Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Kauza nákupných vozíkov plných odpadu a ho.... sa objasňuje

200

Nedávno sme v novinách v článku     "

Šanca získať zľavu alebo infekciu bude asi rovnaká"

http://www.seredonline.sk/clanky/sanca-ziskat-zlavu-alebo-infekciu-je-asi-rovnaka/

informovali  o niekoľkých nákupných vozíkoch, ktoré sa  nachádzali  nie na parkovisku nákupných stredísk, ale pri veľkoobjemových smetných nádobách  v oblasti  Cukrovarskej ulici v Seredi. Vozíky boli naplnené odpadom, smeťami,  jednorazovými plienkami plnými výkalov a podobným  "tovarom", ktorý podľa nášho názoru do nákupných vozíkov nepatrí.

Spolu s viceprimátorom mesta   Bc. Ľubomírom Veselickým sme sa snažili vykonať potrebné kroky za účelom vrátenia vozíkov tam, odkiaľ boli odvezené.

Pre objektívnosť a ozrejmenie stavu sme  sa niekoľko dní snažili získať aj telefonický kontakt  na vedenie spoločnosti  Kaufland - bezúspešne.  Vyplnili sme preto formulár na webovej stránke spoločnosti  a následne začala komunikácia, ktorú uverejňujeme bez akýchoľvek korektúr.

 

Krok 1 - naša žiadosť o stanovisko k článku

 

Krok 2 - prvá reakcia  vedenia spoločnosti:

Dobrý deň,
ďakujeme Vám za informáciu o článku. Na relevantnú odpoveď budeme potrebovať trocha času, zašleme Vám ju najneskôr v priebehu utorka 29.3.2011. Škoda len, že ste nás nekontaktovali počas tvorby článku, odpoveď by sme Vám zaslali skôr a mohla byť uverejnená spolu s článkom, s inými médiami sa nám takáto prax osvedčila a bolo by to aj fér.
Vopred však prehlasujeme, že budeme urýchlene hľadať sami aj v spolupráci s mestom riešenia v prospech verejného poriadku a občanov mesta.

Zatiaľ ostávame s pozdravom
Martin Gärtner
veduci useku reklamy
Kaufland Slovenska republika v.o.

 

Krok 3 - naša reakcia:

Dobry den,

niekolko dni sme sa snazili  ziskat telefonicky kontakt na Vasu spolocnost, web a  informacie  zial nedisponuju relevantnym kontaktom na Vas. Koniec koncov, ani vo Vasej odpovedi tel. kontakt nenachadzame. Skoda, s inymi firmami je kontakt zrejmy a osvedcil  sa nam. Komunikacia rychla a s konkretnym zodpovdnym clovekom sa nam osvedcila a je  fer.

Sme radi, ze aspon takymo sposobom sa nam podarilo skontaktovat (i ked iba tak polovicne)  s Vasou spolocnostou. Vasu reakciu uvitame a uverejnime ju bez akychkolvek zasahov.

Zaroven by sme radi citatelov informovali, ci v nakupnych vozikoch, v ktorych sa momentalne nachdzaju mimo ine jednorazove plienky plne detskych vykalov, nakupujúci v buducnosti  budu mat polozeny napr. chlieb, maslo ci iny tovar, ktory vo Vasej predajni budu kupovat. Inak povedane, radi by sme sa od Vasej spolocnosti dozvedeli, ako bude s predmetnymi kosikmi nalozene.
Ak mate zaujem, informujte nas aj o tom, kedy budete (ak teda budete) kosiky z miesta kde sa  momentalne nachadzaju  brat a cistit.
Dakujeme a tesime sa na spolupracu.
Ak disponujete telefonickym kontaktom, urcite by vzajomnu komunikaciu urychlil.

S uctou
Milos Majko

kontakt:  0907 277 777

 

Krok 4 - výsledná odpoveď spoločnosti:

Dobrý deň,
s médiami komunikujeme iba písomne, pri telefonickom kontakte by sme tak či onak neuviedli žiadne informácie, preto je dobre, že ste nás kontaktovali prostredníctvom on-line formuláru.

V prvom rade by sme Vám ešte raz chceli poďakovať za tento podnet.

Zo zákona sme povinní pri nakladaní s našim majetkom postupovať tak, aby sme neohrozili iné osoby, neporušili ich práva, nepoškodili iný majetok alebo životné prostredie, čo o.i. ustanovuje čl. 20 ods. 3 Ústavy Slovenskej republiky a § 127 Občianskeho zákonníka. Avšak, v prípade odstavených vozíkov spoločnosť Kaufland nenarušuje verejný poriadok ani sa nedopúšťa protiprávneho konania, nakoľko k týmto konaniam dochádza zo strany tretích osôb, ktoré ich odcudzili. Ak toto činia neznáme osoby, sú naše možnosti, ako ich konaniu zabrániť, rovné nule.

Zároveň je veľmi ťažké na jednej strane poskytnúť (slušným) zákazníkom vozíky tak, aby k nim mali neobmedzený prístup a mohli s nimi pohodlne a najmä voľne manipulovať v celom areáli predajne a jej parkoviska, a na druhej strane obmedziť pohyb s vozíkmi tak, aby sa nedali odcudziť, pretože jeden princíp vylučuje druhý. Okrem toho máme v mnohých mestách zákazníkov z okolitých domov, ktorí si tovar odvezú takmer až do bytu, ale vozík vždy poctivo vrátia na miesto, podobné tolerujeme aj zákazníkom, ktorý parkujú v tesnej blízkosti predajní mimo nášho pozemku. Týmto zákazníkom chceme aj naďalej vychádzať v ústrety.

Vozíky chránime mincovníkmi, ktoré motivujú zákazníka k správnemu použitiu vozíka a jeho vráteniu na miesto, jedná sa o legálny spôsob ochrany. Úroveň ochrany vozíkov proti odcudzeniu nie je v právnych predpisoch presne špecifikovaná a opäť musíme zdôrazniť to, čo je pre nás najdôležitejšie, čiže neobmedzený prístup a manipulácia zákazníka s vozíkom.

Odcudzenie vozíka je de iure vzhľadom na jeho cenu priestupok, pri ktorom nie je daná zákonná oznamovacia povinnosť voči úradom, na rozdiel od trestných činov. Neznamená to, že nám sú straty vozíkov ľahostajné, alebo spôsobené škody nízke, tu si dovolíme aj oponovať niektorým diskusným príspevkom, považujeme však za právne irelevantné hlásiť polícii každý vozík, a okrem toho nie je fyzicky možné ani želané kontrolovať počet vozíkov niekoľkokrát denne.

Ohľadne hygieny vozíkov, aj tých, ktoré sa občas vrátia, sa riadime platnými predpismi a sme pravidelne kontrolovaní niekoľkými štátnymi orgánmi. Do dnešného dňa neboli vznesené k hygiene vozíkov žiadne pripomienky. Okrem toho udržiavame vozíky aj v zmysle našich interných predpisov, samozrejme k tomu patrí aj ich čistenie a drobné opravy. Nadmerne znečistené a nefunkčné vozíky odvážame preč.

Na základe horeuvedeného a v záujme komfortu občanov Serede uskutočníme nasledujúce kroky:
1. V lehote 8 týždňov zvážime a otestujeme možnosti ochrany vozíkov proti odcudzeniu mimo otváracích hodín predajne a budeme sa snažiť účinné opatrenia okamžite zaviesť do praxe.
2. Mestu ponúkneme v priebehu týždňa podporu pri odstránení vozíkov, ktoré sa momentálne nachádzajú na jeho území, zohľadňujúc však aj naše práva.
3. Výzvam úradov na odstránenie vozíkov môžeme vyhovieť, ak budú presne definované tie zákonné ustanovenia, na základe ktorých je výzva uskutočnená resp. na základe ktorého oprávnenia je výzva podaná.

Zároveň uisťujeme diskutérov, ale aj všetkých občanov mesta, že spomínané opatrenia uskutočníme na vlastné náklady bez zasahovania do cenotvorby, na takéto výnimočné situácie sme vždy pripravení hľadať rezervy vo vlastných nákladoch a v prospech zákazníkov.

s pozdravom


Kaufland Slovenska republika v.o.s
Trnavska cesta 41A
831 04 Bratislava 3
 

Kontakt:
Martin Gärtner / úsek reklamy

- - -

Urobenie si názoru na daný problém nechávame na čitateľoch.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign