Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

"Kali špeciál" - ľudia ho chcú už len preto, lebo iní nechcú, aby ho dostali.

Miloš MajkoDátum04. 09. 2016 22:00:47TémaTak to vidím ja...
200

"Noviny" majú názov  "Kali špeciál" a ich distribúcia Slovenskou poštou sa nekoná. Pripomína mi to dobu našťastie dávno minulú, no zároveň jej metódy sa nebezpečne vracajúce do súčasnosti. Máme viac ako štvrť storočie od Nežnej revolúcie, došlo v podstate k výmene generácie. Ako je možné, že noví ľudia používajú rovnaké metódy? Že by vláda jednej strany (aj keď demokraticky zvolená)  bola naozaj tak nebezpečnou? Mysliaci tvor by povedal, že takouto vládou sa zvyšuje zodpovednost a teda automaticky by sa mala aj opatrnosť v rozhodovaní vo veciach verejných. A rozhodovať o štáte teda srandou nie je...

Pošta argumentuje formálnymi nedostatkami v evidencii, vydavateľ tým, že sa snažil prispôsobiť a menil formu - druh materiálu na distribúciu. Faktom však je, že pošta doteraz rozniesla množstvo materiálov obdobne "nespĺňajúcich" formality - prečo v tomto prípade tomu tak nieje?

Chápem, že minisrovi vnútra SR nie je obsah novín príjemný. A určite nielen jemu. Máme však demokraciu (aspoň to tvrdíme) a slobodu slova. A v médiu sa nepíše o nejakom bezdomovcovi a jeho spôsobe nakupovania čuča, ale o vážnych podozreniach z porušovania zákonov najvyšších ústavných činiteľov. Teda informácie, na ktoré majú občania právo a v dnešnej dobe sa  k nim dostanú  tak či onak. 

V slušnej spoločnosti by k takémuto konaniu vysoko postavených vládnych činiteľov nemalo ani prísť. Ak už teoreticky prišlo, mali by odstúpiť a umožniť tým riadne a nezávislé vyšetrenie podozrení. Ak by boli publikované údaje nepravdivé, mali by využiť právny systém štátu a vydavateľ by mal niesť zodpovednosť.

Dnes hodnota Kali špeciálu stúpa. Ľudia ho chcú už len preto, lebo iní nechcú, aby ho dostali. To je správa nepochybne pozitívna. Tak, ako vypočúvanie Matoviča počas plánovaného protestu pred voľbami jeho strane dalo nový vietor do plachiet, tak aj tieto primitívne a nelogické pokusy zastaviť šírenie informácií robia Kali špeciálu reklamu, ktorú by si inak dovoliť nemohol. Predsa len sme v dobe, kedy ľudia síce sú apatickí, no úplne si kadiť na hlavy nedajú...

 

 


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign