Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Hovoril som im: "toto nebude mať víťazov a porazených, budú iba porazení" - neverili mi...

Miloš MajkoDátum05. 06. 2015 10:50:17TémaTak to vidím ja...
200

A stále viac sa moje slová z dávnejšej aj úplne nedávnej minulosti potvrdzujú. Takmer denne hovorím s niektorým z poslancov a keď sa už oni sťažujú na neudržateľnú situáciu, tak to je sila.  Včera mi  to jeden z nich v telefonickom rozhovore povedal presne - neriešia sa veci pre občanov, nie je s kým. Nepokosená tráva a bordel rozfukovaný po meste, jamy na cestách a ďalšie veci denne  trápiace občanov. A tu sa rieši, kto na koho aký komplot  zorganizuje. Áno má pravdu a niekto by sa mal nad spôsobom výkonu svojho mandátu zamyslieť. Čím skôr to urobí, tým menšie škody napácha a tým menej ľuďom okolo seba ublíži. V konečnom dôsledku aj mesto utrpí menšiu hanbu.

- - -

Úplne chápem, že bežný človek v tom musí mať riadny "hokej".  Síce vidí video z MsZ zvolaného primátorom mesta  (aj to celé bez strihu a kvalitne iba na  SOL), ktoré väčšina diskutujúcich nazvala dobre zorganizovanou fraškou v priamom prenose a popravou poslanca Kurbela a mňa, no do skutočného pozadia ľudia vidia naozaj málo. Tvrdím to preto, lebo som sa osobne rozprával dnes už so stovkami ľudí, z ktorých podstatu   Kurbelovho "boja"  chápe snáď 10 % a aj to asi len pri optimistickom odhade. Aj tie dva Kurbelove  články  v predvolebných novinách prečítalo minimum ľudí. Nie preto, lebo by boli negramotní, ale preto, lebo nepochopili, ako strašne je to o nich a nie o Kurbelovi. Poslanec Kurbel má totiž svoj rodinný dom a svoj kotol. A celá "sranda" sa teda týka stoviek bytov  mesačne kešujúcich hotové peniaze  dnes nie do mestského podniku, ale do súkromnej firmy. Ďalej vysvetlovať nebudem, len sa znovu pýtam -  prečo primátor mesta Tomčányi  doteraz občanom nevysvetlil v čom on osobne považuje zmluvu kritizovanú  poslancom Kurbelom za výhodnú? Namiesto odpovede na oprávnené otázky poslanca a občanov  robí za naše peniaze  divadlo ním nazvané  MsZ.   

- - -

Za problém považujem, že primátor mesta nie je ochotný akceptovat  ŽIADNU otázku požadujúcu vysvetlenie jeho konania v čomkoľvek, v nakladaní so zverenými financiami či smerovaním mesta. Už dlhšiu dobu všetko čo ho nevychvaľuje a nevynáša do nebies považuje za útok na jeho osobu.  Absurdné - ak primátor  nerozlišuje rozdiel medzi jeho osobou a funkciou primátora mesta, je asi čas porozmýšlať, či je schopný túto náročnú volenú funkciu zastávať, resp. či nad mieru únosnú nestotožnil dočasnú funkciu so svojou osobnou identitou. Volená funkcia je totiž hlavne o komunikácii s občanmi. A občania nie sú zamestnancami ktorí niečo musia a budú skákať tak, ako on bude pískať. Občania majú zákonom garantované právo pýtať sa a volenému zástupcovi zákon ukladá povinnosť odpovedať.

To je to, o čom píšem aj v súvislosti so mnou a médiom. Ja môžem, volený zástupca musí. A každý občan si to môže vysvetlovať ako chce. Môže konať ako chce. Ja konám tak, ako musím, keď  nefunguje úplne normálna a medzi ľuďmi a volenými zástupcami bežná komunikácia. Inak by médium nebolo médiom, ale nejakým paškvilom neplniacim si základné poslanie.

- - -

V titule tohto článku stojí:  "toto nebude mať víťazov a porazených, budú iba porazení" - oni mi vážne neverili. Dnes sme v situácii, že namiesto otvorenej samosprávy tu máme zopár volených zástupcov, ktorí sa tvária urazene, namiesto komunikácie s občanmi naháňajú advokátov a snažia sa odstaviť ľudí  s "nevhodnými" otázkami. Je to absurdné a ukazuje to na akú úroveň až môže padnúť samospráva, keď sa jej predstavitelia odtrhnú od reality a keď im to občania svojou nečinnosťou postupne dovolia. Neprehrávajú oni či my. Prehrávajú samotní občania. Toto totiž nie je o Kurbelovi,mne, vední mesta, Tomčányim či Krajčovičovi, ale o práve o občanoch.

Pri výroku v titule článku som vychádzal iba z logiky veci - mne dnes naozaj nejde o nič. Teda, okrem satisfakcie za klamstvá, ktoré na moje meno vylial primátor verejne na spartakiádnom rokovaní MsZ.   
Práve v tejto súvislosti je smutné, že sa k tomu znížil a vec čiste profesionálnu tým obrátil na osobné útoky. Čakal snáď, že si pustím do nohavíc a ten kýbel špiny nechám len tak?

Odporúčam - vlastne ako obyčajne - odborné vyjadrenie právnika:  http://www.seredonline.sk/clanky/ked-sa-na-cloveka-vedro-spiny-vyleje-tazko-sa-ocisti-videorozhovor-s-profesorom-judr-jaroslavom-ivorom-csc-video-1/

Som možno jeden z posledných ľudí, ktorí veria ešte aspoň v akú takú spravodlivosť a zároveň jeden mála ešte stále zastávajúcich názor, že cesta vedie iba cez rešpektovanie zákonov krajiny, v ktorej žijeme. Nik z nás nie je úplne "svätý", no sú možno len určité pomyslené čiary, ktoré prekročiť jednoducho nesmieme.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign