Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Farár dostal výnimku - VZN-kom poslanci stále rozkazujú občanom na súkromných pozemkoch!

Miloš MajkoDátum17. 06. 2014 02:26:21TémaVZN

Sereď   |   Poslanci MsZ si z občanov pravdepodobne robia srandu. Po upozornení  Pavla Pachníka na  články ktoré zjavne nie sú vo  VZN o zákaze požívania alkoholických nápojov na území mesta  Sereď v súlade s príslušnými zákonmi, poslanci upravili niekoľko detailov v tomto VZN-ku.

Po asi roku pri zmene  VZN "dovolili" kňazovi slúžiť bohoslužby udelením výnimky, no stále  VZN-kom upravujú povinnosti občanov na súkromných pozemkoch. Povedané zjednodušene a inak - vydávajú zákazy tam, kde na to jednoducho nemajú právo!

Stojí otázka - keď dnes s prehľadom a bez rešpektu pred súkromným vlastníctvom majetku  určujú, čo môže občan na súkromnom pozemku cirkmi, kde je záruka, že na najbližšom rokovaní  MsZ nezačnú upravovať práva občanov na ich vlastných pozemkoch?

Absurdné? To v žiadnom prípade! Ono totiž kde niet úcty pred zákonom  a  Ústavou SR v jednom z prípadov, tam nemôže byť dôvera občana v zákonnosť rozhodovania v ničom.

Samospráva by mala ísť príkladom občanom. Primátor mesta a poslanci MsZ by mali byť vzorom všetkým občanom v správaní sa, v rešpektovaní zákonov, v podnikaní,  v tolerancii, spravodlivosti  a vlastne aj v osobnom živote.

Aj v tomto prípade ako môžete vidieť na videozázname, vedenie mesta verejne  znovu  OBHAJUJE NEOBHÁJITEĽNÉ. Resp. počas celého rozhovoru sa primátor snaží hovoriť o úplne inom, ako je samotná protizákonnosť  predmetného  VZN spočívajúca v úprave povinností na súkromnom pozemku.

Dokedy bude mesto s právnym oddelením, legislatívno právnou komisiou a dostatkom možností osloviť odborníkov na hanbu pred občanmi? Odborné konzultácie sme vedeniu  mesta už pred dvomi rokmi ponúkali v mene Pavla Pachníka. Pavol Pachník do dnešného dňa podal podnety na cca  2500  VZN v mnohých mestách a obciach na Slovensku. Úspešnosť jeho pohľadu na zákonnosť VZN-iek sa štatisticky blíži  k 100%.

Pavol Pachník dal podnety na Okresnú prokuratúru len v prípade Mesta  Sereď asi v  10 VZN-kách.

Pre čitateľov skutočne úplne neznalých problematiky uvádzame, že obec, teda aj mesto môže upravovať povinnosti a práva občanov vo  VZN výlučne v súlade so zákonmi  SR, v žiadnom prípade nie nad ich rámec.

- - -

Porovnanie starého  VZN s novým:

 

STARÉ VZN :

Zákaz požívania alkoholických nápojov

1) Požívanie alkoholických nápojov je zakázané :

a) na vyhradených verejne prístupných miestach vrátane verejne prístupných priestorov železničnej stanice Sereď, priestorov autobusových zastávok, areálov škôl, školských zariadení, materských škôl, detských ihrísk a multifunkčných ihrísk, a to denne v čase od 06,00 hod. do 04,00 hod. nasledujúceho dňa,

b) v zariadeniach spoločného stravovania nachádzajúcich sa v školských zariadeniach, materských školách, školách, zariadeniach sociálnych služieb, zariadeniach sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, zdravotníckych zariadeniach, a to v dňoch pondelok až piatok v čase od 07,00 hod. do 23,00 hod.,

c) v predajniach potravín denne v čase od 06,00 do 23,00 hod.,

d) v priestoroch a areáloch miest určených na vykonávanie náboženských obradov a vo vzdialenosti do 50m od nich, a to denne od 06,00 hod. do 04,00 hod. nasledujúceho dňa.
 

2) Zákaz uvedený v odseku 1 sa nevzťahuje na :

a) letné terasy a sezónne posedenia, ktoré tvoria súčasť prevádzkarní reštauračných a pohostinských zariadení, kaviarní, čajovní a barov,
b) prevádzkarne reštaurácií, pohostinských zariadení vrátane herní, barov, kaviarní a čajovní,

c) verejné podujatia organizované mestom alebo na organizovaní, ktorých sa mesto podieľa, dni a priestory Seredského hodového jarmoku, dni a priestory Vianočných trhov, prvý a posledný kalendárny deň príslušného roka.

–-

NOVÉ VZN:

Zákaz požívania alkoholických nápojov

1) Požívanie alkoholických nápojov je zakázané :

a) na vyhradených verejne prístupných miestach vrátane verejne prístupných priestorov železničnej stanice Sereď, priestorov autobusových zastávok, areálov škôl, školských  zariadení, materských škôl, detských ihrísk a multifunkčných ihrísk,

b) v zariadeniach spoločného stravovania nachádzajúcich sa v školských zariadeniach,  materských školách, školách, zariadeniach sociálnych služieb, zariadeniach sociálnoprávnej  ochrany detí a sociálnej kurately, zdravotníckych zariadeniach ,  a to v dňoch pondelok až  piatok v čase od 07,00 hod. do 23,00 hod.,

c) v predajniach potravín denne v čase od 06,00 do 23,00 hod.,

d) v priestoroch a areáloch miest určených na vykonávanie náboženských obradov a vo  vzdialenosti do 50m od nich.

2) Zákaz uvedený v odseku 1 sa nevzťahuje na :

a) letné terasy a sezónne posedenia, ktoré tvoria súčasť prevádzkarní reštauračných  a pohostinských zariadení, kaviarní,  čajovní a barov,

b) prevádzkarne reštaurácií, pohostinských zariadení vrátane herní, barov, kaviarní a čajovní,

c) verejné podujatia organizované mestom alebo na organizovaní, ktorých sa mesto podieľa, dni  a priestory Seredského hodového jarmoku, dni a priestory Vianočných trhov, prvý a posledný  kalendárny deň príslušného roka,

d) na osoby vykonávajúce náboženské obrady, na  osoby vykonajúce sobášne akty a účastníkov  sobášneho obradu.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign