Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Ing. Káčer odchádza z mestskej eseročky. Za jeho pôsobenia bolo tepelné hospodárstvo prenajaté súkromnej firme.

200

Práve teraz primátor mesta  Ing. Martin Tomčányi poslancov  MsZ informoval o odchode  Ing. Káčera  z pozície konateľa mestskej eseročky.   Práve Ing. Káčer do mestskej eseročky prišiel pracovať niekoľko mesiacov pred prenájmom  tepelného hospodárstva súkromnej firme z Nitry, podpísal zmluvu o prenájme  obhajovanú primátorom mesta Tomčányim a prednostom MsÚ Krajčovičom.  Pripomíname, že poslanci MsZ boli informovaní o prerokovaní  predmetnej zmluvy  Legislatívno-právnou komisiou a to niekoľko krát.  V tejto súvislosti zdôrazňujeme že predseda legislatívno právnej komisie Ing. Michal Irsák  nám písomne potvrdil fakt, že predmetná zmluva v legislatívno-právnej komisii prerokovaná nebola.

K predmetnej zmluve sa dolhodobo (už tri roky) verejne vyjadruje aj poslanec MsZ  Pavol Kurbel. Označuje ju za mimoriadne nevýhodnú pre mesto, obyvateľov a občanov mesta a snaží sa občanov verejne upozorňovať na následky, ktoré v podobe nevýhodných cien dodávaného tepla  zákazníkom hrozia. V prípade dvoch základných škôl dokonca po pripojení sa na dodávateľa tepla vzniknutého  na základe tejto zmluvy, náklady  namiesto šetrenia opačne výrazne stúpli, čím sa už teraz opodstatnenosť tvrdení poslanca Kurbela potvrdzuje.

V súčasnej dobe prevalením celoštátnej kauzy  Holjenčík - URSO  spojenej s možnými účelovými  manipuláciami s cenami energií ich dodávateľmi, sa pohľad pravdepodobne väčšiny ľudí na spôsob  ich fungovania a úlohu  URSO v procese tvorby cien podstatne mení.

Úlohu konatela Káčera v práci pre eseročku vlastnenú mestom a aj samotné mesto iste vyhodnotí čitateľ aj sám.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign