Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

"Kedy bude tá voda konečne čistá??" - pýta sa občianka občana

Miloš MajkoDátum20. 11. 2013 00:18:51TémaKvalita pitnej vody
200
Predvčerom pod tlačovú správu Prezídia PZSR anonymná občianka (občan) vložila diskusný príspevok nasledujúceho obsahu:
 
P. MAJKO | 18-11-2013 19:20:15 |
p. Majko,
píšem to sem, keďže to je aktuálna téma a do Vášho ďakovného odkazu sa nedá písať. Zasa nám tečie špinavá žltá voda. Kedy bude tá voda konečne čistá?? dávali ste nezmyselné trestné oznámenia - neznámy trestný čin na neznámych páchateľov, urobili ste obrovskú mediálnu bublinu a NIČ!

Aj ľutujem, že som Vám dala hlas vo voľbách, vyzerá to tak, že tiež viacej narozprávate ako urobíte.
Dakujem!!
 
Nepochybne oprávnený hnev si občianka opätovne vyliala tam, kde to je síce jednoduché no zároveň úplne neúčelné až smiešne. Vo svojom príspevku položila otázku mojej osobe zabúdajúc pritom, že na zmluve o dodávke pitnej vody do jej obydlia ako jej protistrana nefiguruje p. Majko, ale niekto úplne iný. Občianka tiež zabudla komu platila posledný účet za dodávku pitnej vody a kto je teda jej zmluvným partnerom v tomto biznise. Evidentne rozhorčená diskutujúca (pevne verím, že nie anonymný provokatér) zároveň nepostrehla, že Miloš Majko spolu s ďalšími tromi aktivistami vo veci špinavej vody sú presne takými istými občanmi ako je ona sama s jedným rozdielom. Pod svoje verejné názory sa vedia podpísať, boli ochotní ich odprezentovať, za svoje práva verejne vystúpili a v presvedčení, že majú pravdu (o čom niet najmenších pochýb) neváhali pristúpiť aj k podaniu trestného oznámenia, ktorým po mnohých rokoch dosiahli aktivitu ľudí dlhodobo platených za nečinnosť v danej veci.
Či je to úspech alebo nie, o tom v tomto článku polemizovať nebudem. Faktom je, že je to jeden z najdôležitejších krokov, ktoré v danej veci boli samotnými občanmi kedy vo veci vykonané.
Anonymná pisateľka uvedeného príspevku žiaľ patrí medzi stovky, resp. tisíce ľudí, ktorí sú silní len za klávesnicami počítačov, no reálne pre vyriešenie nie môjho problému ale svojho problému nie sú schopní a ochotní urobiť úplne nič. Alebo že by snáď pisateľka tohto príspevku bola na niektorom zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva prípadne stretnutia vedenia mesta s občanmi ? Alebo že by snáď na vlastné náklady ako už spomenutí aktivisti rokovala s vedením ZsVS, vedením Mesta, vedením Regionálneho úradu verejného zdravotníctva či trávila svoj voľný čas u právnikov a na polícii?
- - -
Včera, krátko popoludní nás telefonicky ohlásil obyvateľ paneláku Hokejka, ktorý nás pozval do svojho bytu, aby sa pred kamerou mohol pochváliť za čo on, starší človek - dôchodca musí platiť dodávateľovi vody ZsVS. Smutne pred objektívom kamery niekoľko minút odpúšťal z vodovodu vodu, za ktorú dodávateľ tejto špinavej tekutiny si účtuje nielen vodné, ale aj stočné. Tento milý pán bol úplne znechutený z niekoľko ročného stavu, kedy sa cíti byť okrádaný a zároveň z postoja vedenia mesta, ktoré do dnešného dňa napriek sľubom v kompenzáciách za dodávanú úžitkovú vodu nevykonalo vôbec nič.
 
Možno práve rozhovor s týmto pánom, ktorý na rozdiel od neznámej pisateľky príspevku z 18.11.2013, možno práve jej ukáže tú minimálnu cestu, ktorá vedie k vymoženiu práva - i keď aj momentálne cieľ tohto behu vidím hodne ďaleko.
Videorozhovor s obyvateľom nášho mesta vrátane pohľadu na to, za čo monopolný dodávateľ roky pýta nemalé peniaze prinášame a upozorňujeme občanov, te presne tak, ako tomu bolo v nedávnych voľbách bez osobnej iniciatívy veci meniť k náprave určite nepríde.

Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign