Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Dobročinný Lečo festival v Dedine Mládeže - pomoc odkázaným a chorým deťom

200

Chorým detičkám pomáhajú aj rôzne občianske združenia. Jedným z nich je aj  OZ    Kultúra-Agroturistika-Tradícia,   ktorého členovia v nedeľu napiekli koláčiky, ktoré dnes  (pondelok) chcú odniesť do nemocnice nielen malému  Samkovi, ale aj ostatným detičkám. Zároveň sa rozhodli pomôcť   Samkovi a celej rodine. Ako, sa spýtame pani  Hamovej. Zatiaľ prinášame článoček, ktorý popisuje jednu z nimi poriadaných akcií.  Pred ním si môžete prečítať e-mail, v ktorom nám pani  Erika  Hamová oznámila rozhodnutie  OZ pomôcť malému  Samkovi  zo  Serede.

 

Dobry den !!  Na základe násho  telefonického rozhovoru  Vám  , posielam  predbezné info  o nás!!  CHEME  POMOCT  SAMKOVI  A JEJ  RODINE  !!  Mamicke by sme mohli  zaplatit  riadny obed , popripade ak este je surodenec  aj jemu pomoct  financiami!!  Podrobnosti  sa  dohodnem  s pani  Tomasikovou  telefonicky!!   S   pozdravom :  Erika   Hamova

- - -

 

Dobročinný Lečo festival v Dedine Mládeže
Pomoc odkázaným a chorým deťom


Nespočetné množstvo dobrosrdečných ľudí sa zišlo na 2. Dobročinnom Medzinárodnom Lečo Festivale konaného pri futbalovom štadióne v Dedine Mládeže. Zorganizovalo ho Občianske Združenie Kultúra-Agroturistika-Tradícia.

Na festivale sa zúčastnilo približne dvadsaťdva súťažných tímov z celého podunajského regiónu. Varilo sa všetko, čo sa zmestilo do kotlíka, čiže okrem leča aj akýkoľvej guláš, perkelt a ostatné gastronomické dobroty. Účastníkov súťaže ako aj návštevníkov okrem výborných jedál čakal pestrý sprievodný a kultúrny program určený trom generáciám. Mnohí sa mohli tešiť na hudbu, tanec, trampolínu, jazdu na poníkoch i program kynologického klubu Kolárovo. Predstavili si mladý sumo-bojovníci, lukostrelci a s vojenskou šou aj športový klub S.A.F Airsoft. Deti si mohli vyskúšať aj zbrane a mohli si aj zapojiť do živého vydania obľúbenej společenskej hry Človeče, nehnevaj sa. Popritom aj na pódiu postaveného vedľa ihriska sa vystriedali umelci. Svoju lásku k husľovej hudbe prezentovali bratia Lázókovci z Kolárova, potom nasledovali moderné tance predstavené talentovanými tanečnicami z Tomášikova a z Marcelovej, a ako čerešnička na torte lahodilo ušiam i očiam zábavné predstavenie divadelného súboru MusiKölkök z Čičova. Je potrebné spomenúť, že akciu podporil Wellness Hotel Patince. Akcia mala dobročinný charakter. Ako aj heslo festivalu znelo: Varíme pre dobrú vec, organizátori konali v tom duchu a vďaka dobrosrdečných ľudí sa vyzbieralo 303 eur, ktoré pôjde na pomoc chorým deťom žijúcich v ťažkých životných podmienkach. Ako uviedla Erika Hamová, predsedníčka združenia a hlavná organizátorka festivalu, je v dnešnej dobe veľmi pozitívne konštatovať, že sa ešte nájdu úprimný ľudia s dobrým srdcom. „Je veľmi hrejivý pocit pri srdci vidieť, že sú ľudia, ktorí nie sú ľahostajní voči chorým deťom. Pomôžeme im v ťažkých životných situáciách, aby sme im zľachčili každodenný život. Je to veľmi dojímavé. Som nesmierne spokojná a vďačná za každý – i ten „najmenší”- príspevok. Nehovoriac o spoločnej práci.” – dodala Hamová. Prevod peňazí na jasne definovaný účel je možné sledovať verejne online na webovej stránke organizácie: kultagro.eu a v médiách. Po vyhodnotení súťaže bola neuveriteľná hudobná veselica na čele s DJ-om Szomim, ktorý pripravil takú dobrú zábavu, že ľudia tancovali až do rána.


-pr-
text a foto: archív združenia

 

 


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Foto: OZ
200
Autor: Foto: OZ
200
Autor: Foto: OZ

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Foto: OZ
200
Autor: Foto: OZ
200
Autor: Foto: OZ

200
Autor: Foto: OZ
200
Autor: Foto: OZ
200
Autor: Foto: OZ

200
Autor: Foto: OZ
200
Autor: Foto: OZ
200
Autor: Foto: OZ

200
Autor: Foto: OZ
200
Autor: Foto: OZ
200
Autor: Foto: OZ

200
Autor: Foto: OZ
200
Autor: Foto: OZ
200
Autor: Foto: OZ

200
Autor: Foto: OZ
200
Autor: Foto: OZ
200
Autor: Foto: OZ

200
Autor: Foto: OZ
200
Autor: Foto: OZ

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign