Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Krutá pravda, či lož? - včasnou komunikáciou s občanmi a voličmi by sa aj takýmto príspevkom možno podarilo predísť - VIDEO ROZHOVOR

200 Stav hlasovania k  19.08. 2012   04:38 hod

Prinášame rozhovor s  Ivanom Rončákom, odborníkom na komunálne  veci z  Transparency International Slovensko.

Sereď / Ružomberok   |    Transparentnosť v rozhodovaní mesta, prideľovaní zákaziek firmám, rozhodovanie o vysokých investíciách z verejných zdrojov, smerovanie mesta z dlhodobého hľadiska, rozvoj mesta v prospech väčšiny obyvateľov. Aj to sú témy, ktoré si nevyhnutne vyžadujú úspešnú a obojstranne vedenú  komunikáciu volených poslancov  mestských zastupiteľstiev či primátora s občanmi.  Inak povedané, vyžaduje si to nie jednostrannú komunikáciu - teda skôr iba odovzdávanie cielených informácií občanom, ale aj pozorné  počúvanie ich názorov, želaní a predstáv o meste v ktorom žijú, vychovávajú svoje deti a - ktorého chod (teda aj platy volených funkcionárov a úradníkov  MsÚ)  samotní občania financujú.

Za existencie  SOL mestom prehrmelo niekoľko káuz, ktoré zdvihli adrenalín asi každému, kto do nich nebol priamo zainteresovaný, prípadne nebol tým, kto  na podstate tej ktorej kauzy priamo profitoval.

Poslednou kauzou sa ci chceme alebo nie, javí  380 tisícová investícia  mesta do umelého trávnika na štadióne.

Osobne samotnú investíciu apriori nevnímam ako hriech, nikdy sa však nestotožním s tým, ako bolo o nej rozhodnuté. Nulová diskusia s občanmi mesta, z ktorých peňazí bude trávnik vyhotovený. Nulový prieskum vo verejnosti, ako sa zachová, keď vedenie mesta a poslanci  MsZ tak vysokú finančnú čiastku investujú do projektu, ktorý bude slúžiť sotva piatim percentám obyvateľov mesta. A následne problematické zdôvodňovanie - prečo...

V diskusii pod jedným z materiálov týkajúcim sa umelého trávnika sa vyskytlo hneď niekoľko konfrontačných príspevkov. Napríklad:

Erich | 10-08-2012 13:22:10 |
pre futbalista - uvedom si, že ja ťa nepotrebujem. Ale ty mňa áno. Pretože kopeš do lopty, ktorá je platená z mojich daní, hráš na ihrisku, ktoré je platené z mojich daní, sprchuješ sa vodou platenou z mojich daní a keď dostaneš odmeny, tie sú tiež z mojich daní. Vidíš, ja som ťa v živote nevidel hrať futbal (aj keď si o tebe myslím, že si 3. ligové drevo), napriek tomu ma stojíš prachy, ktoré mohli ísť na zdravotníctvo alebo vzdelanie. Ešte stále sa necítiš ako parazit na úrovni pásomnice?

Pod rozhovorom s  Robertom Starečkom, poslancom MsZ a prezidentom  ŠKF je podobných príspevkov viac než dosť a ich kopírovanie považujem za zbytočné. Sú prirodzenou reakciou občanov na vopred neodprezentované rozhodnutie úzkej (i keď volenej) skupiny ľudí, s ktorým však podľa verejnej a dobrovoľnej ankety  nesúhlasí až  96 % občanov mesta  Sereď.  A to vážení je hodne!  Dokonca si dovolím povedať, že až tak veľa, že by sa kompetentní a povedzme na rovinu aj zodpovední volení zástupcovia mali zamyslieť nad tým, či sa ešte stále cítia byť zástupcami všetkých svojich voličov.

Pýtam sa teda, nepýtam sa  zbytočne?

- - -

Téma transparentnosti v nakladaní s verejnými zdrojmi sa týka celého  Slovenska.  Aktuálne prinášame rozhovor s  Ivanom Rončákom, odborníkom na komunálne  veci z  Transparency International Slovensko.

Ostatné materiály k téme nájdete na  SOL v rubrike:  Kauzy v meste    resp.  http://www.seredonline.sk/umely-travnik-za-380-000-eur/


Fotogaléria k článku:

200 Ivan Rončák
Autor: Miloš Majko
Popis: Ivan Rončák

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign