Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

"je treba sa veľa učiť na strane verejných činiteľov, aby sa osvojili verejný záujem v prospech občana" - píšu "na tajnáša!!" z VÚC

Miloš MajkoDátum14. 09. 2017 22:24:41Témaobec Šintava

Súčasná doba je naozaj divná. Pretvárka všade, kde sa človek pozrie a čo je najhoršie, aj tam, kde majú otvorenosti  a slušnosti plné ústa. Minimálne pred voľbami.

Poslanec Obecného zastupiteľstva v Šintave   Ing. PhDr. Ján Šimulčík, PhD. v krátkom článku - skôr ozname občanom dal na vedomie, že obecný úrad vedený starostom obce a jej štatutárom Miroslavom Holičkom opätovne nezaradil do programu rokovania obecného zastupiteľstva niektoré body programu navrhnuté poslancom. Čítajte tu: http://www.seredonline.sk/clanky/opatovne-nezaradenie-poslaneckych-navrhov-do-programu-oz-v-sintave/

Niečo zaradila, no bez potrebných materiálov týkajúcich sa vysvetlenia problematiky nielen pre poslancov, ale aj občanov a obyvateľov obce.

Konkrétne napísal aj toto:

Obec zaradila do programu OZ bod „Prístavba a rekonštrukcia Zariadenia domova sociálnych služieb v Šintave“. V bode sa jedná o to, že VÚC Trnava chce na pozemku obce Šintava postaviť budovu ( v areáli jasle). Budova bude patriť VÚC a pozemok pod ňou obci Šintava.

Pod článočkom sa rozprúdila diskusia a poslanec Šimulčík pod svojim menom v diskusii informácie doplnil:

Ján Šimulčík | 13-09-2017 08:12:54 | Postavená budova by spojovala už existujúce budovy (nebola by samostatná). Akokoľvek by to bola cudzia budova na obecnom pozemku.
Jan Šimulčík, poslanec OZ

Medzičasom som do diskusie niekoľko viet napísal aj ja a reakcia na seba nenechala dlho čakať:

pre p.poslanca Šimulčíka | 13-09-2017 11:56:10 |
... p.poslanec predbieha skutočnosti a manipuluje verejnou mienkou, predmetom ďalšieho rokovania o nájomnej zmluve budú aj vzájomné vzťahy zostávajúceho vlastníka a nájomcu, na ktorých sa ani z jednej strany nechce nič meniť. Nájomný vzťah by mal byť korektným vzťahom dvoch verejno-právnych inštitúcií a mať aj túto úroveň, je treba sa veľa učiť na strane verejných činiteľov, aby sa osvojili verejný záujem v prospech občana - či už pri nakladaní s majetkom obce, či zachovaním poskytovania sociálnych služieb. DSS Šintava má záujem nielen pristaviť budovu, ale aj rekonštruovať existujúce budovy, zabudol ste tieto skutočnosti ľuďom vysvetliť, lebo o nich dobre viete.
 
Samozrejme na tom by nebolo nič zvláštne, keby práve táto anonymná  reakcia      pre p.poslanca Šimulčíka | 13-09-2017 11:56:10 |   nemala pôvod na Trnavskom VÚC, ktorého sa materiál predložený poslancom týka a teda keby nebola  anonymným dielom pravdepodobne niektorého z úradníkov  VÚC alebo občanmi volených zástupcov tejto samosprávy.
 
Poslanec Šimulčík nevediac odkiaľ anonymný príspevok pochádza napísal:
 
Ján Šimulčík | 13-09-2017 14:31:43 | …manipulátori sa zväčša nepodpisujú... 
Prečo nie sú zverejnené dokumenty k tomuto bodu? Poslanci dostali iba nákres novej budovy. Žiadne iné písomné podklady z VÚC k tejto veci nedostali. Prečo asi? A majú rozhodovať o tak dôležitej veci... Viac na zasadnutí OZ.
 
Spomínam si  hneď na niekoľko  volieb a vážnych sľubov občanom, na reči o transparentnosti tak rýchlo zabudnutej hneď po voľbách. Na spoločné sedenia s vedením VÚC ohľadom zmeny mediálnej politiky a spôsobov prezentácie  VÚC v médiách a hlavne v magazíne vydávanom asi za pol milióna Eur  pochádzajúcich z práce občanov  samosprávnym krajom. Reči, reči a reči...
 
Ale späť k príspevku. Ťažko povedať, kto  (poslanec alebo ja) takpovediac "tafil klinec po hlavičke", no z VÚC sa občania namiesto riadneho a uceleného vysvetlenia problematiky dočkali primitívneho konania v podobe anonymného útoku na poslanca  OZ Šimulčíka, ktorému nejde o nič iné, ako o tú všade omielanú transparentnosť - v praxi. Nielen v predvolebných sľuboch.
 
Tak to tu teda máme občania. Čím sa líši  váš obecný intelektuál od toho zo susednej dediny, mesta alebo od autora tohto anonymného príspevku?
A kto tu manipuluje verejnou mienkou? Poslanec Šimulčík, alebo anonym útočiaci na neho verejne z inštitúcie platenej nami občanmi a to ešte počas pracovnej doby?
 
Vo svojom príspevku anonym z VÚC  Trnava napísal: "je treba sa veľa učiť na strane verejných činiteľov, aby sa osvojili verejný záujem v prospech občana"
 
My sa vedenia  VÚC na postup samosprávneho kraja a anonymné útoky v diskusii na volených zástupcov obce Šintava  spýtame. Spýtame sa, či sú verejné anonymné útoky  zo strany  VÚC  "osvojením si verejného záujmu v prospech občana" o ktorom píše pisateľ. A budeme sa zaujímať aj o to, ako dlho a od koho sa k takémuto konaniu autor príspevku  - možno verejný činiteľ - učil.
 
Odpoveď  vedenia  VÚC uverejníme.

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign