Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Dočkajú sa čitatelia odpovede v súlade so zákonom 211/2000 Z.z. ?

 Ilustračné foto: Miloš Majko

E-mail odoslaný prednostke MsÚ, primátorovi a viceprimátorovi MsÚ v Seredi dnes 05:17 hod. Predmet: Žiadosť o vysvetlenie neposkytnutia odpovede v lehote na otázky položené v súlade so zákonom 211/2000 Z.z. Vážená pani prednostka MsÚ, ešte dňa 18. januára 2010 sme na váš e-mail, ďalej na e-mail primátora a viceprimátora mesta Sereď v súlade so zákonom 211/2000 Z.z. adresovali oficiálnu žiadosť novín, v ktorej sme požadovali odpoveď na otázky týkajúce sa v tom čase aktuálnej problematiky odpratávania snehu z verejných priestranstiev. Ide o tému, ktorá sa dotýka mnohých občanov mesta. Predmetný aj Vám zaslaný e-mail sme uverejnili v zápätí po jeho odoslaní a to dňa 18.01. 2010 v článku pod titulom "Dostaneme od vedenia mesta konečne relevantné odpovede na otázky z roku 2008? Predmetná téma je znovu aktuálna..." http://www.seredonline.sk/index.php?clid=1263854677 Vážená pani prednostka, do dnešného dňa sme na našu žiadosť nedostali odpoveď a ani sme neboli o jej príprave vyrozumený spôsobom, akým Vám to určuje predmetný zákon. Verejne Vám týmto pripomíname, že o absencii Vašej odpovede som Vás informoval ja osobne už dva razy a to vždy na verejných zasadaniach MsZ. Jasne som Vám v odoslanej pošte identifikoval e-mail ako odoslaný a oboznámil som Vás aj s jeho obsahom. Napriek tomu sme do dnešného dňa odpoveď nedostali. Čakaním na ňu viacej ako tridsať dní sme myslím si že jasne dokázali našu snahu predmetnú vec nemedializovať. Máme však za to, že ignorovanie našej opodstatnenej a legitímnej žiadosti Vašou osobou má svoje dôvody - opätovne je viac menej po sezóne a my musíme s poľutovaním konštatovať, že vedenie MsÚ nie je schopné s predmetnou vecou sa už prakticky tri roky vysporiadať (ak neberieme za pokus o vysporiadanie sa s vecou v novembri predložené VZN pripravené na poslednú chvíľu, v ktorom v prípade jeho schválenia MsZ, by boli občanom uložené povinnosti vysoko nad rámec platnej legislatívy SR, nehovoriac o nelogickosti predložených návrhov). Už snáď iba ironicky pôsobí poznámka, že sneh je pravdepodobne pre túto sezónu za nami a momentálne už očakávame jarné počasie. Vážená pani prednostka, vzhľadom na to že ste si nesplnili povinnosť Vám vyplývajúcu so zákona (odpoveď do 8 dní) a z Vašej strany nedošlo k žiadnemu kontaktovaniu nás či inej aktivite smerujúcej k riešeniu veci, sme nútení chrániť záujmy čitateľov novín a tým demokracie samotnej podaním podnetu na šetrenie na príslušný úrad. Mrzí nás, že sa k povinnostiam uloženým zákonom SR staviate takýmto spôsobom. Vaše konanie, resp. nekonanie ako vedúceho pracovníka MsÚ vnímame mimoriadne negatívne a neradi by sme podľahli dojmu, že ide z Vašej strany o úmysel. Vážená pani prednostka, zároveň Vás žiadame o zaujatie stanoviska k tomuto listu. Ďakujeme. Za noviny SeredOnLine.sk s úctou Miloš Majko (kontakty sú uvedené v novinách na internete)


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign