Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Hovorím, že ceny významne neklesnú. - ANKETA

Miloš MajkoDátum02. 01. 2016 19:18:32TémaTak to vidím ja...
200

Dnes mali Slováci po prvý raz možnosť vyskúšať reálnu úsporu pri nakupovaní potravín spôsobenú, resp. predpokladanú znížením  DPH na niektoré potraviny. O tzv. "Fico balíčkoch" toho bolo popísaného hodne, no až  prax skutočne ukáže, či sú to opatrenia z pohľadu dlhodobého vývoja ekonomiky nielen nesystémové, ale aj úplne zbytočné aj pre samotných občanov. Jediným  ťažko vyvrátiteľným faktom je, že sa jedná o opatrenia drahé a nemali by zmysel úplne pre nikoho, keby nebolo pár mesiacov pred voľbami. 

Aj odborníci ekonómovia tvrdia, že v dobrom prípade bude mať zopár potravín cenu na pulte  nižšiu o 3 či 4 percentá, čo je pri bežnom nákupe zanedbateľná položka vyčíslená rádovo v desiatkach centov. Ja ešte dodávam, že aj toto zníženie bude iba niekoľko mesiacov - možno iba týždňov...

Za dôležitejšie v celom systéme považujem zmeny s dlhodobými účinkami a podľa možnosti minimum rôznych sociálnych zvýhodnení určených len niektorým skupinám obyvateľov. Za dôležité považujem neumožnenie kradnúť z verejných peňazí komukoľvek a ak už niekto je tak šikovný, že si niečo "utre", jeho okamžité  tvrdé trestanie.

Za dôležitejšie ako rozdávanie sociálnych balíčkov považujem systém, ktorý neumožní sústreďovanie moci do jednej centrály - je jedno, či na Súmračnej alebo inej ulici. Štát a jeho obyvatelia nemôžu byť pokusnými králikmi slúžiacimi na testovanie rôznych sociálnych experimentov s vopred neznámymi výsledkami.

Zjednodušene? Nerobte z ľudí chudákov a žobrákov - nebudú odkázaní na žobračenky a nič zadarmo ! V slušnej spoločnosti si každý za všetko rád zaplatí obvyklú cenu. Len ho nik nesmie okradnúť o jeho peniaze a to nijakým spôsobom. Nieto ešte s posvätením štátu, resp. tých ktorí ho momentálne reprezentujú...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign