Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Ďalší vzrastlý strom na námestí musel byť vypílený - ponesie niekto za to zodpovednosť?

200

Revitalizácii námestia v Seredi sme v médiu počas asi 4 rokov venovali viac ako 50 článkov a niekoľko videí. V mnohých z nich sme kritizovali podľa nás nie dobrý projekt, príliš veľký počet vypílených prevažne zdravých stromov. Nechceli sme, aby hlavne  množstvo historických líp z aleje, ktorú aj samotný autor štúdie  Ing. arch. Robert  Král označil za historickú a cennú padlo za obeť betónu a rozsiahlej dlažbe. Upozorňovali sme na veľké priestranstvo, ktoré hlavne počas leta nebude chránené pred pražiacim slnkom a tiež na fakt, že mnohé z novo vysadených stromov sa nemusia ujať a dorásť do podoby, ktorú si pamätáme u starých stromov, ktoré drevorubači  vypílili.

Postupne sme sledovali stavebné práce a to aj tie, ktoré boli vykonávané v tesnej blízkosti starých stromov a ich koreňovej zostavy dúfajúc, že kompetentní vedia, čo robia. Najmä architekt  Ing. Král a dendrologička   Mederlyová   zo Šale, ktorá sa aj pred našou kamerou dušovala, ako výborný je projekt a prečo musia byť veci (rozumej bohapusté rúbanie aj zdravých stromov) tak ako sú navrhnuté odborníkmi.

Upozorňovali sme  na veci, ktoré sme považovali za nesprávne a znášali kritiku a osočovanie od oslavovačov nového a za každú cenu urobeného námestia.

Už veľa krát som sa vyjadril, že by som bol strašne rád, aby som sa mýlil. Hlavne tam, kde z videných a vyhodnotených faktov vidím do budúcnosti problém. Naozaj, chcel by som sa mýliť. 

Už dlhšiu dobu som bol upozorňovaný na stav stromov, ktoré na námestí zostali a okolo ktorých boli urobené gabióny. Ľudia tvrdili, že živoria a  vysychajú, majú drobné listy  a pod nimi nie je žiaden tieň - vlastne, že sa nedajú porovnať s tými, ktoré boli vypílené. Tak ako v športe, ani v dendrológii prehľad nemám, preto som si dovolil predpokladať, že tí odborníci, ktorí za svoju prácu od nás občanov zobrali stovky tisíc bývalých Slovenských korún (desiatky tisíc Eur) , vedia, čo naprojektovali, schválili, vybudovali. Mrzí ma, pravda je inde.

Včera som bol upozornený na skutočnosť, že jeden zo stromov ktorý podľa oných odborníkov bol úplne zdravý, bol vypílený. A že ďalšie k tomu nemajú ďaleko.

Fakt tomu nerozumiem, preto sa k tým ďalším vyjadrovať nebudem. Aj úplný idiot však musí vidieť, že jeden z draho zaplatených gabionov zostal prázdny. Zväčšila sa betónová ničím nekrytá plocha na námestí,  znížil sa komfort občanov na ňom sa pohybujúcich a jediné čo zostalo nezmenené, sú tie státisíce peňazí občanov vyplatené za prácu, ktorej úroveň nazývať radšej ani nebudem.

Každý z nás nesie zodpovednosť za to, čo vykoná a za čo berie peniaze. Mám pocit, že čím menej človek zarába, tým väčšiu zodpovednosť nesie.

Otázka verejne - ponesie zodpovednosť za ďalší omyl na námestí už konečne niekto?


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign