Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Dnes už tunelovanie a krádeže ani nemaskujú, robia to v podstate verejne. A to aj tam, kde to je obzvlášť zavrhnutiahodné. AKTUALIZOVANÉ

Miloš MajkoDátum16. 12. 2015 14:19:59TémaTak to vidím ja...
200

Boli časy, kedy sme o tom, že mnohí volení funkcionári, úradníci, lekári, či iní ľudia pracujúci vo verejnom sektore kradnú a tunelujú tušili, no oni sa to snažili tak dobre utajiť, že preukázanie týchto skutočností bolo náročné. Dnes netušíme, ale vieme to. Áno, stále je v mnohých prípadoch preukázanie ich konania problematické no spôsobené to nie je neschopnosťou bežných ľudí, ale mnohokrát totálnym nezáujmom ba dokonca si dovolím povedať, že účelovým konaním orgánov v trestnom konaní. Čo je ale najdôležitejšie - teda aspoň pre bežného človeka, dnes mnohí ľudia zo spomínaných odvetví kradnú bez zábran a takpovediac úplne okato. Niekedy začínam mať pocit, že sa cítia byť tak istí vo svojich pozíciách a neohroziteľnosti až necítia potrebu svoje činy ani len maskovať. Na druhej strane je to dobre, keďže tento marazmus spoločnosti a absencia akejkoľvek morálky nemôže trvať večne. Jednoducho raz príde k zmene a k moci nastúpia tí, ktorí vyšetrenie mnohých doteraz ututlávaných káuz budú považovať za svoje poslanie, prípadne len za úplne normálnu a bežnú činnosť, za ktorú berú nemalé peniaze z prostriedkov nás obyčajných občanov.

Prakticky denne vychádza na povrch kauza, v ktorej médiá upozorňujú na rozkrádanie majetku za správanie ktorého je niekto po dlhé desaťročia veľmi dobre platený. Gorila 1, Gorila 2 a ďalšie kauzy - kauzy naozaj v konečnom dôsledku likvidujúce spoločnosť postupne upadajú do zabudnutia. Nie však tým, že by mal človek krátku pamäť ale kauzami novými, ktorých je také množstvo, že už prekrýva jedna druhú.

Ľudia sú schopní a ochotní zarobiť snáď úplne na všetkom. Firmy napojené na bývalého predsedu NRSR sú toho myslím si dostatočne dobrým príkladom. Milióny Eur odchádzajúce zo zdravotníctva do súkromných rúk boli a sú prepierané v médiách stále. Keďže nik doteraz neskončil v base, stále ide len o hry, z ktorých nakoniec pri dostatočnom marketingu a hlúpych ľuďoch prinesú prospech snáď ešte tomu, kto z obchodov získal.

Normálneho bežného, obyčajného človeka musí už len psychicky doraziť správa, ktorá hovorí o policajnej razii v Národnom onkologickom ústave a teraz pozor, pre obchody s liekmi. Ešte aj tu sa našli bezcharakterní chrapúni v ľudskej koži, ktorí mali "obchodovať s chemoterapiou". Polícia sa k prípadu zatiaľ vyjadrovať bližšie nechce, no podľa informácií preniknutých na verejnosť má skúmať akým spôsobom ku krádeži došlo, či pracovníci lieky riedili, alebo ich predávali bez upravenia ich zloženia.

O tomto podlom a ničím neospravedlniteľnom čine (ak sa teda potvrdí pravdivosť informácií oznámených podľa všetkého priamo riaditeľom NOÚ) určite nie je potrebné bližšie hovoriť nikomu, najmä nie pacientom trpiacim onkologickými ochoreniami a ich rodinám.

Nemôžem nepovedať verejne - ľudia kedy sa konečne prebudíte a uvedomíte si, že úplne všetko čo sa deje v spoločnosti máte plne vo svojich rukách?

- - -

AKTUALIZOVANÉ:    16. 12. 2015    16:12

TV TA3 priniesla informaciu, ze 6 pracovnikov  NOU sa ku kradeziam priznalo.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign