Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Jeden z nás asi nežije na Slovensku

Miloš MajkoDátum24. 04. 2014 09:53:59TémaTak to vidím ja...
200

Pri čítaní niektorých vyjadrení našich politikov mám pocit, že buď ja, alebo oni nežijeme na Slovensku. Minister Richter si mal dať za úlohu do konca roku 2016 znížiť nezamestnanosť na 11,8 %, čo by znamenalo dostať sa na úroveň priemernej miery nezamestnanosti štátov eurozóny z decembra minulého roka. Vyjadril sa "Urobíme všetko preto, aby sa tento cieľ podarilo naplniť. Je to spoločná úloha vlády". Mal doplniť, že k tomu povedú legislatívne opatrenia prijaté súčasnou vládou, ktoré už teraz prinášajú pozitívne výsledky.

Poukázal hlavne na novelu zákona o službách zamestnanosti, ktorá bola do praxe zavedená od mája minulého roka. Nie sú zaujímavé až tak detailné čísla. Po jeho vyjadreniach typu "Úrady práce urobili za málo peňazí veľa muziky" mám pocit, že sa prihovára skupine ľudí, ktorá naozaj verí úplne všetkému pri úplne nulovom poznaní systému a jeho fungovania.

Evidovaná nezamestnanosť úradmi práce je totiž jedna vec a reálna nezamestnanosť v krajine vec druhá a žiaľ úplne odlišná. Minister uvádza priemer únii ktorý je už dnes prakticky pol roka starý a tvrdí, že ho Slovensko dosiahne za dva roky. Zodpovedne dnes totiž nikto nepovie, či Slovensko bude v tom čase ešte vôbec platiť Eurom a nielen eurozóna ale aj samotná Európska únia v tom čase v súčasnej podobe bude ešte existovať.

Urobiť dobré čísla štatistike pracovného úradu je oveľa jednoduchšie, ako si bežný človek dokáže predstaviť. Síce % opticky veľa nie je, no v počtoch to môže znamenať neskutočné množstvo hladných duší a to veľa krát spolu s celými rodinami. V metodike pracovného úradu totiž stačí mierne zmeniť kritériá evidencie nezamestnaných a nemusí byť človek géniom a už vôbec nie ministrom, aby vedel koľko tisícok až desiatok tisíc ľudí sa buď do evidencie už nedostane, alebo z tej súčasnej bude v konkrétnom termíne vyradených. Znamená to teda, že v krajine, v ktorej si asi už každý volený funkcionár a úradník (a to naozaj historicky po desiatky rokov) prispôsobuje štatistické údaje ako mu vyhovuje, nie je nič nemožné. Reálne zostávajú len stovky tisíc ľudí, ktoré sa sústavne prepadajú do väčšej a väčšej chudoby.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign