Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Členovia komisie pri MsZ piatim občanom ukázali ako funguje transparentnosť v praxi

Miloš MajkoDátum22. 01. 2014 00:35:52TémaŠKOLA DEMOKRACIE

Existujú slová a slovné spojenia, ktoré aj ľuďom nezaujímajúcim sa o danú problematiku hovoria veľa. Väčšinou je to spôsobené médiami, či osobami verejne činnými (napr. volenými zástupcami), ktoré ich vyslovujú a opakujú radi, hlavne v predvolebnom boji o voliča. Medzi takéto slová nepochybne patrí napr. transparentnosť v samospráve, či transparentnosť v nakladaní s verejnými finančnými zdrojmi.

Ďalším pomerne často najmä volenými zástupcami omieľaním spojením je samospráva otvorená pre ľudí, potreba vytvárania záujmu o veci verejné u občanov či spravodlivé rozdeľovanie peňazí medzi kluby a záujmové združenia. Zároveň však od volených funkcionárov pomerne často počúvame sťažnosti na adresu občanov týkajúce sa ich nezáujmu o dianie v obci či v meste. Volení funkcionári s obľubou zvyknú hovorievať ako neskutočne túžia po osobnom kontakte s aktívnymi občanmi ako radi ochotne poskytnú všetky informácie, o ktoré len občan požiada. Ponúkajú občanom účasť na rokovaniach mestských zastupiteľstiev, účasť na rokovaniach komisií, v podstate všade tam, kde si to občan bude želať. Stačí požiadať. Občan veci neznalý sa môže domnievať, že všetky tieto reči sú aj pravdivé a že všetko funguje presne tak, ako to hlavne pred už spomenutými voľbami od kandidátov na poslancov, starostov či primátorov počúva.

Sem tam sa nájdu aj občania zvedaví a odhodlaní preveriť v praxi sľuby a tvrdenia volených zástupcov, ktorým svojim hlasom dali mandát spravovať veci verejné. Spravilo tak aj 5 občanov mesta Sereď v utorok o 15.00 hod., kedy sa písomne domáhali účasti vo forme pozorovateľov na rokovaní komisie športovej a školskej pri MsZ v Seredi. O tom ako dopadli sa dozviete v pripravovanom materiáli na seredonline.sk

Poznámka na záver tejto upútavky: členovia spomenutej komisie včera rozdeľovali dotácie pre športové kluby, záujmové a občianske združenia v hodnote desiatok tisíc eur.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign