Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Kto z volených zástupcov Šintavy sa bojí diskusie občanov ? - z rokovania OZ

Miloš MajkoDátum26. 03. 2016 22:55:37Témaobec Šintava
200

Šintava |   Ani posledné Obecné zastupiteľstvo  Šintavy určite svojim obsahom neprekvapilo. Poslanci sa znovu ukázali a demokraciu v obci "posunuli" do ďalšieho levelu. Na rokovaní Obecného zastupiteľstva de facto zatrhli diskusiu občanov. Teda aby sme boli presní, občanom úplne možnosť diskutovať nezobrali, no nechali im ju až po skončení Obecného zastupiteľstva. To znamená v čase, keď už starosta a poslanci môžu sa odobrať napr. za svojimi partnermi a občania sa môžu zostať baviť väčšinou v nevykúrenej zasadačke Obecného úradu teda podstatne menej pohodne ako v neďalekej krčme pri pive. Absurdné? Vyzerá to tak, že v Šintave nie. Poslanci na návrh starostu  sa totiž schváleným rokovacím poriadkom rozhodli zrušiť tradíciu na obecných zastupiteľstvách platnú po dlhé roky.

Aj toto Obecné zastupiteľstvo sa nieslo v znamení prezentácie závažných okolností týkajúcich sa riadenia obce starostom a využívania verejných finančných zdrojov obce. Aj na základe materiálov zverejnených na Seredonline.sk, poslanec Obecného zastupiteľstva Ing. PhDr. Ján Šimulčík, PhD. v interpeláciách kládol starostovi, podľa výrazu jeho tváre, nepríjemné otázky týkajúce sa hospodárenia obce. Otázky sa týkali nezrovnalostí ohľadne informácií, ktoré boli poskytnuté poslancom pri odhlasovaní finančných prostriedkov na výstavbu bytovky, publikovaného uznesenia a správou NKÚ (viď. priložená prezentácia).

Po položení interpelácie poslanca Šimulčíka starostovi obce Holičkovi, dlhoročný poslanec OZ Lipovský pravdepodobne opomenul koho záujmy v zastupiteľstve má zastupovať a kritizoval poslanca Šimulčíka za položenú otázku s tým, že starosta sa na odpoveď nemoho pripraviť. Máme za to, že starosta a štatutár obce má byť natoľko schopný, sčítaný a znalý problematiky, že na bežnú otázku poslanca či občana dokáže reagovať sám. Pán Lipovský si asi opätovne zabudol otočiť listy v kalendári - zhruba tak o 30 rokov dopredu. V tom čase skutočne neboli otázky občanov a volených funkcionári predsedovi Národného výboru úplne bežným javom. Dokonca trúfalé osoby kladúce otázky zvykli miznúť v gulagoch na severovýchode Sovietskeho zväzu.

K sústavne nedotiahnutým veciam týkajúcich sa nehospodárne vynaložených prostriedkov občanov obce Šintava pri realizácii bytovky postavenej v obci sa vrátime v samostatnom článku, ktorý prinesieme v krátkej dobe.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign