Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Ignoruje primátor Tomčányi právo občanov na informácie?

417

Na základe závažných zistení hlavnej kontrolórky  týkajúcich sa nezákonného stavu v MsBP, teda v spoločnosti  na 100% vlastnenej Mestom Sereď (občanmi)  a zvláštneho prístupu primátora mesta  Ing. Martina Tomčányiho na mimoplánovom zasadaní  MsZ smerujúceho k pokusom o legalizíáciu nezákonného stavu, som v mene  SOL včera primátorovi Tomčányimu na podateľni MsÚ odovzdal ďalší list - verejnú výzvu na jeho  účasť v diskusii s občanmi  v médiu, ktoré ako jediné počas 4 rokov (teda od vzniku kauzy)  o kauze píše a podrobne sa jej venuje.

Pripomíname, že na obdobný list zo dňa  12.10.2017 primátor Tomčányi ani len nereagoval.

Text listu - výzvy:

V Seredi,  dňa 19. októbra 2017

Vážený pán primátor Ing. Martin Tomčányi,

Dňa 12. októbra 2017 sme Vás verejne vyzvali k vyjadreniu sa obyvateľom mesta, občanom a voličom vo veci závažných zistení kontrolórky Dr. Zuzany Horváthovej v nakladaní s majetkom mesta, ktorého ste Vy štatutárom.

Na včerajšom mimoplánovom rokovaní MsZ vyšli na povrch ďalšie mimoriadne závažné skutočnosti, k porušeniu zákonov sa verejne priznal aj konateľ MsBP Martin Káčer. Jeho protizákonné konanie ste potvrdili aj Vy osobne vrátane poslancov MsZ.

Pán primátor Tomčányi, pripomíname Vám, že na stav v MsBP a všeobecne o veciach týkajúcich sa prenájmu tepelného hospodárstva mesta súkromnej firme 4 roky upozorňujeme verejne v našom médiu a aj Vy osobne ste po celú túto dobu konanie konateľa Káčera obhajovali.

Pán primátor Tomčányi, poslanec MsZ JUDr. Michal Irsák, ktorého bez nadsázky môžeme považovať za právnu autoritu, vo svojom asi 10-minútovom verejnom vystúpení myslíme si že dostatočne zrozumiteľne pomenoval súčasný stav v mestskej spoločnosti.

Z uvedeného musí byť už aj úplnému právnemu analfabetovi zrejmé, že ďalšie utajovanie a obhajovanie čohokoľvek týkajúceho sa predmetných zmlúv a vlastne čohokoľvek týkajúceho sa predmetnej kauzy je neúnosné a to nielen vo vzťahu k Vám ako štatutárovi mesta a pozícii, ktorú zastávate v predmetnej spoločnosti, ale aj obyvateľov aj občanov, ktorí Vám dali vo voľbách dôveru, funkciu a príslušnú zodpovednosť.

Pán primátor Ing. Martin Tomčányi, z uvedených dôvodov Vás týmto opätovne vo verejnom záujme a teda verejne vyzývame k účasti na verejnej diskusii týkajúcej sa predmetnej problematiky v médiu Seredonline.sk, teda tam, kde 4 roky systematicky na v súčasnosti už potvrdený zúfalý stav mestskej spoločnosti upozorňujeme.

Ako sme uviedli už v predchádzajúcom liste diskusia sa bude konať po 4. novembri 2017, teda po voľbách do VÚC, aby sme vopred vylúčili možnosť spájať túto mimoriadne vážnu kauzu mesta s kandidatúrou kohokoľvek vo voľbách, ktoré budú zhruba o dva týždne.

Pán primátor Tomčányi, žiadame Vás o zaujatie písomného stanoviska k našim verejným výzvam a potvrdenie alebo odmietnutie Vašej účasti na pripravovanej diskusii.

S úctou za Seredonline.sk

Miloš Majko

- - -

Ignoruje primátor Tomčányi právo občanov na informácie? Primátor dodnes neodpovedal na niekoľko listov a dokonca ani tam, kde sa k tomu písomne a verejne zaviazal.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign