Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Dnes večer sa mi poslanec Sidor sťažoval na anonymov v diskusii

Vyzerá to tak, že ohľadom zdôvodňovania  (či obhajovania) odmien vyplatených pred Vianocami poslancom MsZ a hlavnej kontrolórke, je stále rušno. A to nielen pod článkami na  SOL.

Dnes ma telefonicky kontaktoval  poslanec  MsZ  Ing. Marian Sidor, CSc a požiadal ma o osobné stretnutie. Toto sa uskutočnilo asi o  20. tej hodine večer v jednej z reštaurácii v meste. Musím povedať, že pán poslanec bol riadne nahnevaný a dôrazne mi vyčítal  správanie sa  "mojich" diskutujúcich. Nie som si istý, či sa mi podarilo pánovi Sidorovi vysvetliť, že nie sú žiadni  "moji" anonymní diskutujúci, ale že sú občania, ktorí jednoducho diskutujú. Ja v slobodnej diskusii nerozlišujem kto je kto, ale čo píše. 

Aj pred napísaním tohto článku som si prezrel diskusiu a nenašiel som žiadne príspevky, ktoré považujem za výrazne osočujúce - ak ich považuje niekto iný, má možnosť brániť sa.

Pán Sidor však odmietol komunikáciu s anonymami a trvá na predložení menovitého zoznamu ľudí, ktorí prijali jeho verejnú výzvu a zároveň otázok, ktoré mu chcú položiť.

Toto som dôrazne odmietol s upozornením, že sa nenachádzame v totalitnom režime a povinnosti voči poslancom nemajú občania - voliči, ale opačne. Ano, napriek tomu, že mnohí volení funkcionári to stále nechcú uznať, práve oni sú tými, kto sa voličom zodpovedá. A to nielen v ďalších voľbách. Počas celého volebného obdobia, ak o to občania prejavia záujem. A to sa stalo. Nemám však pocit, že by sa k zodpovedaniu sa veľmi hrnuli.

Fakty však zostávajú nemenné. Poslanci  MsZ schválili odmeny ako hlavnej kontrolórke, tak sebe a napriek viacerým verejným výzvam, doteraz občanom ktorí odmeny zaplatili, dôvody ich udelenia neozrejmili. Dokonca udelenie odmien neodôvodnili ani na samotnom rokovaní  MsZ po ich navrhnutí.

Pán poslanec  Sidor  sa prostredníctvom mňa snažil občanom diskutujúcim na  SOL odkázať viacej svojich názorov, no rovno som mu povedal, že nie som ochotný byť ja ten, kto ich bude i keď nie v mojom mene znevažovať či dokonca urážať. Pán Sidor má online prístup do média a má teda možnosť sám občanom vysvetliť, ako sa hodlá vysporiadať so svojim verejným sľubom zorganizovať diskusiu pred kamerami  SOL.

Na záver stretnutia som sa pánovi  Sidorovi  snažil vysvetliť, že nie je v našom záujme sledovať anonymných diskutujúcich a nedovolíme to ani tretej strane. 

Nedovolím si ani len hádať, ako dopadne snaha poslanca  Sidora a tiež dnes už minimálne  12  identifikovaných občanov stretnúť sa pred kamerami. Môj osobný názor je, že pán poslanec by mal splniť svoj sľub a to bez kladenia si podmienok hodných obdobia z pred roka  1989.

Na záver osobná otázka na poslancov MsZ a hlavnú kontrolórku mesta - to sa fakt tak strašne bojíte občanov mesta a komunikácie pred kamerou média, ktoré aj v tejto veci je vyslovene nad vecou a používa výlučne fakty  oficiálne získané  od vedenia mesta?

- - -

Marián, ako som Ti povedal pri stretnutí, zápasiť s ľuďmi domáhajúcimi sa svojich zákonných práv na informácie nie je tou najlepšou vizitkou volených funkcionárov. Už jednoducho nie je možné bojovať proti každému, kto sa zaujíma o verejný život, kto sa pýta na to, ako Vy nakladáte s verejným majetkom, aké zmluvy a s kým podpisujete v mene občanov a akú zodpovednosť za svoje konanie nesiete.

Ty si mi povedal, že odchodom poslancov pre nich všetko končí. Myslím si, že sa mýliš. Keď že to nekončí pre občanov, tak určite ani pre samotných poslancov.  Minimálne morálne

- - -

SOL je stále pripravené splniť  verejne prezentovaný návrh  poslanca  MsZ  Mariana Sidora a verejnú diskusiu s občanmi a poslancami  MsZ zrealizovať.

Naďalej teda čakáme na návrh termínu, ktorý zverejníme spolu s miestom konania sa diskusie.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign