Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Bývalý predseda ÚRSO inštruoval dodávatelov energií, ako zvýšiť ceny pre zákazníkov. Z úradu ho v putách neodviedli...

200

Občania Slovenskej republiky sú už niekoľko týždňov svedkami prevalenia sa ďalšej megakauzy svojimi následkami priamo dotýkajúcej sa tých uplne najbežnejších ľudí - účelové, umelé a zlodejské predražovanie energií pre občanov. Posledné udalosti, hlavne zverejnenie nahrávky predsedu  ÚRSO  Jozefa Holjenčíka, z ktorej je zrejmé, že on osobne dodávateľov energií inštruoval, ako manipuláciou s hodnotou majetku zvýšiť ceny energií pre zákazníkov  v plnej nahote ukázali, k akým špičkám dennodenne chrapúnske okrádanie ľudí o peniaze siaha.

Po zverejnení kauzy síce Holjenčík odstúpil, no s takýmto konaním sa nemôže stotožniť nik, kto má aspoň trošku úcty k zákonom. Nie je vo vzťahu k osobe dnes už bývalého predsedu  ÚRSO na mieste otázka, prečo z úradu nebol demonštratívne odvedený políciou s putami na rukách?

Iba pred niekoľkými mesiacmi sa aj na rozhodnutia  ÚRSO o cenách odvolávali aj predstavitelia Energetiky Sereď, ktorá má v prenájme tepelné hospodárstvo mesta  Sereď za podmienok, ktoré už viac ako dva roky verejne kritizuje poslanec MsZ  Pavol Kurbel. My sa primátora mesta  Ing. Martina Tomčányiho rovnakú dobu verejne pýtame, čím je podľa neho táto zmluva výhodná pre mesto a jeho občanov. Primátor mesta sa priamej odpovedi zodpovedajúcej úrovni štatutára mesta a volenej funkcie  doteraz úspešne vyhýba.

Táto kauza  takpovediac v plnej paráde odokryla problém v celorepublikovom meradle. Kde má občan istotu, že sa netýka aj nášho mesta? Bude po týchto odhaleniach primátor zhovorčivejší?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign