Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Hľadá sa súdruh Eliáš !

Miloš MajkoDátum13. 02. 2013 12:47:31TémaTak to vidím ja...
200
... a znovu sme v tom...
Asi tak by som teda zhodnotil  dnešný diskusný príspevok napísaný diskutujúcim  pod článkom   http:// http://www.seredonline.sk/clanky/zivil-sa-predajom-drog-skoncil-v-rukach-policie/  s obsahom :

seredan | 13-02-2013 11:07:05 |
Pan majko je byvaly eštebak tak čo by ste odneho čakali (ak čitatelia neveria pošlem link na zozmam v ktorom figuruje pan Majlo)
 
Útok, presne tak ako v prípade z pred troch rokov  nasleduje po tom, ako niektorý z článkov na  SOL  niekomu stúpil na otlak. Možno si diskutujúci nechce uvedomit, že nie noviny, ale jeho vlastná činnosť mu spôsobila problémy. A to zase platí v obidvoch prípadoch. Udalosť sa stala a teda my o nej iba informujeme. 
To ako diskutujúci zaútočil iba potvrdzuje, že polícia tentokrát trafila hlbšie ako obyčajne. Ani to však nie je vecou média.
 
Ale k samotnému obsahu príspevku. Pred zverejnením takto  závažnei informácie o konkrétnej osobe verejne, sú potrebné dve veci. A to minimálne vediet čítať a písať. K tomu čítaniu - v prvom rade meno, priezvisko a dátum narodenia zo zoznamu a k písaniu - správne napísať aspoň to priezvisko. Ale  z kontextu to vyplýva a zámer v tomto prípade asi ťažko popre aj vyšetovateľ, ktorý sa v iných prípadoch vyhovára naozaj statočne.
 
Keď teda diskutujúci prelúska to meno s priezviskom o ktorom by jeho tvrdenie čiastočne aj pravdivé byť mohlo  (no nepatrí mne), tak sa dostane k  údaju, ktorý sa týka mojej osoby:   http://www.upn.gov.sk/regpro/zobraz.php?typ=kraj&kniha=88&strana=27&zaznam=81816
V tomto štádiu by nemalo byť prioritou otváranie šumivého a oslava, ale  odporúčam čítať návod  na použitie zoznamov.  Hovorí sa  v ňom:
 
"Spolupracovník ŠtB" je rezident (R), agent (A, TS), informátor (I), držiteľ prepožičaného bytu (PB), držiteľ konšpiračného bytu (KB).
 
Možno tá zelená farba  z návodu  diskutujúcemu veľmi nevyhovuje - vlastne, prečo, veď   PPÚčkari majú čierne kombinézy ;-)
 
Keď si teda ten návod na použitie prečítate, iste tam nenájdete   "KTS" . To sa hovorí  v inej časti:  http://www.upn.gov.sk/regpro/najcastejsie-otazky.php.  Ak náhodou niet času na čítanie celého návodu, tak zjednodušene len to podstatné: 
 
"KTS – spis kandidáta tajnej spolupráce
 Spis zhromažďoval údaje previerkového charakteru na osobu, ktorá mala byť získaná na spoluprácu."
 
Inak povedané, keďže som nikdy nebol členom ani kandidátom  KSS, môj otec v roku  1968 na protest proti vpádu okupačných vojsk Varšavskej zmluvy vystúpil z  KSS,  už v roku  1985 som  s ním navštívil  Rakúsko a so svojou záľubou cestoVať sa ani jeden z nás netajil,  od roku  1987 som pracoval ako novinár a v 1988 som založil  S-Klub mládeže,  ŠTB pravdepodobne začala zháňať  materiály o mojej osobe. Dôvody nepoznám, no možno by mi ich prezradil  súdruh  Eliáš, ktorý záznam o mojej osobe vykonal. 
Keď som záznam pred niekoľkými rokmi našiel, kontaktoval som  ÚPN, nakoľko v Cibulkových zoznamoch sa nenachádza. Možno to diskutujúceho prekvapí, no "KTS" o činnosti  ŠTB voči svojej osobe nevedel a vedieť nemohol. Pochopiteľné, ak by vedel, asi by  ŠTB to  "T"  mohla zo skratky vynechať ;-)
Každý štát svoje tajné bezpečnostné zložky  poveruje rôznymi úlohami a to aj monitorovaním  osôb, médií, firiem či rôznych skupín občanov, o ktorých činnosti chce vedieť viac. Nečudoval by som sa, keby aj súčasná tajná služba monitorovala  ľudí  majúcich dosah na masovo komunikačné prostriedky   (patrím k nim aj ja)  a teda nevylučujem, že možno za 20 či 30 rokov sa niekto dozvie, že práve tento článok či môj najbližší telefonický hovor  (možno aj Váš)  bol monitorovaný. Vám to vadí? Mne nie!  S manželkou si intímne veci vyriešim mimo telefón a to, že v putách kukláči odviedli  iných ľudí a nie mňa  svedčí o tom, že nie ja mám či už z rokov  minulých, alebo tých súčasných problémy so zákonom alebo morálkou.
Čo sa týka tých ostatných príspevkov - zvažujte, čo na konkrétnych ľudí napíšete len tak z rozmaru či dlhej chvíle verejne.  Okresný súd v dohľadnej dobe jeden podobný prípad začne prejednávať a verte, že dátum pojednávania sa dozvie aj samotná verejnosť a to práve tu na  SOL. Nezaťažujme prokuratúru a súdy  s nezmyslami, fakt nie som odkázaný na to, aby som počúval vystrašené výhovorky a zavádzanie kompetentných  tými, ktorí zrazu prestávajú byť hrdinami a hľadajú všetko možné, len aby sa z tých pár slov na nete vyhovorili.
Pre tých, ktorí stále nepochopili - pokračujte, diskusia je voľná. Ja som pripravený aj na opačnú variantu. Vlastne, prečo sa nepozrieť sem tam nejakému tomu anonymovi aj do očí, nie?
No a výlučne pre autora hore uvedeného diskusného príspevku - obaja vieme prečo  Thajsko, že? ;-)
 
Výzva na záver. Hľadá sa pracovník ŠTB súdruh Eliáš. Ak niekto vie kde pán žije, uvítam tip a rád ho navštívim s kamerou, aby si zažil svojich 15 minút slávy a nielen mne ale kľudne celej širokej verejnosti vysvetlil čo zaujímavé na mňa našiel alebo či len potreboval skasírovať od Československej socialistickej republiky pár sto korún na pivo.

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign