Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Cez retro oslavy sa vraciame späť do socializmu

Miloš MajkoDátum12. 05. 2015 13:17:32TémaNázor občana

Stano Skala    /    Ako jeden z organizátorov 17. novembra aj štyroch ročníkov 1. mája sa na podujatie pozerám z dvoch strán prežitia: cestou demokracie a bývalého socializmu. Kým sa neukáže cesta prosperity národa a demokracie Slovenska, tak bude problém udržať ľudí v koľajach akejsi demokracie.

Na retro oslavách 1. mája v Dojči som v piatom ročníku zistil, že ľudia sú stále priklonení k dobe  socializmu, a nie k demokracii. Zneužíva to dnešná vláda bývalého režimu a my sme ochotní a schopní dnešný marazmus akceptovať, a niektorí dokonca podporovať. Prečo sa stále pozeráme na minulosť a nesnažíme sa hľadieť do budúcnosti?! Prečo stále čakáme, že nám dá niekto niečo zadarmo?! Ani v dobe socializmu nám zadarmo nikto nič nedal. Boli sme ešte navyše ukrátení o možnosť cestovať do zahraničia. Preto by sme sa mali zamyslieť sami nad sebou a snažiť sa každý postarať sám o seba, nespoliehať sa na druhého, ako sa to robí v súčasnost i. Už dnes vieme, že nám demokracia akosi nefunguje, zato nám funguje korupcia, ktorú sme sa si sami vytvorili po revolúcii. Je to naša chyba. Dobre vieme, že nám tu nefunguje súdnictvo, prokuratúra ani polícia. Bez rešpektovaných a právnych zákonov sa ďalej nikam nedostaneme. Aj toto sme nechali dopustiť politikmi, na ktorých sa dnes stále sťažujeme. Všetci dobre vieme, že bude obrovský problém dostať sa z toho. Za bývalého režimu sme poukazovali na diktatúru a dnes za demokracie poukazujeme na akúsi manéž oligarchov zo strán, ktoré majú politické krytie. Nikto neberie vážne pracujúcich ľudí, ktorí vytvárajú hodnoty pre túto krajinu a platia dane. Toto nie je dnes už demokracia, ale skôr zdieran i e občanov. Prvý máj by sa mal ďalej oslavovať, a mal by to byť sviatok všetkých ťažko pracujúcich, nielen pozostatok socializmu,  alebo tých, čo smútia za socializmom. Nemal by to byť sviatok len pre určitú vrstvu ľudí, ktorí ho dnes  zneužívajú,  ale malo by to byť priblíženie bývalých časov, a toho, čo tu bolo pred rokm,ukázať mladým ľuďom.

S. Skala             

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign