Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Keď má byť potrestaný občan za zlyhanie štátu

Miloš MajkoDátum20. 09. 2015 23:12:31TémaTak to vidím ja...
200

Pripomína mi to situácie, ktoré sa za posledné roky opakovali už niekoľko krát a to nielen na Slovensku ale aj v Čechách – za nezodpovednosť, fatálne zlyhanie, neplnenie si povinností , za ktoré kompetentní berú neskutočné platy majú byť potrestaní tí, ktorí upozornia na ich zlyhanie.

Místo standarty s nápisem Pravda vítězí pověsili její členové na stožár obří červené trenky. "Dnes nad Pražským hradem konečně zavlála standarta muže, který se nestydí vůbec za nic," uvedla na svém webu skupina  Ztohoven.

Traja jej členovia sa prezliekli za kominárov a po lešení vyliezli až k stožiaru s prezidentskou štandardou.

Na svojom webe uverejnili nielen fotografie z akcie, ale aj video a túto básničku:

rudé jak čínská vlajka
snad trapností a taky vzteky
vlají dnes nad Prahou
(a hraje balalajka)
prezidentské trenky

smutně si pleskají
nepostrádaje hýždí
které je i celou zemi
čím dál tím víc hyzdí

nad městem vlaje
zástava zeměpána
jen on a nikdo jiný
arbitr elegance
a moudrost sama

Na Slovensku to bolo geniálne heslo správcu siete Národného bezpečnostného úradu NBÚSR123. Bola to chyba, ktorej sa nedopustí priemerne počítačovo zdatný žiak základnej školy, no nemal  problém dopustiť sa jej „odborník“ kráľovsky platený daňovými poplatníkmi na úrade dohliadajúcom na bezpečnosť štátu.

Hackerovi, ktorý na problém upozornil mal byť ponúknutý výhodný kontrakt so štátom a nie trest za odhalenie diletanta zamestnávaného občanmi.

Umelecká skupina Z toho ven netradičným spôsobom vyvolala rozruch už niekoľko krát. Fikcia atómového výbuchu nad Krkonošami, či zo svietiaceho  neonového srdca od Jiřího Davida umiestneného na pražskom hrade urobili drobnou úpravou otáznik.  Václav Havel sa asi nepotešil.

Tento krát sa im však podaril naozaj kúsok, za ktorý mali už dnes nad ránom dobrovoľne a tíško odísť do civilu všetci zodpovední funkcionári českého Úradu na ochranu ústavných činiteľov a službukonajúci policajti počas vyvesovania červených treniek namiesto štandardy prezidenta republiky by mali skončiť v base.

Ostuda, ktorú zopár opätovne diletantov tváriacich sa ako nekompromisní bodyguardi vyslúžila Českej republike medzinárodnú ostudu minimálne tak veľkú ako „exkurzia“ slovenskej výbušniny v Írskom Dubline z pred niekoľkých rokov, teda aby som bol konkrétny v tom slovenskom prípade výbušniny prehliadnutej na batožine civila pri cvičení a naloženej do lietadla nepovažujem za problém – zlyhať môže skutočne ktokoľvek teda aj služobný policajný pes. Maximálnym prúserom však je primitívne pýtanie si výbušniny s inštrukciami zaslanými faxom, aby nám ju írske bezpečnostné zložky poslali naspäť nasledujúcim letom tej istej leteckej spoločnosti.

Keby neboli spomenuté prípady tak neskutočne tragické, nepochybne by sa dali nazvať minimálne komickými. Vo všetkých však zlyháva štát prostredníctvom nekvalitnej práce mimoriadne dobre platených štátnych zamestnancov a tresty nesú ľudia, ktorým to myslí a sú schopní bez akýchkoľvek následníckych úmyslov na nefunkčnosť systému verejne upozorniť. O neskutočnej hanbe pre samotné krajiny a ich občanov ani nehovorím.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Zdroj: Ztohoven.com

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign