Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Čo ma nezabije, to ma posilní... 1.časť

Miloš MajkoDátum27. 12. 2015 18:13:29TémaTak to vidím ja...
200

Do nadpisu som si tentokrát požičal výrok, ktorý aspoň z časti definuje, prečo roky robím to, čo robím  a  SOL slúži na to, na čo slúži. ;-)

Blíži sa koniec roka a je čas postupne dokončiť a publikovať materiály, ktorých vyhotovenie bolo síce náročné a zdĺhavé, no malo zmysel. Vrátane strpenia nadávok, ponižovania a útokov ako zo strany vedenia mesta, tak tých diskutujúcich, ktorí vedia prečo sa pod svoje diskusné príspevky nemôžu podpísať inak ako vymyslenými nickami alebo označením - anonym...

- - -

Najskôr však aktuálny problém v meste - špinavé cesty, ktorý pred sviatkami vyvolal vlnu nevôle mnohých občanov. Aj tu nájdeme výborný príklad propagandy, ktorú pri analýze jasne uškodí samotným jej šíriteľom. Keď je totiž raz niečo pravda, ťažko to spochybníte klamstvami či dokonca akokoľvek cielenými útokmi.

Zapamätajte si - "pravda je jednoduchá, to lži sú zložité..."

- - -

Starý známy diskutujúci teraz na  SOL vystupujúci pod "menom" Ivan v diskusii pod článkom  http://www.seredonline.sk/clanky/nielen-voda-v-meste-tecie-neskutocne-spinava-ulice-na-tom-nie-su-o-nic-lepsie/  napísal: 

Ivan | 24-12-2015 08:34:08 |
podla názvu sa lahko odhadne autor, Majko väčný kritizovateľ čo nikdy nič neurobil ale hubenka mu stále melie :) To sú tí hrdinovia, čo keby sa dostali k moci sú ešte dva krát horší ale takto aspoň kritizovať môžu :) Ach, potom že je Slovensko tam kde je s takýmito ľudmi :)

Možno by bolo jeho tvrdenie aj zaujímavé, keby v e-maili  odoslanom  z MsÚ   dňa  21.12.15 o 10:48  a publikovanom v článku týkajúcom sa špinavých ciest v meste  viceprimátor Veselický okrem iného  nenapísal:  "Investičné aktivity mesta Sereď v priemyselnom parku Sereď-Juh, spoločnosti LIDL v časti Nový Majer, Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s. v Hornom Čepeni, Šintavskej a Kasárenskej, ale aj aktivity súkromných staviteľov sa odrážajú aj na znečistení komunikácií nášho mesta."

a vo  Veselického vyjadrení ďalej:  "Vzhľadom na to, že ide o veľké investície, na ktoré sme čakali niekoľko rokov, veríme, že sa v tejto veci stretneme s pochopením obyvateľov Serede."

Vidíme teda, že o neskutočnom znečistení ciest v meste vedenie mesta minimálne vie z média  SOL, možno vedelo už pred odoslaním e-mailu  občana Sklenára  (Nedela 20.12.15 o 13:48) , v ktorom   prednostu MsÚ p. Krajčoviča  na stav ciest upozornil.

V každom prípade faktom zostáva a zostane, že čistenie začalo až po kritike vedenia mesta samotnými občanmi napríklad tu:

Beno | 20-12-2015 07:53:19 |
Prosim vas, co sa to deje v Seredi v tychto dnoch, tak hnusne cesty nie su v ziadnom inom meste, uz ani ciary na cestach nie je vidiet. Po Sulekovskej a Cepenskej od Horneho Cepena sa valia desiatky nakladnych aut plnych zeminy ktora z nich opadava, to blato sa potom roznasa do celeho mesta. Kde je mestska policia, kde su poslanci z tychto ulic?

 Fero | 20-12-2015 15:04:27 |
Je to sice tema o vode, ale neda mi zareagovat na to, co tu bolo spomenute. Cesta jeden velky, obrovsky hnoj. Cele mesto ma cesty ako keby sme neboli mestom, ale chlievom. Niekto by sa mal spamatat.

Je potrebné uvedomiť si, že už desať občanov sťažujúcich sa na rovnaký problém je vzorkou, ktorá by svedomím volených zástupcov v každom prípade zatriasť mala...

Stále považujem za dôležité to, čo som napísal už  dávnejšie - ako si kontrolnú úlohu plnili kompetentní úradníci a volení zástupcovia, keďže legislatíva zakazuje znečisťovať verejné komunikácie zo stavieb zašpinenými autami?

Diskutujúci  Ivan ďalej píše:

Ivan | 24-12-2015 12:28:23 |
Ale Vy ste nic nezmenili, Vy len stazujete pracu niekomu kto sa snazi. Vychytavat malinke chybycky na velkych projektoch robi iba niekto kto sa chce ukazat, nie niekto kto chce pomoct. Cize sa tu nehrajte prosim na chrabreho princa co nas prisiel zachranit ale radsej zveladujte, pomahajte a nie opak.

Výrok hodný archivácie a pozastavenia sa nad spôsobom myslenia, resp. vedenia propagandy voči občanom zaujímajúcim sa, kto a akým spôsobom nakladá s verejnými peniazmi a kam svojimi rozhodnutiami diriguje mesto, v ktorom žijeme. Ako všetka propaganda, aj táto sa postupne obráti proti jej šíriteľom, keďže v našom prípade odhalenie anonymných šíriteľov  čo do množstva nie je žiadnym problémom.

Už len fakt, že verejnosťou kritizované nedostatky (nie drobné chybičky)  obhajujú výlučne anonymní diskutujúci dokazuje, ako "hodnoverne" stoja za svojimi tvrdeniami.

- - -

Diskutujúci  Ivan pod iným článkom napísal:

Ivan | 24-12-2015 08:39:01 |
pochvalný článok na adresu mesta, toto by Majko nikdy nenapísal :D ešte že to máte pekne rozdelené v redakcii, aby nebolo napádné že iba kritizujete,ale vždy stačí meno autora si prečítať a obsah si domyslíte :)

Ivan, v redakcii nemáme rozdelené úplne nič. Každý píše to, čo písať chce, písať vie a čo považuje za správne písať. Na  SOL nejestvuje žiadna cenzúra a písať môže každý občan, ktorý splní jednoduché podmienky registrácie.

Napriek tomu, že  SOL je de jure mojim projektom a médiom, de facto zatial neriešim štýl písania nikoho z autorov. Povedané inak, keby som bol proti nejakému článku či štýlu písania, autor by články uverejňovať nemohol. 

Nie som voleným zástupcom  ktorý  pre svoj image neznesie kritiku, ba dokonca ani otázky na úplne bežné témy týkajúce sa vecí verejných. Ako si za tie roky určite všimli nielen čitatelia, pýtal som sa, pýtam sa a pýtať sa budem. Mám veľa odpovedí, ktoré sú postupne systematicky sumarizované do pripravovaných materiálov čakajúcich v konceptoch na uverejnenie. Pokiaľ však človek chce odhaliť sofistikovaný systém spôsobov a účelu prepojení v samospráve a vlastne samotné fungovanie tohto pred verejnosťou do vysokej miery uzatvoreného  diania, musí byť trpezlivý a musí toho veľa aj obetovať. V mojom prípade to nie je o osobnom záujme, ale o bavení sa tam, kde cítim tvrdý odpor a averziu.

Už pred rokmi som osobne primátorovi (poznám ho a jeho spôsoby od čias socializmu)  jasne a zrozumiteľne povedal, že môj projekt je  "otvorená a transparentná samospráva" a  naše mesto bude buď pozitívnym alebo negatívnym príkladom. Proste byť musí, lebo tu to poznám najlepšie a tu som zatiaľ "doma".  

Zároveň som mu (a nielen jemu) povedal, že v tomto spôsobe fungovania samosprávy vo vzťahu k SOL  nebudú víťazi a porazení, budú iba porazení. 

Na záver ešte jeden takpovediac unikátny  Ivanov  príspevok do verejnej diskusie:

Ivan | 26-12-2015 20:26:42 |
nič k veci ste nenapísali chlapci :) iba bla bla bla :)

Ja už len dodávam výrok jedného z učiteľov na  základke: " V ktorej riti si bol strčený, ked pán Boh rozum rozdával..."


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign