Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Dnes o 18.00 hodine budeme hovoriť o našom meste - cieľom je zbližovať a nie rozdelovať

Miloš MajkoDátum28. 12. 2012 01:32:52TémaINFOSLOBODA

Už druhý list od primátora mesta ma  časťou jeho obsahu vyslovene prekvapil. Týka sa  ako stretnutia  ním zvolaného na  sobotu 22.12.2012  o  10.00 hod., na ktoré som bol pozvaný  žiaľ zo signatárov otvoreného listu sám a aj stretnutia, na ktoré sme pána primátora pozvali na dnešné popoludnie do studia so zámerom zhodnotenia  polovice volebného obdobia.

Citujem z listu primátora mesta  Martina Tomčányiho: "Pozvanie  na   stretnutie 22.12. 2012 t.j. v sobotu   som navrhoval    z dôvodov,  aby   sa  ho mohlo zúčastniť   čo najviac  občanov, ktorí podpísali  (ako tvrdíte)  list, ktorého   ste spoluautorom   a  hovorí   o  zlom rozhodovaní a hospodárení volených  funkcionárov.  Tu mali  možnosť   tento list   podpísať   čitateľne,   menom   a  adresou  a  písomne  vzniesť  konkrétne  výhrady  a bolo  by  im  odpovedané . Vo Vašom   liste   sú otázky a preto  sa domnievam, že  ak   sa niekto   pod  otázku podpíše tak   na ňu očakáva  odpoveď.  Preto  nerozumiem  Vami  prezentovanému   stanovisku ,  že  signatári    odpovede neočakávajú . 

Vami navrhované    stretnutie   dňa   28.12. 2012   nám nevyhovuje, pretože  na  tento   deň máme dlhodobo plánovaný  iný program"

Zaskočilo a doslovne uráža ma, že pravdepodobne si autor listu myslí, že  niekto z nás, dokonca možno ja sám, sme podpisy na otvorenom liste snáď nafingovali.

Keďže  debata o úspechoch a neúspechoch dvojročného volebného obdobia súčasného primátora mesta a poslancov  MsZ sa s určitosťou rovnajúcou sa 100% tám odkladá,  dnes o  18.00 hodine sa v studiu stretnú tí signatári listu, ktorí to uznajú za vhodné a budú volne diskutovať možno aj o tom, prečo niekto akosi ťažko pripúšťa, že nespokojných občanov s konaním nami volených zástupcov samosprávy je predsa len viac ako - jeden.

Vítaní je každý občan mesta, ktorý si myslí, že otvorený list je pravdivý a stotožňuje sa s jeho obsahom. Ak má niekto záujem zaujať stanovisko iné, radi sa s ním pobavíme a vypočujeme si jeho názor.

Preto  dnešný piatok o  18.00 v studiu  SOL budeme verejne hovoriť o tom, s čím sme a s čím nie sme v meste spokojní.

Považujem za potrebné zdôrazniť, že našim cieľom nie je rozdeľovať občanov či stavať barikády medzi nich a vedenie mesta či volených zástupcov samosprávy, ale práve ich búranie a zbližovanie. A v každom prípade otvorená komunikácia prostriedkamiu, ktoré vyhovujú väčšine občanov a nie iba vedeniu mesta a poslancom  MsZ.

Ak má však pravda a oprávnené požiadavky občanov byť aj bolestná máme za to, že jej obchádzanie či účelové prehliadanie problémy neriešia, ale odsúvajú na neskôr.Následne ich riešenia sú v konečnom dôsledku predražované nám, občanom.

Náhradný termín rozhovoru s primátorom mesta a poslancami  MsZ oznámime verejnosti včas.

 

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign