Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Hlavné bannery zo SOL sú šírené po FB

Miloš MajkoDátum22. 09. 2014 07:12:51TémaTak to vidím ja...
200

Pred viac ako rokom a pol som sa rozhodol na hlavnú stránku  SeredOnLine.sk  umiestniť dva bannery, ktoré s komerciou nemajú nič spoločné. Top reklamné miesto v médiu nedostali bannery pre firmy, ktoré by aspoň čiastočne mohli znížiť náklady spojené s existenciou  projektu SOL, ale odkaz pre čitateľov - zamyslenie sa, prečo je krajina, mesto v stave v akom je a kto tento stav v demokratickej spoločnosti môže zmeniť ako jediný.

Jeden z bannerov má text:  " Najhoršia je mlčiaca väčšina..."  a druhý: "Ľudia netušia, akú majú moc..."

Rozhodol som sa pre pokus, odovzdať možno najdôležitejšiu informáciu demokracie tisícom čitateľov nenásilnou formou - podvedomým vnímaním.

Za toto obdobie som veľa krát počul v rozhovoroch napr. v kaviarňach a pri mnohých debatách o politike či voľbách - "je to tak, ako to má Majko v novinách" s nasledovaním citácie jedného či druhého textu z banneru.  Asi jediná, no srdce hrejúca odpoveď, že snáď ďalšia moja osobná investícia do demokracie sa nám všetkým raz oplatí...

Za posledné týždne však najmä na sociálnych sieťach stále častejšie pozorujem šírenie nakopírovaných bannerov samotnými diskutujúcimi a to nielen medzi aktivistami, kde to nepochybne začalo.

Je to vyslovene dobrovoľné a preto niet pochýb o tom, že ľudia premýšľajú. Do akej miery to ovplyvní ich ceľkový postoj napríklad aj k nastávajúcim komunálnym voľbám, ťažko povedať. V spoločnosti prevláda všeobecná apatija a nechuť zúčastňovať sa riadenia vecí verejných. "Všetci sú rovnakí zlodeji", či  "každý hrabe pre seba" a mnoho ďalších výhovoriek a ospravedlnení si neúčasti pri tomto najzákladnejšom akte v demokratickej spoločnosti počuť až alarmujúco často. Vo všetkých voľbách.

Ešte sú zhruba 2 mesiace na rozmýšľanie. Prídu čitatelia na skutočnú podstatu týchto výrokov? Pochopia, že naozaj iba oni samotní sú nielen vo voľbuch, ale aj počas celého volebného obdobia skutočnými pánmi situácie?  Bude stáť za to obetovanie takto lukratívneho miesta v médiu odkazu demokracie pred odkazom komerčným?

Srdečne ďakujem všetkým, ktorí tento odkaz šíria medzi ďalších ľudí.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Zdroj: FB

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign