Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Hovorca mesta Veselický komunikuje len s "normálnymi" médiami

200

Informácie. Kvalitné, nezávislé, objektívne, odborné, vzdelávacie, spravodajské i zamerané na prevenciu. Hýbu svetom, podnikaním a ovplyvňujú správanie sa ľudí. Média tvoria verejnú mienku - minimálne ju významne ovplyvňujú. To je aj dôvod, prečo politici bez výnimky chcú médiá ovládať a informácie nimi šírené medzi ľudí maximálne ovplyvňovať.

Nie je tomu inak ani v Seredi.

Aj keď som pred siedmimi rokmi naozaj netušil, do akých rozmerov v celoslovenskom meradle  SOL  narastie a aký kredit si získa, tušil som, že vtedajšiemu vedeniu mesta sa takýto projekt páčiť nebude. Nemýlil som sa. Volení zástupcovia si zvykli na to, že v médiách prinášajúcich informácie o meste vnímajú situáciu známym  "Koho chlieb ješ, toho pesničku spievaj". Povedané inak, ako minulé  tak súčasné vedenie mesta si takpovediac kupuje loajálnosť médií z verejných finančných prostriedkov. Platí za obsah, ktorý kontroluje a v Seredských novinkách dokonca bez hanby a protiústavne aj CENZÚRUJE.

Väčšina občanov si neuvedomuje hodnotu pravdivej informácie podanej objektívne, podloženej faktami a prinesenej včas. Napríklad pred dôležitým rokovaním o dôležitej veci pre občanov. Toto však platí aj opačne. Sú totiž situácie, kedy zverejnenie rovnakej informácie pred rokovaním o určitej veci, môže byť napr. vedeniu mesta či poslancom MsZ nepríjemné, dokonca to môže ovplyvniť  výsledok hlasovania o danej veci.

Spomeňme si na starostlivé utajenie bodu rokovania  MsZ, v ktorom  poslanci MsZ   sebe a hlavnej kontrolórke  Dr. Horváthovej nadelili štedré odmeny. Prečo asi nepožiadali  SOL o zverejnenie tohto bodu rokovania, nezverejnili ho aspoň na oficiálnej stránke, ba dokonca ho nazvali inak?

SOL sa snaží uverejňovať všetky informácie, ku ktorým sa dostaneme. Neriešime, či sú v prospech niekoho, alebo jeho neprospech. Sú to jednoducho informácie a my sa spoliehame na to, že čitateľ - občan nie je idiot a urobí si názor sám.

Ziaľ v poslednom období sa stretávame s utajovaním akcií pred  SOL ako médiom  ( rokovanie vedenie mesta so ZsVS)  a to napriek tomu, že regionálnu televíziu na rokovanie pozvali. Akým právom? Na základe akej legislatívy vedenie mesta a hovorca  Ľubomír Veselický svojvoľne selektuje, ktorú informáciu ktorému médiu poskytne? To snáď čitatelia  SOL sú druhoradí občania, oni sa mu snáď na výplatu neskladajú, považuje ich za hlupákov a odpad?

- - -

Za posledné mesiace som sa snažil s hovorcom mesta  Ľubomírom Veselickým telefonicky spojiť veľa krát. Nastala doba, kedy som sa rozhodol otestovať ho a podrobne si zaznamenať jeho správanie voči  SOL. Počas dvoch týždňov som mu na služobný mobil volal viac krát denne a to ráno, dopoludnia, popoludní  a vždy z mobilného čísla, ktoré má uložené v pamäti telefónu. Nezdvihol ani raz. Viac krát som zisťoval, kde sa nachádza - bol na úrade, v práci a vo svojej pracovni. Sám. K dispozícii pre každého, len nie pre médium, ktoré je tu pre občanov a aj vedenie mesta non stop už siedmy rok. Nezdvihol telefón osobe, ktorá mu pred voľbami umožnila zdarma propagovať svoju osobu a získať tak kreslo v mestskom parlamente a následne post viceprimátora mesta.

Čo je však úplne najhoršie, ignorovaním média sa Veselický spreneveril  funkcii, ktorú zastáva a za ktorú ho občania mesačne dobre platia. Selektuje, diskriminuje, ignoruje. Robí to, čo práve on sám najiniciatívnejšie pred voľbami kritizoval u iných.  A to "oni" boli oproti nemu slabým odvarom. Toľko demagógie ako vyšlo z pera nášho hovorcu nenapísal zatiaľ asi nik. 

Ale k veci. Po dvoch týždňoch - asi si uvedomil, že neustále pokusy o kontaktovanie jeho osoby majú svoj dôvod - mi napísal tento e-mail:

From:Bc. Ľubomír Veselický [mailto:viceprimator@sered.sk]
Sent: Friday, May 16, 2014 2:00 PM
To: majko@majko.sk
Subject: Neprevzaté hovory

V prípade záujmu o kontakt  prosím o odosielanie mailovej správy  na adresu viceprimator@sered.sk.

Veselický

-

Po tomto e-maili som nechal víkendový kľud a v pondelok som pánovi viceprimátorovi a hovorcovi mesta opätovne dva či tri razy volal v pracovnej dobe na služobný mobil, ktorý  mu platíme my všetci. Nezdvíhal.

Následne som mu teda zavolal z mobilu, ktorého číslo nemá uložené v pamäti a zdvihol ihneď. Po mojom predstavení sa bol prekvapený a reagoval tak, ako si môžete vypočuť z priloženého záznamu. Fakty sú fakty. A pán Veselický, hanbi sa za svoje konanie! Selektuješ, s ktorým médiom a s ktorým občanom sa v pracovnej dobe budeš baviť.

Je to hanba nielen Tvoja  Ľuboš, ale celého mesta - Ty si jeho hovorcom a Ty si tu pre nás. Pre médiá a aj pre  SeredOnLine. Z pozície občana Veselického máš právo vyberať si s kým a o čom sa budeš baviť. Z pozície hovorcu mesta diskriminuješ a za naše peniaze účelovo selektuješ informácie, na ktoré majú občania a médiá rovnocenné právo garantované  Ústavou Slovenskej republiky.

Ľuboš, spomínam si na Tvoje vystupovanie pred a porovnávam ho s Tvojim vystupovaním a postojmi po voľbách, teda od momentu, kedy si sa dostal do funkcie. Preukázateľne si presnou ukážkou človeka, ktorý v momente získania verejnej funkcie nielenže obráti kabát, ale ešte aj nemá problém verejne poprieť svoje vlastné (znovu verejne) občanom už  publikované vyjadrenia. 

Na záver snáď, to je sila moci a peňazí naozaj až taká vysoká?

- - -

Pán Bc. Ľubomír Veselický, poslanec MsZ, viceprimátor a hovorca mesta  Sereď, za Tvoje preukázateľne systematické a úmyselné diskriminovanie média  SeredOnLine.sk  z pozície verejnej funkcie danej Ti občanmi mesta a aj tvorcami a čitateľmi  média, Ťa žiadam o verejné ospravedlnenie sa.

Miloš Majko

 

 


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign