Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Časopis Transparentná samospráva "prebudil spiacich" občanov a otvoril im oči

Miloš MajkoDátum26. 03. 2017 22:59:36Témaobec Šintava
200

Šintava   |  Historicky prvé tlačené číslo časopisu  "Transparentná samospráva"  vydané asi pred mesiacom skutočne prebudilo "spiacich" občanov a prinesenými informáciami im otvorilo oči. V plnej nahote aj starším ľuďom bez internetu či znalostí moderných foriem komunikácie  ukázal, čoho všetkého je schopný starosta obce s príjmom  2200 Eur mesačne za zhruba rok a štvrť zo štvorročného volebného obdobia. Dostávajú sa nám ohlasy od mnohých ľudí na konanie starostu obce Holičku a  ich pocity sa jedným slovom dajú zhrnúť ako hnus!

K vydaniu časopisu sa verejne hlásim, konieckoncov ide o môj vlastný projekt, ktorý ťahám v elektronickej podobe už zhruba 10 rokov. Pod názvom Transparentná samospráva viac ako päť.

Správne odhadli občania môj zámer - ide skutočne o prvé číslo, ďalšie sú v príprave.

Koncom tohto týždňa sme hlavne pre Šintavanov spustili aj dlhšie pripravovaný video seriál rozhovorov s poslancami OZ. Po odmietnutí ponuky poslancom Romanom Matušicom a systematickej viac ako ročnej ignorácii našej snahy pred kameru do civilizovaného prostredia a ku kultúrnej debate dostať  starostu Miroslava Holičku, sme rozhovory urobili zatiaľ tri. Prvý, s poslankyňou  Stanislavou Režňákovou sme uverejnili tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/poslankyna-oz-v-sintave-stanislava-reznakova-obcanom/

Ďalšie rozhovory nasledujú a budú zverejnené v najbližších dňoch.

Časopis je teda vonku a vyvolal veľa reakcií. O pravdivosti zverejnených údajov čitateľ pochybovať môže asi ťažko, keďže sme všetky publikované články  cez  QR kódy interaktívne prepojili s internetovým médiom  SeredOnLine.sk, kde je možné nájsť originály článkov, ale aj kompletné, nestrihané a nemanipulované videozáznamy z rokovaní obecných zastupiteľstiev v Šintave od septembra 2015.

Stále sa nájdu občania, ktorých priamosť média aj mňa samotného v kladení otázok napr. aj na rokovaniach OZ hnevá a nevedia sa s ňou stotožniť. Nechápu povinnosti volených zástupcov a práva, ako aj poslanie médií.

Transparentnosť požadujeme, presadzujeme,  ale ju aj ponúkame. Keďže otázok aj konkrétne na mňa je určite dostatok, rozhodol som sa v utorok  28. marca  2017 v čase od 19:00 do 20:00 hodiny byť v priestoroch štúdia  SOL na ul. M.R. Štefánika v Seredi byť k dispozícii obyvateľom obce Šintava (časopis bol venovaný im)  za účelom osobného stretnutia, na ktorom som ochotný s nimi verejne rozprávať o TRANSPARENTNEJ  SAMOSPRÁVE, o pohnútkach k jej vydaniu a presadzovaniu, ale aj o tom, prečo zrovna Šintava a dokedy práve táto obec. Nie, nemusím, nie som voleným funkcionárom, obyvatelia obce sa mi mesačne neskladajú  na plat  cez  2200 Eur ako utekajúcemu starostovi obce a doteraz obyvatelov obce pôsobenie  SOL v Šintave nestálo z verejných finančných zdrojov ani jediný Cent. Napriek tomu  - a možno práve preto sa chcem od arogantného Holičku aj týmto verejne odlíšiť a ukázať občanom, že na jednej strane brať tisíce Eur z ich peňazí a na strane druhej pred ich otázkami a zodpovednosťou sa schovávať a  utekať, je hanebné a primitívne.

Preto na utorok večer týmto verejne do štúdia pozývam každého obyvateľa obce Šintava, ktorý stále nechápe, prečo som časopis Transparentná samospráva vydal a prečo práve otvorená samospráva je cestou k lepšiemu životu nás všetkých, tam, kde vlastníme nehnuteľnosti, kde chodia naše deti do materskej či základnej školy a kde chceme normálne žiť aj v budúcnosti.

Prídite na rozhovor pri šálke kávy - komunikácia posúva spoločnosť ďalej.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign