Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Je spravodlivosť naozaj spravodlivá? - I.

"No poviem ti len jedno, jedna vec je poukutu udeliť, druhá to či ju niekto niekedy (ešte počas tohto života) od neho aj niekto vymôže..." - toto je iba jeden z diskusných príspevkov z WOX POPULI, ktorý sa počas celého dňa objavil v komunikácii medzi diskutujúcimi. Reč je o asociáloch, bezdomovcoch, no situácia je žiaľ taká istá aj pri iných sociálne odkázaných a tzv. sociálne odkázaných - niektorých rómskych občanov. A to hovorím z vlastnej skúsenosti. Pri evidentnom porušení predpisov a to i pristihnutí pri protiprávnom konaní sa stalo, že sankcia za toto konanie udelená nebola. Odôvodnenie také isté. Voči denne tvrdo pracujúcej ešte stále väčšine - nespravodlivé, neseriózne, arogantné a žiaľ aj maximálne nelogické! Nie som už ochotný tolerovať postoj kompetentných voči "príživníkom z povolania", ktorý je výhodný iba pre ich pohodlnosť a snahu zjednodušiť si povinnosti na úkor spravodlivosti a férovosti voči nám všetkým - normálnym. Je skutočne ťažká doba. Nielen mladé rodiny denne bojujú s problémom, ako prežiť. A z pohľadu keď po celodennej drine niekoho, kto maká ako šrób aby uživil rodinu, zastaví policajt a pokutuje ho za expirovanú lekárničku, tvrdenie, že niekto nebude pokutovaný lebo sa od neho ťažko vymáha pokuta je ani nie smiešne, ale tragické. Je urážkou a potupou každého pracujúceho, kto na tú pokutu má. Vôbec ma nezaujíma, prečo niekto na pokutu nemá a nezaujíma ma, akým spôsobom bude od neho vymožená. Nech pre mňa za mňa exekútor siahne na sociálne dávky, nech mu zoberie mobil - ten má snáď každý asociál - televízor, alebo krabicu vína, no nech už nie je poctivá práca a plnenie si povinností trestom pre normálneho človeka. A nech nie je vo výhode každý, kto nič nemá, prípadne sa tak tvári a má sa neporovnateľne lepšie, ako každý normálne pracujúci človek. Nech sme si pre zákonom naozaj rovní a ak niekto neplatí záväzky, nech má trebárs aj na hrobe napísané namiesto klasického odpočívaj v pokoji - "po celý svoj život vyciciaval a otravoval spoločnosť a zostali po ňom iba dlžoby". Nie z recesie - pre spravodlivosť voči nám všetkým. (príspevok je názorom autora)


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign