Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Jeden vlastný strom bez povolenia vypíliť nemôžem, no vypíliť pol štátneho lesa nie je problém.

200

Síce hodne po termíne stanovenom zákonom 211/2000 Z.z., no predsa len, mi bola dnes doporučeným listom od osoby povinnej - Lesov Slovenskej republiky, š.p., doručená odpoveď.

Ohľadom výrubu snáď niekoľkých hektárov zdravých stromov lesa, sme od štátneho podniku žiadali nasledovné informácie a listinné dokumenty:

ziadost v sulade so zakonom 211/2000 Z.z.

komu: topolcianky@lesy.sk; m.garaj@lesy.sk; milos.kunsky@lesy.sk; magdalena.stolarova@lesy.sk

V tychto dnoch prebieha vyrub stromov v lesiku zvanom Remiz nachadzajuceho sa za zeleznicnou tratou medzi mestom Sered a castou Horny Cepen. Lokalizaciu tohto lesa najdete na : https://maps.google.sk/maps?q=48.303879,17.721287&ll=48.303879,17.721285&spn=0.002972,0.008256&num=1&t=h&z=18&iwloc=near

Obyvatelia mesta tento lesik povazuju za mimoriadne dolezity z pohladu ochrany pred vetrami a prasnostou, ktora je v nasej lokalite po dlhe desatrocia mimoriadne vysoka. Nakolko niektori obyvatelia povazuju tak vyrazny zasah do tejto lokality za vyslovene skodlivy a v rozpore s celospolocenskym zaujmom Vas tymto v sulade so zakonom 211/2000 Z.z. o slobodnom pristupe k informaciam ziadame o zaslanie:
1./ kompletnych povoleni tykajucich sa predmetneho vyrubu - s tym ze ziadame uviest kto a kedy o vyrub poziadal, kto a kedy o vyrub povolil.
Ziadame e-mailom zaslat vsetky podklady ktore sluzili k vydaniu povolenia, odovodnenia, odborne stanoviska, ziadosti, rozhodnutia a pod.
2./ ziadame Vas v sulade s citovanou platnou legislativou o podrobne zdovodnenie preco dochadza k uplnemu vyrubu a o zaslanie pravnych noriem na zaklade ktorych v danej veci konate.
3./ ziadame Vas o podanie informacie ci bol Vas zamer konzultovany alebo oznameny samosprave mesta Sered, ak ano, kedy a komu konkretne.
4./ ziadame Vas o informaciu, ci Vasa organizacia zistovala stanovisko pripadne dotknutych obyvatelov zijucich v blizkosti uvedenej lokality.
Predmetne informacie ziadame zaslat e-mailom na adresu reporter24@reporter24.sk v zakonom stanovenej lehote. Zaroven Vam oznamujeme, ze predmetne materialy su a budu verejne publikovane.
za internetovy portal reporter24.sk a seredonline.sk
Milos Majko
kontakt: 0907 277777
 
 
Keďže š.p. nielen že požiadal o predĺženie lehoty a ani túto nedodržal, človek by očakával e-mail s množstvom príloh, prípadne hrubú obálku plnú fotokópií obsahujúcich záznamy z rokovaní, povolenia, vyjadrenia kompetentných, stanoviská odborníkov. Tak to aspoň bude bežať, keď sa rozhodnem vypíliť svoj vlastný strom na svojom vlastnom pozemku a vo svojej vlastnej záhrade.
Aj priemerne inteligentný čitateľ by predpokladám, očakával niečo minimálne obdobné.
 
Mám však prekvapenie! Jedna tenučká obáločka s dvomi listami formátu A4 a aj to s jedným popísaným iba do pol strany.
Nie, nemajte obavy - netočíme skrytú kameru. Môže vám kľudne "spadnúť sánka".
Zo stanoviska štátnych lesov vyplýva, že jeden vlastný strom bez povolenia vypíliť nemôžem, no vypíliť pol štátneho lesa nie je problém.
 
Z dôvodu zachovania si psychického zdravia, túto anomáliu ďalej rozoberať nebudem. Zhodnotenie takéhoto stavu, ako aj prístupu pracovníkov štátneho podniku nechám na čitateľoch - OBČANOCH.
 

Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign