Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Ďalšia rana subdodávateľom a slušným podnikateľom - Váhostav je v konkurze!

Miloš MajkoDátum24. 09. 2014 21:41:30TémaTak to vidím ja...
200 Miloš Majko

Neviem, či sa dajú nájsť rozumné slová na stav, do ktorého sa za posledné roky dostal štát, na ktorý máme akože byť hrdí. Väčšina ľudí živorí od výplaty k výplate a už sú tak apatickí, ako dlhodobo týrané zvieratko. Utiahnutí v kúte bojaci sa aj toho, že pri hlasnejšom zaskučaní prídu o ten posledný kus žvanca, ktorý im pán tyran sem tam hodí pred ďalším kopancom do hlavy. Pri aplikovaní na ľudí mám na mysli ďalšie zvýšenie niektorej z daní, poplatku za vybavenie dokladu ktorý im zase nanucuje byrokratický systém podporovaný štátom, alebo aspoň zvýšení školného pre ich deti, ktoré sa veľa krát v slabej chvíľke vo viere v lepšiu budúcnosť predsa len rozhodli priviesť na tento skazený svet. 

Dnes médiá obletela správa, ktorej dôsledky si  bežný človek  ešte nevie ani predstaviť. Zato presne vedia čo mám na mysli všetci tí, ktorí dlhé mesiace v subdodávkach robili poskokov pre ďalšie subdodávateľské eseročky na mnohých daňovými poplatníkmi financovaných stavbách po celej republike. Firma  Váhostav ide do konkurzu!!  Kde sú do prdele všetky tie milióny, ktoré táto firma ako jediná vysúťažila, keď množstvo drobných dodávateľov pôjde po žobraní? - sa musia pýtať všetci, ktorí majú zachovaný ešte aký taký nadhľad a hlavu nemajú len na nosenie čapice.

Politika štátu doviedla drobných živnostníkov na mizinu a tí uvedomelejší s rozvinutejším pudom sebazáchovy to zabalili skôr, ako im narastú dlhy na sociálke, berňáku a v zdravotnej poisťovni. Tí s menšími skúsenosťami plnia štatistiky neplatičov a už sa na nich tešia exekútori pripravení obrať ich aj o posledné, čo im ešte doma zostáva.

Eseročky dostali poplatky normálne rozmýšľajúcimi ľudmi vyhodnotené ako daň zo straty - pojem, ktorý nedokázal zaviesť ani feudalizmus. Obdobu zaviedol iba Fantomas - volalo sa to daň z práva na život, a aj to bolo možné iba vo filme.

Ekonómovia platení za vylepšovanie výsledkov ekonomiky štátu cielenou demagogiou spoľahlivo fungujúcou  u pravidelných divákov telenoviel a reality show sa snažia navodiť atmosféru, že štát má recesiu za sebou a vzmáha sa úspešnejšie, ako ekonomiky s potenciálom aj 100 x väčším, ako má naše mrňavé Slovensko.

Dozvedáme sa, že klesá nezamestnanosť a ja sa pýtam, k čomu toto klamanie samých seba je? Štatistiky sú totiž uspešne klamané metódami, ktoré sú vyhodnocované. Tisíce dobrovoľne nezamestnaných (čo im aj zostáva) a účelovo  vyradených z evidencie akoby neexistovali. Vážení, ale oni sú a bude ich stále viac. Až komplexný audit ľudí bez reálneho pravidelného príjmu by ukázal skutočnú mizériu, v ktorej sa krajina nachádza.

Politici sa stále búchajú do pŕs a ospevujú automobilový priemysel, ktorý má byť stále ťahúňom ekonomiky krajiny namiesto toho, aby rýchlo hľadali náhradu a krajinu tak pripravili na presunutie automobiliek do regiónu, v ktorom dokážu  ušetriť ešte viac ako u nás. Zostanú len prázdne výrobné haly a státisíce ton betónu na pozemkoch, ktoré v minulosti boli najúrodnejšou pôdou strednej Európy. No a samozrejme štvrť milióna ľudí s holým zadkom, ktorí nebudú schopní postarať sa o seba v drobnom podnikaní, ktoré si zubami nechtami drží každý uvažujúci predstaviteľ krajiny.

Áno, presne tak. Drobní živnostníci a maličké rodinné firmičky sú najdôležitejším článkom ekonomiky. Tí, ktorí uživia seba a svoju rodinu. Prípadne ponúknu prácu trom či štyrom ľuďom v službách v meste alebo na dedine. Stovky tisíc živnostníkov nemajú v podstate žiadne nároky na dotácie, sú flexibilní v prispôsobovaní sa požiadavkám trhu a neštrajkujú. Nikto nim neplatí dovolenku a keď si pár dní pomaródujú alebo dlhšie pospia v posteli, podochnú od hladu. Im totiž prácu a peniaze za ňu nezabezpečí nik.

Vymáhateľnosť práva je kapitola špeciálna - téma, ktorá si vyžaduje špeciálny materiál. V krátkosti snáď, čo si myslíte, koľko percent zo svojich pohľadávok v konkurznom konaní  dostanú tí, ktorí v subdodávateľských firmách dreli ako kone napríklad aj na majiteľa už spomenutého Váhostavu a.s. v konkurze? 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign