Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Elektronická žiacka knižka a nič iné?

Miloš MajkoDátum26. 11. 2014 16:33:56TémaTak to vidím ja...
200

Iba nedávno aj na  SOL prešla diskusia o tzv. elektronickej žiackej knižke, ktorú ako jedinú chcú/majú zaviesť na  ZŠ Fándlyho. Množstvo a rôznorodosť príspevkov pod uverejnenými článkami hovorí jasne - časť rodičov je za obmedzenie klasickej žiackej knižky a časť a to nie malá, je proti.

Som rodičom prváčika a zároveň internet intenzívne používam ešte od čias analógových modemov. Aj v podnikaní som aktivity presmeroval na internet - je však práve net na všetko, resp. je vhodnou náhradou úplne všetkého okolo nás?

Komunikácia cez internet je rýchla, opertívna a je skutočne významným krokom vpred. Na správaní ľudí (hlavne mladých) však vidíme, že nie vždy krokom pozitívnym.

Ale späť k elektronickej žiackej knižke.

Každý rodič iste pozná pocit pri listovaní v žiackej knižke svojho dieťaťa a následné podpisovanie známky  z toho ktorého predmetu. Hlavne u tých najmenších to je určitý každodenný rituál. Presne ako otázka - aké boli dnes známky?

Zároveň aj dieťa sa naozaj hrdo pozerá na svoje prvé "oficiálne" hodnotenia vedomostí a zručností inak v písanej podobe, ako na monitore počítača či tabletu. Náš malý sa teší (a určite nie je sám), ako si svoju prvú žiacku knižku odloží na pamiatku. Presne tak ako prvý zošiť s ešte kostrbatým písmom či dokonca foto a videozáznam z jeho narodenia. Jednoducho sú veci, ktoré tak akosi ľudsky patria k nám. A nenahradí ich ani internet a ani nič iné. Aspoň zatiaľ...

Z môjho osobného pohľadu je elektronizácia spoločnosti nevyhnutná a potrebná. Na druhom stupni sú deti už myslením a vnímaním nepochybne inde, no tí najmladší by podľa mňa o klasické žiacke knižky prísť učrčite nemali. A nielen teraz, ale ani v budúcnosti. Podobne, ako by deti doma okrem počítačov, tabletov a mobilných telefónov mali nájsť aj knihy. A okrem ovládania GPS navigácií by sa mali vedieť zorientovať v mape či na plánku mesta, v ktorom sa momentálne nachádzajú.

Samozrejme, že vyjadrujem iba svoj názor...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign