Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Keď objektívne, tak naozaj objektívne

Miloš MajkoDátum25. 05. 2014 23:29:28TémaTak to vidím ja...
200 Miloš Majko

From:Milos Majko [mailto:majko@majko.sk]
Sent: Friday, May 23, 2014 6:34 PM
To: 'Seredské novinky'
Cc: 'Bc. Ľubomír Veselický'; 'sered@sered.sk'; 'seredonline@seredonline.sk'
Subject: Článok do Seredskych noviniek

 

Dobry den,

Zasielam svoj clanok ako reakciu na material publikovany panom Veselickym v SN.

Clanok ziadam uverejnit v Seredskych novinkach internetovej verzii a takktiez v najblizsom cisle ich tlacenej verzie.

Dakujem.

Milos Majko

 

Keď objektívne, tak naozaj objektívne

Ďalší postreh občana na reakciu vedenia mesta dlho nečakal. Pán poslanec MsZ, viceprimátor a hovorca mesta Ľubomír Veselický si znovu položil filozofickú otázku „Je financovanie miestnych médií transparentné?“. Zároveň si na ňu aj odpovedal jednoduchým „áno je“.

Vo svojom článku hovorí, že ak má niekto o tom pochybnosti, stačí sa opýtať. Akú odpoveď by dostal občan ? V zmysle obsahu jeho posledného článku, alebo by mu bol zložený telefón, tak ako sa to stalo pred niekoľkými dňami mne ?

Pán Veselický vo svojom článku rozoberá cenu Seredských noviniek na občana a nezabúda spomenúť aj jej zníženie na úkor reklamy. Zabúda však spomenúť, za akých podmienok je reklama realizovaná, kto má z nej finančný profit a kto je poškodený. Etike samosprávy vo vzťahu k tejto veci sa radšej nevyjadruje.

V ďalšej časti píše o počte materiálov odvysielaných regionálnou televíziou, akosi mu však vypadla informácia, koľko materiálov za uvedené obdobie bolo publikovaných na Seredonline. Nedá mi nespýtať sa - vypadla mu táto informácia náhodou alebo je v tom zámer ?  Preto len pre informáciu, SOL v daný čas uverejnilo  cez 40 „redakčných“ materiálov a 326 ostatných, ktoré majú niečo spoločné s mestom, životom v ňom a s jeho občanmi. Bez akejkoľvek finančnej podpory mesta. Z vlastnej iniciatívy a vo viere, že jedine komunikácia a informovanie občanov vedie k skutočne demokratickej a otvorenej spoločnosti.

Pán Veselický ďalej píše o návrhu zmluvy zo strany Seredonline  a jeden jediný bod porovnáva s bodom v obdobnej zmluve s regionálnou televíziou. Z kontextu informácie podanej viceprimátorom mesta vyplýva, že mesto akceptovalo výhodnejšiu a pre občanov lacnejšiu ponuku. Problém je, že sa neuskutočnilo žiadne výberové konanie, to znamená že Seredonline nepredkladalo cenovú ponuku do verejnej súťaže, ale reagovalo na požiadavku vedenia mesta navrhnúť čiastku, ktorá by pokrývala ročné náklady na servis poskytovaný dlhé roky mestu.

Pán Veselický v obsiahlom závere svojho materiálu vyslovene selektívne a zavádzajúco hodnotí skladbu materiálov a to bez toho, aby kontaktoval Seredonline a opätovne akosi zatajuje fakt, že vedenie mesta Seredonline neinformuje o žiadnych aktivitách, rokovaniach ba dokonca si dovolím tvrdiť, že mnohé z nich účelovo pred Seredonline utajuje. Toto som osobne verejne pánovi Veselickému a primátorovi mesta vyčítal, nakoľko takéto konanie nie je z ich strany etické a prípustné.

Z pera pána Veselického sa Seredské novinky javia ako médium, ktoré je snáď demokratickejšie ako samotná ústava Spojených Štátov Amerických. Do dnešného dňa mi bolo odmietnutých na uverejnenie niekoľko mojich článkov, ktoré spĺňali kritériá stanovené Mestským zastupiteľstvom. Situácia zašla dokonca tak ďaleko, že do dnešného dňa nebola uverejnená ani moja reakcia na klamstvo zverejnené osobne voleným zástupcom a viceprimátorom mesta týkajúca sa priamo mojej osoby. Pán Veselický (a zjavne nielen on) stále zabúda rozlišovať aký je rozdiel medzi súkromným médiom a médiom de facto verejnoprávnym.

Výstižnejší záver ako vyjadrenie administrátora média Branislava Koričanského si pre tento článok predstaviť neviem: „ Môžete si dať prvú čiaročku, že som Vám niečo cenzúroval  tento krát to bude pravda“ Bc. Branislav Koričanský, v e-maili vo veci uverejnenia materiálu občana v Seredských novinkách.

Škoda, že tento citát nepoužil aj pán Veselický vo svojom článku. Predsa len by aspoň čiastočne eliminoval to množstvo demagógie v ňom obsiahnutej.

Miloš Majko


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign