Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Bude naše mesto "smetiskom" republiky?

200

Sereď    |  Takéto a im podobné otázky si stále častejšie kladú viacerí obyvatelia mesta. Sereď je po dlhé desaťročia ťažko skúšaným mestom najmä Niklovou hutou a jej odpadom zanechaným našim potomkom v podobe stotisícok ton luženca viditeľného pri jazde po  R1 už z diaľky, ale aj smradľavých prevádzok ako čistenie čriev od exkrementov na  Trnavskej ulici. Hovoriť by sa dalo aj o ďalších nie zrovna čistých prevádzkach, ktoré sa do mesta tlačia.

Na oficiálnej stránke mesta sa iba nedávno objavil materiál, ktorý hovorí o záujme o mesto - konkrétne lokalitu v bývalom mäsopriemysle - ďalšej spoločnosti, ktorá chce do tejto de facto obytnej zóny priniesť prevádzku, v ktorej plánuje likvidáciu, resp. spracovanie opotrebovaných auto pneumatík.  Na stránke mesta  (materiál sme priniesli aj na  SOL) je aj link na celý podnikateľský zámer firmy z  Nitry.

Občania sa pýtajú či to bude právom. Veď povedzme si na rovinu. prevádzku a jej vplyvy na životné prostredie posudzujú  úradníci z  Galanty a Bratislavy, zámer predkladá firma z  Nitry a aj vlastník nehnuteľností má byť práve z Nitry. Hovoríme však o potenciálnych následkoch na život nás a našich detí tu - v  Seredi.

Legislatíva je postavená tak, že o prostredie, v ktorom žijú a dianie okolo seba sa musia zaujímať v prvom rade obyvatelia mesta. Žiaľ, buď sa nezaujímajú vôbec, alebo iba minimálne. Prípadne sa začnú zaujímať až v momente, kedy už je neskoro.

Tento týždeň sme na podnet občanov vo veci realizácie predmetnej prevádzky oslovili  Ing. Annu Halabrínovú z  MsÚ a následne sa pokúsime osloviť ďaľších kompetentných. Potešilo by a logické by bolo, keby občanom svoj pohľad na vec predostrelo aj oddelenie životného prostredia  MsÚ a vedenie mesta. No a samozrejme by sme uvítali - občania by si to asi zaslúžili - aj nejakú predbežnú  prezentáciu svojho zámeru zo strany investora. Dočkáme sa konečne  záujmu  do veci zainteresovaných aj o občanov, ktorí v danej lokalite žijú?


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign