Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

"bude funkčné hneď po ukončení opravy poškodeného teplovodu" - odpovedá občanom hovorca Veselický

V piatok vzhľadom na haváriu, ktorá spôsobila prerušenie vykurovania základnej a materskej školy na Komenského ulici,  Cirkevnej školy, ale aj mnohých bytov, sa deti riadneho vyučovacieho procesu nezúčastnili. Správu o tomto sme priniesli tu:

Oznam uverejnený v SOL a tomto článku zaujal viac ako 2000 čitatelov:    http://www.seredonline.sk/clanky/dolezity-oznam-pre-rodicov-deti-zs-jakomenskeho/

Dôležitý oznam pre rodičov detí ZŠ J.A.Komenského

redakcia SOLDátum01. 12. 2016 21:25:01TémaZŠ J.A. Komenského | Zobrazení: 2073 ×

Práve preto sme ešte v piatok zisťovali, aký je stav s opravou, na čo sa majú rodičia pripraviť a kde sa prípadne môžu domáhať náheady spôsobených škôd či zvýšených nákladov, ktoré im vzniknutý stav mohol spôsobiť.

Informácie sme žiadali od vedenia mesta:

From:Milos Majko [mailto:majko@majko.sk]
Sent: Friday, December 2, 2016 1:36 PM
To: viceprimator@sered.sk
Cc: podatelna@sered.sk; info@sered.sk; seredonline@seredonline.sk
Subject: ziadost o informaciu

Pan hovorca primatora Serede Veselicky,

ziadame Vas o poskytnutie informacie , z akeho dovodu bolo vykurovanie priestorov Zakladnej a Materskej skoly J.A.Komenskeho dnes nefunkcne, kto je za tento stav zodpovedny a ci mesto Sered vyvodi priamu zodpovednost voci tym, ktori tento stav sposobili.

Zaroven ziadame o informaciu, kedy bude kurenie v Zakladnej a Materskej skole funkcne natolko, aby nasim detom z pobytu v skole a zapojenia sa do vyucovacieho procesu nehrozili zdravotne problemy.

Dakujem.

Za Seredonline Milos Majko

Odpoveď hovorcu primátora mesta  Ľubomíra Veselického:

From:Ľubomír Veselický [mailto:lveselicky@gmail.com]
Sent: Friday, December 2, 2016 3:12 PM
To: Milos Majko
Subject: Re: ziadost o informaciu

Vykurovanie priestorov Základnej a Materskej Školy J. A. Komenského  bolo dnes nefunkčné pre poškodenie teplovodného potrubia. Za tento stav sú zodpovední pracovníci spoločnosti, ktorá vykonávala zemné práce pri teplovodnom potrubí. O vyvodení zodpovednosti rozhodne primátor mesta. Kúrenie v ZŠ aj MŠ Komenského bude funkčné hneď po ukončení opravy poškodeného teplovodu. 

S pozdravom

Veselický

Zopakovanie a doplnenie otázok v tak závažnej veci, akou nepochybne havária spôsobujúca obmedzenie štandardnej činnosti možno  viac ako  1000 žiakov  základných a materskej školy a ich rodičov je:

From:Milos Majko [mailto:majko@majko.sk]
Sent: Friday, December 2, 2016 4:25 PM
To: 'Ľubomír Veselický'
Subject: RE: ziadost o informaciu

Pan hovorca primatora mesta,

Vasa odpoved zial poskodenym obyvatelom mesta a rodicom deti, ktore dnes nemohli byt ucastne na vyucovacom procese, pripadne zostali doma a ich rodicia museli najst pre nich adekvatny dozor, nemoze byt postacujuca.

Z uvedeneho dovodu Vas ziadam o doplnenie Vasej odpovede a to na nasledovne otazky:

-          Kde presne a kedy doslo k poskodeniu teplovodneho potrubia

-          Kedy bola zacata oprava teplovodneho potrubia

-          Akym sposobom mesto Sered (dodavatel tepla) a rodicom deti oznamili havarijny stav a to, ze pobyt pre deti v skole nie je pre nizku teplotu mozny

-          Dokedy bude tento stav trvat a teda dokedy maju rodiny a rodicia pocitat so snizenym komfortom byvania

-          Pokial su byty pri teplote pohybujucej sa okolo 0 (nuly) neobyvatelne alebo obyvatelne  za zvysenych nakladov na vykurovanie inym zdrojom, kde si mozu poskodeni obcania ziadat nahradu nakladov sposobenych s touto udalostou?

Pan Veselicky,

samozrejme ze nik ani v najmensom nespochybnuje havarijny stav, no tento vyvolal u obcanov znizeny komfort vyuzivania vlastnych bytov, pripadne naklady na nakup dodatocnych ohrievacov. Tento stav nesposobili samotni zakaznici, preto otazky smerujuce ku kompenzacii su nepochybne opravnene a samotnemu dodavatelovi tepla a mestu Sered by malo zalezat na tom, aby poskodenymi neboli koncovi odberatelia tepla, teda platiaci zakaznici, ci rodicia, ktorym tymto stavom vznikli dodatocne naklady na opateru ich deti.

Dakujeme za promptnu odpoved, ktoru obratom zverejnime.

Za Seredonline Milos Majko

- - -

Žial, dnes máme nedelu večer a odpoveď zo strany vedenia mesta - žiadna. Počkáme ešte v pondelok, aj keď väčšina rodičov by nepochybne rada vedela čo ich deti čaká zajtra v škole, už najneskôr dnes.

- - -

Poznámka na záver:

Občania platia poslanca  MsZ, viceprimátora a hovorcu mesta za to, že je na verejne položenú otázku: "kedy bude kurenie v Zakladnej a Materskej skole funkcne natolko, aby nasim detom z pobytu v skole a zapojenia sa do vyucovacieho procesu nehrozili zdravotne problemy"  schopný verejne odpovedať  takto:  "Kúrenie v ZŠ aj MŠ Komenského bude funkčné hneď po ukončení opravy poškodeného teplovodu."

Nuž pán Veselický, to chce naozaj talent, pretože "štandardne mysliaci" obyvateľ mesta, Váš volič, chlebodarca a vlastne zamestnávateľ, by na to sám neprišiel ani náhodou...   ;-)


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign