Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Čo svojimi výrokmi o primátorovi vlastne (ex)poslanci MsZ mysleli? - alebo nakoľko sa verejné obvinenia z podvodov dotkli primátora?

200

Sereď  |  Kontrola moci a to aj v samospráve je jedným z najdôležitejších poslaní média. Snažíme sa ho napĺnať v maximálnej možnej miere. Pýtame sa vedenia mesta a poslancov MsZ na jednotlivé rozhodnutia ktoré vykonávajú na základe nášho rozhodnutia ich voliť, im prejevenej dôvery a za naše spoločné  peniaze. A pýtame sa aj vtedy, keď to nie je príjemné ani im a úprimne, veľa krát ani nám.

Osobne zastávam názor, že médium má  byť maximálne objektívne a tak je nevyhnutné upozorňovať nielen na netransparentné kroky volených zástupcov, na kroky ktoré nie sú v súlade s požiadavkami väčšiny občanov, či v prospech väčšiny, ale aj na útoky na nich.

Áno, je potrebné upozorňovať aj na prípadné útoky na vedenie mesta, volených zástupcov a zisťovať, do akej miery sú prípadné útoky na nich opodstatnené.

- - -

Pred piatymi rokmi presne  27.11. 2010  počas konania komunálnych volieb, došlo v priestoroch  Mestského úradu v Seredi k vážnemu incidentu. Dvaja vtedy ešte poslanci  MsZ sa verenje a pred svedkami na adresu súčasného primátora vyjadrili  mimoriadne ostro a označili ho za podvodníka, ktorý sa dvadsať rokov nabaľoval na meste. Teda podľa nich po celý čas, ako bol poslancom MsZ.  Obvinenia padli konkrétne a primátor bol o incidente informovaný  do 24 hodín od samotného incidentu.

Nešlo o debatu v krčme, nešlo o nezávislý pokec opitých mladých ľudí pri táboráku. Mestský úrad, poslanci MsZ (teda verejní činitelia), verejne a pred svedkami. Bol som jedným z nich. A tak som sa primátora s odstupom času rozhodol spýtať, či sa plánuje brániť takýmto obvineniam - to len aby bol poriadok na pracovnom stole...  Nespomínam si totiž, že by bol incident riešený právnou cestou počas minulého a ani súčasného volebného obdobia.

Primátorovi mesta  Ing. Martinovi Tomčányimu som napísal a zaslal tento e-mail: 

From:Milos Majko [mailto:majko@majko.sk]
Sent: Thursday, November 19, 2015 10:22 PM
To: 'primator@sered.sk'
Cc: podatelna@sered.sk; info@sered.sk; seredonline@seredonline.sk
Subject: Ziadost o stanovisko

 

Miloš Majko   Trnavská  53, 926 01  Sereď  kontakt: 0907 277 777                           

Ing. Martin Tomčányi, primátor mesta  Sereď

Vážený  pan primator  Ing. Martin Tomcanyi,

Pred takmer 5 rokmi, presnejsie  27.11. 2010 sa konali komunalne volby, v ktorych ste boli po prvy raz zvoleny na post primatora mesta  Sered.

V nocnych hodinach v case ked uz boli  zname vysledky volieb a teda Vase vitazstvo vo volbach, vtedy este stale poslanec  MsZ  Ing. Lubomir Kysely sa na chodbe  MsU (presnejsie pred kancelariou prednostky) v pritomnosti viacerych svedkov   na  Vasu adresu vyjadril  citujem:

1.       je smutne, ak by som mal byt nahradnik za Tomcanyiho, to je smutne.

2.       Ak podvodnik bude v Seredi primator, tak to je smutne.

3.       Podvodnik, ktory ziskal pozemky ... 

4.       podvodnik, ktory ziskal nehnutelnosti...  To je tragedia, takto obcania rozhodli. Nech si to zliznu aj s urokmi. Ze my zostaneme jedna skurvena dedina.

5.       Myslis ze ja sem investorov pritiahnem?

6.       Pre podvodnika Tomcanyiho?  Podvodnikovi, zlodejovi...  Nech sa styri roky z podvodnika tesia.  

7.       Martin Tomcanyi, ktory robil 20 rokov podvody na tomto meste. No nech ho maju, no co... Pozemky za dvesto korun... v meste, v centre.

Vtedy este stale dalsi poslanec  MsZ  Stanislav Tvrdik verejne vypovedane vyroky L.Kyseleho potvrdil nasledovne:

1.       Tomcanyimu bude horiet pod ritou za tie jeho podvody. Tu bude veselo este.

Základnou otázkou tvrdení pána Kyselého a Tvrdíka je, ktoré z týchto 8 vyhlásení je, alebo nieje pravdive.

Pokial nie sú pravdivé všetky verejne prezentované tvrdenia pánov poslancov MsZ,  tak vzniká logická otázka:

a.)    prečo sa primátor mesta  nebráni verejne vysloveným obvineniam zákonným spôsobom?

b.)    Je niektoré  (alebo všetky)  z týchto tvrdení pravdivé?

c.)     Ktoré pozemky  nadobudol primátor podvodom podľa tvrdenia pána Kyselého?

d.)    Ktoré nehnuteľnosti  nadobudol primátor podvodom podľa tvrdenia pána Kyselého?

e.)    Čo pán Kyselý a Tvrdík mysleli  pod tvrdením  „podvodník Tomčányi a zlodej Tomčányi“?

Do premlcania TC podla  §373  odst. 2/c   Trestneho zakona  zostava asi tyzden  (presne  27.11. 2015) a preto sa Vas pytam najma z dovodu zachovania vaznosti uradu ktory druhe volebne obdobie zastavate  - podate  trestne oznamenie na pana Lubomira Kyseleho v zakonnej lehote?

Ak nie, prosim Vas o zdovodnenie, preco.

Pan Tomcanyi, Vasu odpoved prosime zaslat e-mailom  na adresu:   majko@majko.sk   a zaroven pisomne  do 22. 11. 2015  18:00 hodiny.  Na pisomnu odpoved budeme cakat do  23. 11. 2015 do 16:00 hodiny.  

Dakujem za odpoved.                                                                                                   

S uctou, Milos Majko

V Seredi, 19-11-2015

- - -

Nedávno som v diskusii avizoval, že pracujeme na "záchrane cti" primátora. Primátor sa žiaľ doteraz napriek našej žiadosti  k tejto závažnej veci nevyjadril. Odpoveď sme totiž žiadnu nedostali. Zatial nebudeme špekulovať o tom - prečo. Niekedy  totiž aj neskoro je totiž lepšie, ako vôbec...

- - -

Poznámka autora článku:  Pre pomalšie rozmýšlajúcich čitateľov - nie som autorom predmetných výrokov, nie som ani ich adresátom. Bol som len prítomný pri niečom, čo v slušnej spoločnosti podľa mňa nemá miesto. 

Vyjadrovali sa dvaja poslanci o treťom  poslancovi - v danom čase už dokonca jasnom víťazovi volieb na post primátora mesta.

Mám zato, že primátor mesta je funkcia, ktorá by mala byť vážená a osoba túto funkciu zastávajúca by nemala byť spochybňovaná čo do spoľahlivosti či morálnej bezúhonnosti. Už vôbec nie verejne obviňovaná z podvodov a ďalšej trestnej činnosti.

Tento článok by nevznikol, keby dvaja poslanci rozmýšlali skôr ako hovoria, prípadne, keby bol už incident vyriešený právne a o výsledku riešenia by boli občania informovaní. Publikovaný je vo verejnom záujme, nakoľko občania majú právo vedieť všetko, čo sa deje na MsÚ a nepodlieha  režimu utajenia zo zákona.

Keďže ani médium a ani žiaden z jeho tvorcov  nie je účastníkom incidentu, diskusia je možná výlučne vo veci samotného prípadu. Akékoľvek útoky na médium a jeho tvorcov budú bez ďalšieho vysvetlovania eliminované.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Foto: (C) archiv SOL
200
Autor: Foto: (C) archiv SOL
200
Autor: Foto: (C) archiv SOL

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Foto: (C) archiv SOL
200
Autor: Foto: (C) archiv SOL
200
Autor: Foto: (C) archiv SOL


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign