Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Ďalšie s obyvateľmi neodkonzultované rozhodnutie vedenia mesta vyvolalo petíciu

200

Vyzerá to, že na obzore je ďalší problém našej samosprávy, ktorý už onedlho prinesie občanmi významne podporená petičná akcia, ktorej účelom má byť zastavenie výstavby cesty namiesto súčastného prepojovacieho širokého a bezpečného chodníka od Komenského Základnej školy po Jesenského ulicu. Stovky ľudí práve po tomto chodníku denne chodia na železničnú stanicu do a zo školy, či do a z práce. A práve tento chodník má byť prestavaný na riadnu cestnú komunikáciu, ktorá v danej lokalite významným spôsobom zvýši premávku a celkovo túto doteraz kľudnú lokalitu naruší.

Ako uviedli organizátorky petičnej akcie, ešte stále nevedia dôvody, ktoré viedli vedenie mesta k rozhodnutiu cestu práve tu realizovať. Sú priamymi dotknutými a nielen z tohto pohľadu ale i z pohľadu obyvateľov mesta sa o tomto zámere dozvedeli až vtedy, keď pracovníci jednej z realizačných firiem začali prekladať k ich múru stĺp. Do dnešného dňa dotknutých ľudí v danej lokalite nik z Mestského úradu neoslovil, nespýtal sa ich na ich stanovisko, názor, či nepožiadali ich o vyjadrenie sa k zámerom, ktoré opätovne vedenie mesta bez konzultácie s občanmi v lokalite kde bývajú vykonáva. Práve organizátorky petičnej akcie tento postup vedenia mesta natoľko nahneval, že sa rozhodli vystúpiť a nekompromisne sa domáhať svojich práv a spolurozhodovať o tom v akom meste, v akej lokalite budú i naďalej žiť. Pripomínajú vedeniu mesta, že po celý život do mestskej kasy zo svojich daní odvádzali nemalé finančné prostriedky a dnes trvajú na tom, aby tak závažné zámery akým výstavba cesty na mieste súčasného chodníka nesporne je vedenie mesta, teda aj volení zástupcovia konzultovali ešte pred realizáciu s tými, koho sa zámery bezprostredne dotýkajú.

Text petičnej akcie prebiehajúcej aj počas tohto  týždňa jasne deklaruje vôľu jeho signatárov:

Petícia proti výstavbe cesty a za zachovanie súčasného chodníka na ulici  Jesenského v Seredi

Nadštandardne široký a bezpečný spojovací chodník medzi Jesenského ulicou (Železničnou stanicou) a Komenského ulicou využívam takmer denne na chodenie do či zo školy, práce alebo na prechádzku so svojimi deťmi/vnúčatami. Vďaka tomu, že tu nejazdia autá, sa cítime bezpečne.
Zámer vedenia mesta vyhotoviť v tomto úseku cestu nebol so mnou ako občanom vopred prerokovaný, nebol/a som oboznámený/á o úmysloch vedenia mesta a nesúhlasím s realizáciou žiadnej cesty v tomto úseku ulice.
Svojim podpisom teda vyjadrujem podporu petícii, ktorá má za úlohu zastaviť akékoľvek práce smerujúce k tomu, aby po tejto ulici jazdili autá.

K dnešnému dňu organizátorky petičnej akcie na jednoduchom stolíku umiestnenom priamo na už spomenutom chodníku vyzbierali niekoľko sto podpisov.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign