Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Dostal chuť na punčáky, tak ich zobral (ukradol) študentom. POSLANEC

200

Sereď   |   Najskôr to bol len akýsi šum o krádeži zákuskov na stužkovej jedným z dlhoročných zamestnancov Domu kultúry.

Následne stretnutie svedka nahlásenia udalosti poškodenými dievčatami, zástupcov média a asi dvadsať študentov jednej zo stredných škôl v meste.

Podlé a primitívne konanie zamestnanca DK potvrdili verejne nielen samotní študenti, ale aj ich triedna učiteľka.

Nasledoval e-mail do redakcie a získavanie ďalších informácií. U riaditeľa DK, zamestnancov a ďalších ľudí, ktorí mali v DK akcie v minulosti.  Skladačka začala nadobúdať konkrétny rozmer a z pozadia sa vynoril obraz.

Telefonát   študentami  označenému zamestnancovi  DK.  Namiesto pokory a ospravedlnenia  vec bagatelizoval a tvrdil, že sa"jednalo len o pár zákuskov, tak čo hľadáme senzáciu".  Zloženie telefónu a potom už len nejaké SMS.

Riaditeľ DK sa najskôr s nami stretol osobne, komunikoval a vyjadril sa - "myslel som, že už je to za nami. Hovoril som s Mišom, ale poznáš ho. "

Jeho vyjadrenie na kameru sa malo konať na druhý deň.  To už  telefón riaditeľ nedvíhal. Sťažnosť troch študentiek týkajúcu sa prichytenia zamestnanca pri odnášaní  cudzích zákuskov  však potvrdil už pri osobnom stretnutí s tým, že tam bol aj svedok.

Logicky mal nasledovať  trest za  hrubé porušenie pracovnej disciplíny, okamžité prepustenie, ospravedlnenie sa poškodeným za organizáciu a prípadná náhrada  spôsobenej škody.

A týmto by tento trápny incident vlastný snáď jedine feťákovi alebo bezdomovcovi, mohol a mal skončiť. Trest ale nenasledoval. Prečo?

Na cudzie "punčáky"  totiž nedostal chuť  bežný zamestnanec DK, ale poslanec MsZ

Michal Koričanský.

POSLANEC

Áno, ten Koričanský, ktorého občania v DK platia snáď 40 rokov. Podľa svedkov zobral   (ľudovo povedané ukradol)  deťom zákusky  poslanec MsZ,  ktorého občania zvolili do mestského parlamentu, aby strážil, spravoval a spravodlivo rozdeľoval asi 10 miliónov verejných peňazí ročne  pochádzajúcich z našich daní.

Mali sme snahu priniesť aj vyjadrenie  poslanca MsZ Michala Koričanského, no on sa občanom vyjadriť odmietol. Nestoja mu za to a asi necíti potrebu ospravedlniť  sa za fatálne  osobné ľudské zlyhanie.

A tak si tu teda žijeme...

 

Poznámka: Máme k dispozícii všetky podstatné fakty potvrdzujúce, že skutok sa stal. Mená a výpovede poškodených, svedkov, ale aj ďalších zamestnancov DK. Samotný skutok nepoprel ani poslanec Koričanský, bránil sa iba tým, že išlo "len o zopár zákuskov".

Nie je podstatné, či svojvoľne vzal (ukradol) jeden, alebo stovku  zákuskov. Dôležitý je fakt, že si to dovolil. A že ho pri tom  prichytili.  Stalo sa to len raz?

Aké má takýto človek morálne hodnoty a ako zastupuje záujmy väčšiny, keď v živote a práci pred charakterom, cťou a zákonom uprednostňuje  seba samého a vlastný prospech?

Keď morálne zlyhá za niekoľko zákuskov?

V štúdiu na kameru zaujal stanovisko aj hovorca primátora  Ľubomír Veselický. Vyjadril sa, že - áno, bude to hanba na celé zastupiteľstvo...

 

E-mail od krádežou poškodených študentov:

Dňa 10. novembra 2017 sme mali Stužkovú slávnosť v Dome kultúry v Seredi. Kultúrny dom sme mali prenajatý do 4:00 ráno. Program prebiehal klasicky. Slávnostná časť, program, večera a nakoniec voľná zábava. Okolo 12:00 prišiel pán Koričanský za čašníkmi, ktorí obsluhovali na našej Stužkovej a navádzal ich aby už pobalili riad aby sme pomaly už skončili. Spolužiačka išla za ním, že čo si dovoľuje nás vyhadzovať. On zareagoval, že je opitá  preto sa rozkrikuje. Neskôr okolo pol 1:30 prišiel aj za DJ-om a žiadal ho, aby už prestal hrať a tým nám dal najavo, že máme odísť. Keď DJ neprestal, začal zapínať svetlá. Keď sme odchádzali okolo 5:30, triedna ho videla ako berie zákusky a povedala mu aby ich dal naspäť. Zákuskov bolo na Stužkovej 140 kusov, z ktorých sa zjedlo približne 50 kusov. Na druhy deň sme prišli pre zákusky a ostalo tam iba okolo 50 kusov. Jediný kto mal podľa našich informácií prístup do miestnosti zo zákuskami bol pán Koričanský a on aj posledný zamikal.

Poznámka SOL: e-mail je uverejnený bez akýchkoľvek zásahov, je podpísaný menom a priezviskom  študentov a zároveň sme si vypočuli  ich autentické výpovede. Rešpektujeme však ich žiadosť  o zachovanie anonymity.

Vážime si ich odvahu postaviť sa verejne nespravodlivosti, nečestnosti a svojvoľnému konaniu  voleného zástupcu a veríme, že mladí ľudia nebudú tolerovať zlodejinu  ani v budúcnosti  a rovnako sa zachovajú vždy.

SOL, vydavateľ  i prevádzkovateľ použil  na video i článok materiály získané na základe dobrovoľnosti a ochoty  niekoľkých strán incidentu. Mrzí nás, že  poslanec MsZ Michal Koričanský a riaditeľ DK  sa k veci verejne nevyjadrili.

- - -

Napriek tomu, že je dnes  31. december 2017, nejedná sa o žart a ani o rozbeh novej satirickej relácie. Podľa tvrdenia poškodených a svedkov to je žiaľ pravda. O konaní poslanca Michala Koričanského sme písali napr. aj tu:

Beztrestne podvadzanie, alebo kto nas to vlastne reprezentuje?   http://www.seredonline.sk/clanky/beztrestne-podvadzanie-alebo-kto-nas-to-vlastne-reprezentuje/     Týmto článkom sme pred  10 rokmi vlastne odštartovali  SOL.  Koričanský voči sebe nevyvodil žiadne konzekvencie a v zastupiteľstve si posedel ďalšie dve volebné obdobia.

Znovu parkovanie v zákaze a znovu poslanec MsZ. Tentokrát Michal Koričanský.    http://www.seredonline.sk/clanky/znovu-parkovanie-v-zakaze-a-znovu-poslanec-msz-tentokrat-michal-koricansky/

Napriek písomnej žiadosti, sa poslanec MsZ Koričanský  k jeho nezákonnému konaniu ktorého sa dopustil priamo počas rokovania MsZ, pre  SOL oficiálne nevyjadril.

 

- - -

Nakoľko sa jedná o osobu verejne činnú, po dlhé desaťročia platenú občanmi v Dome kultúry a zároveň o verejného činiteľa, voleného zástupcu - POSLANCA MsZ v Seredi, majú občania možnosť slušným spôsobom k publikovaným informáciám zaujať stanovisko v diskusii pod článkom.

Na základe nových poznatkov o činnosti poslanca Koričanského v DK pripravujeme  ďalší materiál.

Viac informácií, ako aj vyjadrenie svedka, komunikáciu média s poslancom Koričanským a riaditeľom DK, ako aj stanovisko viceprimátora Veselického nájdete na videu pod týmto článkom.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign