Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Čo sa to deje v tých našich samosprávach?

Bratislava    |   Rozmýšlam, aký úvod by som dal k aktuálnemu statusu  Jána Budaja  na jeho  FB v súvislosti so spôsobmi rokovania  zastupitelov nasho hlavneho mesta. Zial, nenapada ma nic slušné, tak uverejňujem samotný status poslanca, ktorý je za otvorenú a transparentnú samosprávu.

- - -

V hlavnom meste Bratislava sa práve rokuje o zákone roka - o rozpočte 2016.
Historicky po prvý raz poslanci odhlasovali pri taskomto dôležitom bode predčasné ukončenie diskusie. Tím nám bránia žiadať od primátora vysvetlenia , ako a kam smerujú mestské peniaze. Bránia nám predkladať pozmeňovacie návrhy ku rozpočtu, ktorými sme chceli zlacnieť cestovné v MHD, podporiť výstavbu bytov, zaistiť konečne obnovu verejných priestorov...atď.
To znamená, že Bratislavský klub (tvoria ho : K.Šimončičová, E.Pätoprstá, P.Hochschorner,O.Dostál, V.Kimerlingová, J.Tvrdá, I.Kolek, J.Hrčka, G.Grendel, D.Čahojová, M.Vetrák a J.Budaj) , ktorý je najpočetnejším klubom v mestskom parlamente, nemohol pri rokovaní o rozpočte 2016 využiť práva a uplatniť si povinnosti, ktoré nám vyplývajú z poslaneckého mandátu.
Za naše umlčanie - zrušenie diskusie o rozpočte 2016 - hlasovali títo poslanci :

Z klubu vedeného p. Borguľom (SMER) hlasovali všetci jeho poslanci , tzn. Vladimír Bajan, Slavomír Drozd, Iveta Hanulíková, Peter Hanulík, Ľudmila Farkašovská, Martin Kuruc, Marta Černá, Radoslav Olekšák a Martin Borguľa.

Zahlasovali aj poslanci strany MOST-HíD a to konkrétne poslanci Rastislav Žitný, Peter Pilinský a Iveta Plšeková.

Z klubu strany SKOK hlasovali za zrušenie diskusie o rozpočte 2016 dvaja poslanci - šéfka klubu Katarína Augustinič a poslanec Marián Greksa.

Klub bývalých (resp. súčasných) členov SDKÚ, vedený p. Milanom Černým, (Praví poslanci) podporil zrušenie diskusie o rozpočte 2016 hlasmi týchto poslancov : Milan Černý, Izabela Jégh, Gabriela Ferenčáková, Milan Jambor a Zdena Zaťovičová.

Z tzv. Pravicového klubu, ktorý je de facto klubom strany Sieť , hlasoval za umlčanie diskusie jeden poslanec, predseda klubu , pán Jozef Uhler.

Rezumé : Obraz biedy - v Bratislave SMER, zastúpený p. Borguľom, v úzkej spolupráci s primátorom Nesrovnalom, diktuje poslancom z personálne a morálne zbedačených "pravicových" strán.

Dnes teda SMER a primátorova koalícia poslancov schváli rozpočet Bratislavy na budúci rok tak, že obmedzili poslaneckú diskusiu a umlčali tak naše pripomienky, otázky a výhrady.
Na dnes popoludní si ešte nachystali odovzdanie majetku mesta, PKO, developerom firmy Henbury (tzn. J and T) za 1 (jedno) euro.
Na dnes si ešte títo istí poslanci SMER-u a tzv. pravice nachystali náhubkovú novelu Rokovacieho poriadku mesta. Od Nového roku 2016 by tak už nemuseli rušiť diskusiu nasilu, už jej má brániť náhubkový Rokovací poriadok.
Je to smutný záver roka v samospráve mesta Bratislava.

- - -

Poznámka autora: prípadná podobnosť s inými, menšími samosprávami  je určite iba náhodná. ;-)


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign