Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

"Demokracia bez verejnej informovanosti neexistuje a existovať nemôže."

Miloš MajkoDátum01. 11. 2017 23:55:32TémaVoľby do VÚC
200

"Demokracia bez verejnej informovanosti neexistuje a existovať nemôže."  Michail Sergejevič Gorbačov

Dnes je spoločnosť v stave, kedy veľké množstvo mladých ľudí žije vo viere, že NEúčasťou na voľbách a NEvolením, či volením zo vzdoru dokážu niečo zmeniť. Nie, nezmenia nič! Umožnia iba bazcharakterným darebákom ľahšie sa dostať k verejným peniazom. Títo následne občanom zaujímajúcim  sa napríklad o spôsob delenia verejných peňazí zabránia prístupu na komisiu, kde sú bez vedomia a zásahu občanov rozdelované nie vždy podľa potrieb väčšiny. Je to hanba a výsledky takéhoto konania tu vidíme a cítime dnes a denne.

V predchádzajúcom článku som sľúbil, že sa ešte povenujem niektorým svojim prioritám, ktoré by som vo VÚC rád presadzoval.

Za prvoradú prioritu považujem skutočne otvorenú a transparentnú samosprávu.  Verte,  kde občania vidia do riadenia samosprávy, tam k tunelovaniu verejných  financií nedochádza. Na  úrade podľa môjho názoru nemôže byť nič tajné a pre občana nedostupné. Nejedná sa o film prístupný nad určitú vekovú hranicu, či uplne neprístupný. Ide o úrad platený občanmi, pre občanov  a  tak občan kedykoľvek musí dostať k nahliadnutiu všetko, čo ho o veciach verejných zaujíma.

Všetky komisie musia byť prístupné občanom, ak o účasť na nich požiadajú. Toto budem ako poslanec VÚC presadzovať.

Verejné finančné zdroje musia byť   rozdelované transparentne a pod verejnou kontorlou. Prioritu vo financovaní musia mať projekty verejnoprospešného charakteru a tie, ktoré svojim dosahom zasiahnu maximálny počet občanov.

Bezpečnosť na cestách, ale aj  prevencia kriminality mládeže musí byť riešená komplexne v spolupráci s odborníkmi a policajným zborom. Je pravdou, že účinky prevencie sa nedostavia hneď a dokonca možno ani nie v danom volebnom období, no nemôžu byť dôležitejšie ukazovatele  zabezpečujúce body pre volených zástupcov v ďalšej kampani, ako prevencia kriminality pre naše deti. Úspešný projekt  BEZPEČNÉ MESTO je možné postupne rozšíriť po celom kraji a tým zabezpečiť dostupnosť mobilného detského dopravného ihriska pre ďalšie tisíce našich detí.

Považujem za neprijateľný stav v policajnom zbore  kedy v mestách a v obciach sú zlučované hliadky z dvoch obvodných oddelení na to, aby v dvoch obvodoch bola občanom k dispozícii iba jedna hliadka. Dojazd hliadky na pomoc občanom je takto neúmerne dlhý a na takýto stav v PZ opätovne dopláca ten, kto aj PZ financuje - teda občan.

Vedenie VÚC a poslanci sa musia aktívne zaujímať o stav zdravotníctva a školstva v regióne, musia mať prehľad o potrebách občanov a musia ich potreby na zastupiteľstvách riešiť v prospech občanov.

Zastávam názor, že každý poslanec musí byť aktívne spojený s obyvateľmi regiónu v ktorom bol volený, musí navštevovať  rokovania  mestských a obecných zastupiteľstiev aby poznal problémy obyvateľov v obciach a aby na ne vedel reagovať pri výkone svojho mandátu.

Už v prvom článku som písal, že hory turistom síce neponúkneme, no rieka Váh, jej okolie a priehrada sa priam núkajú na turistiku a aktívny odpočinok občanov nielen z nášho regiónu.

V zastupiteľstve  VÚC budem presadzovať oživenie starých tradícií - prievozu medzi Šurovcami a Vinohradmi nad Váhom. Príde tým k  prepojeniu turistických a cyklistických trás oboch brehov rieky. Na strane Vinohradov nad Váhom sa zasadím o  sprístupnenie rozhladne, prípadne vybudovanie novej, ktorá by sa jednoznačne mohla stať nielen turistickou atrakciou, ale na kopci viditeľnom zo širokého okolia aj významnou dominantou regiónu.

- - -

V prípade zvolenia za poslanca  VÚC po celú dobu výkonu mandátu budem považovať za svoju povinnosť komunikovať s občanmi prostredníctvom internetu (tak ako je tomu aj teraz napriek tomu, že nie som voleným zástupcom)  a počas každého mesiaca budú mať občania možnosť minimálne jedno popoludnie využiť na osobné stretnutie so mnou v priestoroch na tento účel určených.

Ak za výkon mandátu prislúcha akákoľvek odmena, tejto sa zrieknem v prospech občianskeho združenia   "Občan rozhodni"  už niekoľko rokov  podielajúceho sa na tvorbe demokracie a slobody slova pre uplne bežných občanov mesta v ktorom žijem a nášho regiónu.

- - -

Vzhľadom na začiatok moratória pred voľbami týmto ukončujem predvolebnú kampaň, vyzývam občanov k účasti na voľbách vo viere, že v kraji nastane významná zmena v prospech nás všetkých.

Srdečne ďakujem za prejavenú dôveru a hlas každého voliča, ktorého moje viac ako desať ročné konanie v prospech demokracie, transparentnosti v samosprávach a slobody slova oslovilo.

S úctou

Miloš Majko


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign