Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Budeme chodiť na úrady so zapnutým diktafónom a kamerou v ruke ?

Miloš MajkoDátum31. 01. 2013 13:53:05TémaINFOSLOBODA
200

Problematike vystupovania niektorých predstaviteľov samospráv sme sa v novinách venovali už niekoľkokrát. V tejto súvislosti sú známe mimo Šoporne Brunovce a aktivista Juraj Kukla. Pri platení dane na Mestskom úrade sa úradníčka, ktorá bola pravdepodobne v koncoch s argumentami, možno nervami odhodlala Juraja obviniť z útoku na jeho osobu. Včera sa na Obvodnom úrade v Novom Meste n. Váhom konalo prejednávanie priestupku v predmetnej veci. Na samotnom pojednávaní Juraja Kuklu zastupoval Pavol Pachník, ktorý má s úradníkmi tak isto dostatočné skúsenosti. V danej situácii vyznieva až nepochopiteľne, že pred necelým týždňom v inej obci takúto skúsenosť s úradníčkou získal aj samotný Pavol Pachník. Pri zastupovaní iného občana v inom konaní mu úradníčka zobrala a chcela odniesť jeho telefón, na ktorý jednanie nahrával. Následne ho chcela obviniť z napadnutia a prípad skončil privolaním Polície. Pavol Pachník na úradníčku podal trestné oznámenie.

Položme si otázku. O čom tieto prípady - a to máme zadokumentované iba dva, nevedno koľko ich v skutočnosti v celej republike už bolo - svedčia ? Nuž skúsme rozmýšľat spolu. Niektorí občania začínajú byť v očiach niektorých úradníkov zvyknutých na neobmedzenú moc až príliš múdri a právne zdatní. Máloktorému úradníkovi sa páči ked jeho nie vždy profesionálne a odborne zdatné vystupovanie si protistrana nahráva. Nie každý úradník, či volený funkcionár dokáže akceptovať iný názor, upozornenie, možno i výčitku a mnohí z nich nemusia situáciu zvládnuť tak, ako by sa od profesionála očakávalo. Alebo, že by sa úradník nachádzal medzi dvomi kameňmi - starosta, alebo primátor na neho tlačí v smere jednom a občan úplne opačnom ? V taktomto prípade, by to bolo už iba na samotnom úradníkovi či sa pokriví horšie ako paragraf, zostane bez chrbtovej kosti a vymení svoju česť a zamestnanie za profesionalitu. Dokonca sa správa tak, ako by sa nemal správať ani ten najposlednejší obchodník na trhu ?

Nech je to už akokoľvek, prípady nezvládnutia svojho poslania úradníkmi a útokov na občanov sa množia. Preto sa pýtam a myslím si že nie neoprávnene- bude musieť chodiť občan na niektoré úrady so zapnutou kamerou a diktafónom v rukách ? Smeruje vývoj na Slovensku snáď k tomu, že každý občan idúc na úrad niečo vybavovať si musí v podvedomí zopakovať telefónne čísla na Políciu prípadne brať si so sebou nezávislých svedkov ? Absurdné ? Z posledných osobných skúseností, ktoré sú riešené aj Políciou (teda nejde o vymyslené prípady) a sú zadokumentované audio alebo videozáznamami vyplýva, že nehovoríme o scifi príbehoch ale o tvrdej realite fungovania, resp. NEfungovania niektorých samospráv, volených funkcionárov a úradníkov na týchto samosprávach pracujúcich.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign