-)

P.S:     Čo vy na to, dočkáme sa stanoviska nepochybne dobre platenej  kontrolórky obce?

P.S 2:  Už sa ani nebudem pýtať, či a ako bolo o uvedenom uznesení hlasované a kto je za pravdivosť údajov v ňom uvedených zodpovedný. To už nechám na obyvateľov obce.  ;-)


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign